Greenie World Unia Europejska

Oświetlenie powierzchni usługowo-handlowych

Oświetlenie pomieszczeń usługowych stanowi dla właścicieli nie lada wyzwanie. Planując aranżację świetlną w hotelu, sklepie czy restauracji warto pamiętać, że pierwsze wrażenie to połowa sukcesu. Emocje wywołane wizytą w lokalu mają ogromne znaczenie i często decydują o tym, czy klient zechce do nas wrócić. Idealnie dobrane lampy muszą zatem przyciągać uwagę gości oraz sprawiać, że będą czuli się komfortowo.

Jakie oświetlenie do hotelu?

Recepcje często dysponują dużą przestrzenią, którą można funkcjonalnie zagospodarować.  Warto w tym miejscu postawić na lampy, które nie tylko zapewnią dokładne oświetlenie, ale też zaciekawią gości – godną uwagi propozycją jest model Monarque Grande marki By Rydens.

Miejscami, w którym goście będą spędzali większość czasu są pokoje hotelowe. Oświetlenie takich pomieszczeń powinno sprzyjać wypoczynkowi. Oprócz lamp sufitowych ważnymi elementami są kinkiety montowane u wezgłowia umożliwiające czytanie w łóżku (np. Abigali Marble Stone) oraz lampy stołowe, które poza swoją oczywistą funkcją będą także atrakcyjnym elementem designerskim wnętrza. W korytarzach hotelowych najczęściej stosuje się spoty, plafony oraz wspomniane wcześniej kinkiety. Światło w takich miejscach musi być niezawodne i zapewniać gościom bezpieczeństwo. Odpowiednio dobranym oświetleniem można optycznie skrócić lub poszerzyć korytarz oraz zaakcentować usytuowanie wind czy schodów ułatwiając gościom orientację. W ofercie marki Greenie znajdują się efektowne i energooszczędne lampy, które doskonale sprawdzą się w tej roli.

Lampy do restauracji

Oświetlenie w lokalach gastronomicznych powinno tworzyć relaksujący klimat i eksponować walory estetyczne serwowanych dań. Centralnymi punktami są stoliki oraz bar. W tych miejscach montuje się lampy sufitowe komponujące się ze stylem, w jakim zostało urządzone wnętrze – nowoczesnym, retro czy minimalistycznym. Ciekawą propozycją są modele Pine Cone oraz Diamond od Abigali, które, co istotne, mają możliwość regulowania wysokości zawieszenia. Ważnym aspektem jest także energooszczędność wybranego oświetlenia. Zastosowanie technologii LED pozwoli na zmniejszenie zużycia energii oraz optymalizację wydatków za prąd. Źródła światła montowane w kuchni i zapleczu powinny dokładnie oświetlać stanowisko pracy. W tej funkcji sprawdzają się reflektory szynowe, które można obracać dostosowując kierunek światła według potrzeb. Interesującą pozycją są magnetyczne oprawy szynowe od Abigali – niezwykle łatwe w montażu i dające dużą dowolność w kreowaniu aranżacji (lampy mogą być instalowane w dowolnym miejscu na suficie lub na ścianach).

Oświetlenie sklepowe

Oświetlenie w lokalach handlowych ma przede wszystkim eksponować towar i przez to pośrednio zachęcać do zakupu. Wrażenia estetyczne oglądanego produktu są najczęściej kluczowym elementem w podejmowaniu decyzji o sfinalizowaniu transakcji. Bardzo ważna jest barwa światła – najlepiej wybrać taką, która  będzie odpowiadać światłu dziennemu. Dzięki temu oświetlenie będzie oddawało rzeczywiste kolory i faktury oferowanych produktów, a firma zyska na wiarygodności. Przy wyborze konkretnych modeli lamp należy zwrócić uwagę na kąt świecenia, tak aby światło było rozprowadzone równomiernie, a cały asortyment mógł zostać zauważony przez klientów. Zasadniczym elementem jest także oświetlenie punktowe, które stawia akcent na wybrane produkty – promocje lub nowości. W tej roli sprawdzą się  reflektory Blaupunkt o regulowanej sile natężenia światła.

Przestrzenie komercyjne wymagają specjalnych rozwiązań, dobrze jest więc poświęcić czas na zaplanowanie układu oświetlenia. Wybór optymalnej barwy światła i lamp o szerokiej funkcjonalności wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale także na bezpieczeństwo i komfort gości, a zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli na znaczne ograniczenie wydatków eksploatacyjnych lokalu.

Skontaktuj się - pomożemy.