Greenie World Unia Europejska

Kryzys klimatyczny a rozwój biznesu, czyli co można zrobić dla planety

Kryzys klimatyczny a rozwój biznesu

Obecnie rozwój jest czymś nieuniknionym i nie jesteśmy w stanie go zatrzymać. Nie chcemy nawet, gdyż jest elementem koniecznym dla prawidłowego funkcjonowania. Więcej miast, więcej ludności, większe potrzeby. Biznes natomiast jest w stanie te potrzeby zaspokoić. Oczywiście nie wszystkie w jednakowym stopniu. Czy biznes może współistnieć ze środowiskiem i nie niszczyć go? Jest to możliwe.

Po pierwsze – biznes musi być odpowiedzialny

Dziś nie stoimy już przed wyborem, jaki biznes będzie dla nas najlepszy i jak powinniśmy go prowadzić. Dziś musimy wybierać odpowiedzialnie. Nie jest to decyzja krótkoterminowa, a nasze wybory wpływać będą na stan planety przez najbliższe dziesięciolecia. Każdy więc stając przed wyborem, musi sobie sam odpowiedzieć, czy chce przyczyniać się do pogorszenia złego już stanu naszej planety.

Promocja ekologicznych postaw w biznesie

Pomimo iż nie można zmusić biznesmenów do proekologicznych postaw, to środowisko, użytkownicy, odbiorcy wywierają niewidzialną presję na prowadzących firmy, by wpłynąć na ich funkcjonowanie. Firmy liczą się obecnie z tym, że ich działania szkodzące środowisku zostaną szybko zauważone i napiętnowane. Nawet jeśli nie z własnej woli i tak prędzej czy później będą musiały rozważyć zmianę nastawienia.

Jak prowadzić biznes ekologiczny?

Na środowisko wpływ ma mnóstwo czynników. Podobnie, prowadząc biznes mamy ogromny wpływ na jego stan. Można by podzielić wpływ biznesu na kilka podstawowych gałęzi, w których wprowadzenie zmian przyczyni się do stanowczej poprawy stanu naszej planety:
– transport,
– opakowanie,
– promocja,
– produkcja.
To tylko podstawowe segmenty, którym warto się przyjrzeć, chcąc zacząć wprowadzać zmiany w swojej firmie. Czasem niewiele potrzeba by zacząć. Prosta zmiana jak np. oświetlenie LED zamiast tradycyjnego, czy zmniejszenie ilości drukowanych materiałów promocyjnych. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Transport w biznesie – czy można zmniejszyć jego negatywny wpływ na środowisko?

W prowadzeniu firmy logistyka zajmuje dużo miejsca. Im lepiej przemyślana, tym bezpieczniejsza dla środowiska. Zamawianie towarów oraz wysyłka produktów może być bardziej ekologiczna. Dobrze dobrane trasy, ekologiczne pojazdy, większe jednorazowe zakupy zamiast wielu pomniejszych spowodują, że ślad węglowy transportu będzie mniejszy.

Ekologiczne pakowanie

Wiele produktów już obecnie pakowanych jest w sposób przyjazny środowisku. Wykorzystanie materiałów z recyklingu, naturalnych, nadających się do przetworzenia to bardzo ważna zmiana w podejściu biznesowym. Kolejnym ważnym krokiem jest zmniejszenie opakowań. Przyczynia się do między innymi zmniejszenia ilości wykonywanych kursów, ale zwiększenia liczby transportowanych produktów.

Promocja

W dziale promocji również można wybrać takie rozwiązania, które będą przyjaźniejsze dla środowiska. Zamiast zamawiać tysiące ulotek, można pomyśleć o innej formie reklamy swojej firmy, która będzie równie skuteczna, a nie wygeneruje tony papierowych karteczek, które bardzo często stają się zwykłym śmieciem.

Produkcja

W zakresie produkcji lub prowadzenia przedsiębiorstwa istnieje mnóstwo metod na ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko. Poczynając od oszczędności prądu dzięki odpowiedniemu wyborowi taryf po zmniejszenie używanej energii dzięki energooszczędnym urządzeniom. Odpowiedni dobór oświetlenia w firmach i zakładach produkcyjnych również ma ogromny wpływ na stan środowiska. Energooszczędne oświetlenie LED wygeneruje nawet do 90% oszczędności zużywanej energii. To przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na prąd w elektrowniach i mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Żarówki LED oraz lampy ledowe dla firm to także mniejsza ilość odpadów. Oświetlenie led ma bowiem dłuższą żywotność niż tradycyjne lampy, służy więc kilka razy dłużej, dając często lepsze efekty.

Oświetlenie LED Greenie i Blaupunkt

Oświetlenie LED pozwala zaoszczędzić, dlatego jego wybór dla firm to bardzo rozsądne rozwiązanie. W ofercie lamp Greenie znaleźć można oświetlenie przemysłowe, uliczne a nawet żarówki ledowe. Technologia led to zarówno światło do biura i do zastosowań domowych. Greenie udziela wieloletniej gwarancji na swoje produkty, co potwierdza wysoką jakość oferowanych lamp i żarówek. Podobnie wysokimi parametrami i różnorodnym zastosowaniem pochwalić się może marka Blaupunkt. Oświetlenie LED tej firmy to zarówno spoty, plafony czy panele LED, jak i specjalistyczne oświetlenie liniowe, reflektory czy nawet oświetlenie uliczne.

Nawet jeśli nie prowadzisz dużego biznesu, Twoje zachowanie może mieć wpływ na planetę. Im więcej i szybciej biznes zacznie wprowadzać zmiany, tym lepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać. Oczywiście im więcej firm się przyłączy, tym efekty będą bardziej zauważalne. Konsumenci zaczynają już doceniać proekologiczne działania i postawy firm, dlatego wprowadzenie ich w biznesie jest tylko kwestią czasu.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.