Greenie World Unia Europejska

Dlaczego warto wybrać oświetlenie solarne LED?

Posiadanie własnego ogrodu daje nam ogrom możliwości. W nadchodzącym okresie wiosenno-letnim będzie to miejsce, w którym spędzimy wiele wolnego czasu. Ogród będzie mógł służyć nam zarówno jako miejsce relaksu po pracy, jak i świetnej zabawy w gronie przyjaciół. Niezapomniane chwile błogiego odprężenia mogłyby trwać bez końca. W cieplejsze dni wypoczynek na świeżym powietrzu z powodzeniem można przedłużyć do wieczora. W tym celu coraz więcej właścicieli posesji decyduje się na inwestycję w oświetlenie solarne. Zainstalowane lampy solarne LED nie tylko umożliwiają nam komfortowe oświetlenie po zmierzchu, ale stanowią też ważną część wystroju. Jako że pobierają czystą energię z promieni słonecznych, idealnie wpasowują się w naturalny porządek naszego ogrodu.

Oświetlenie solarne – jak działa

Oświetlenie solarne zasilane jest w pełni za pomocą energii, jaką daje światło słoneczne. Dzięki wbudowanym ogniwom fotowoltaicznym (solar) dochodzi do przetworzenia energii słonecznej na energię elektryczną. Ta zaś jest magazynowana w akumulatorze, z którego jest następnie przesyłana dalej do naszego źródła światła. Czyniąc długą historię krótką: za dnia nasze oświetlenie czerpie energię ze słońca. Kiedy robi się ciemno, dochodzi do rozpoczęcia pracy na bazie uprzednio nagromadzonej energii. Śmiało można stwierdzić, że wystawiając nasze oświetlenie na słońce, zyskujemy darmowy prąd.

Rodzaje oświetlenia solarnego

Oświetlenie solarne, dzięki zdobytej w ostatnim czasie popularności, znajduje dzisiaj coraz szersze zastosowanie. Zróżnicowanie naszych potrzeb spotyka się z wieloma propozycjami producentów. Tak naprawdę wybór jest tak duży, że nasze oczekiwania będą w pełni zaspokojone. Lampy można montować m.in. na fasadzie budynku, na słupie czy w ziemi.

Niejednokrotnie oświetlenie solarne do ogrodu może również pełnić rolę estetyczną. Przy odpowiednim doborze mocy i kątów padania światła lampy dekoracyjne przyniosą niespodziewany efekt w naszym ogrodzie.

Innym godnym uwagi rozwiązaniem są lampy solarne z czujnikiem ruchu na promieniowanie podczerwone. Przy ich montażu musimy pamiętać, aby wybrać miejsce dobrze nasłonecznione. Nasz solar uzyska wówczas odpowiednią ilość energii. Lampy emitują światło solarne od zmierzchu po świt. Po rozpoznaniu ruchu automatycznie zmieniają rodzaj wiązki na mocniejszą, co poprawia widoczność.

W naszej ofercie można znaleźć zróżnicowane produkty jak np. lampy fasadowe, lampy solarne z czujnikiem ruchu czy autonomiczne zestawy solarne.

Zalety i wady oświetlenia solarnego

Oświetlenie solarne to bez wątpienia ekonomiczny wybór. Źródłem naszego zasilania jest światło słoneczne, więc z radością możemy zapomnieć o rachunkach za prąd. Ponadto lampy te są bardzo bezpieczne, gdyż dioda LED nie ulega nagrzewaniu się. Montaż również należy do łatwych. Czujnik zmierzchowy oznacza pełne zautomatyzowanie. Sprawia to, że nie musimy przerywać swoich zajęć i pamiętać o uruchomieniu oświetlenia.

Pomimo oczywistych zalet oświetlenie solarne posiada również wady. Podstawową wydaje się być moc światła, która nie zapewnia ostrości widzenia jak tradycyjne lampy elektryczne. Oświetlenie solarne nie może być zatem używane np. do pracy. Należy również pamiętać o krótkim czasie działania, zwłaszcza przy zakupie tańszych modeli. Ogranicznikiem jest także sam wybór miejsca instalacji. Światło słoneczne powinno swobodnie oddziaływać na nasz solar, bez przeszkód takich jak np. gałęzie drzew czy inny budynek. Istotne jest również utrzymywanie lamp w stanie wolnym od zanieczyszczeń, które mogą zakłócić pracę w przyszłości.

Oświetlenie solarne LED do ogrodu

Ogrodowe oświetlenie solarne może przynieść zaskakujące efekty. Kiedy nastanie wieczór, nasza posesja nie tylko nie straci swojego uroku, ale może też nabrać nowych zalet. Światło solarne mogą emitować lampy dekoracyjne umiejscowione na ziemi bądź bezpośrednio zamontowane na fasadzie. Oświetlenie solarne do ogrodu może m.in. podkreślać kształty naszych roślin i wyjątkowych rabatek, wyznaczać położenie ścieżek, bramek, furtek czy oczek wodnych. Łagodna barwa światła nastraja spokojnie i wprawia w poczucie komfortu. Dodatkowo nie oddziałowuje negatywnie na roślinność w ogrodzie.

Szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest solarna lampa naziemna LED SilverEarth. Jako oprawa naziemna może zostać estetycznie wkomponowana w chodnik, bądź w miękkie podłoże jak np. trawnik. Jeżeli nasz ogród wymaga doświetlenia, jest to bardzo praktyczna propozycja.

Uliczne solarne oświetlenie LED

Uliczne oświetlenie solarne jest rozwiązaniem wysoce efektywnym ze względu na swoją niezależność energetyczną. Połączenie technologii LED z fotowoltaiczną daje miarodajne korzyści przy niskich kosztach. Dzięki temu oświetlenie solarne jest już widoczne w wielu miejscach codziennie przez nas odwiedzanych. Są to między innymi ulice, ścieżki w parkach czy chodniki. Jako że źródłem energii jest światło słoneczne, podstawową zaletą są tu niskie koszta eksploatacji. Do innych superlatyw ulicznego oświetlenia solarnego zalicza się również łatwy montaż. Nie jest konieczne pracochłonne podłączanie sieci energetycznej do każdej lampy z osobna.

Lampa solarna LED Greenie LS20CW

Lampa solarna LED Greenie LS20 w zestawie z panelem i baterią CW jest świetnym rozwiązaniem problemu oświetlenia miejsca trudno dostępnego. Idealnie nadaje się do zastosowania w sytuacjach, kiedy koszta podłączenia sieci elektrycznej są zbyt wysokie. Jest to model o świetnych parametrach pod każdym względem. Ponadto posiada wbudowany czujnik ruchu, który przedłuża żywotność baterii. Dzięki niemu lampa świeci wyłącznie wówczas kiedy jest to wymagane, co sprawia, że akumulator nie jest nadmiernie eksploatowany.

Nie ulega wątpliwości, że lampy solarne LED są rozwiązaniem wybieranym coraz częściej przez konsumentów. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł skłoni także was do rozważenia potencjalnego zakupu. Czysta i darmowa energia już teraz mogą zagościć w naszym ogrodzie.

Skontaktuj się - pomożemy.