Greenie World Unia Europejska

Dodatkowe ogrzewanie elektryczne na chłodne dni

Maty grzewcze do sypialni i salonu

Każdy marzy o własnym „M” – a jeszcze więcej osób o domku jednorodzinnym z ogrodem i kawałkiem trawnika, gdzie o wszystkim decydujemy my sami. Oprócz rozkładu pomieszczeń i zaprojektowania wystroju wnętrz mamy możliwość wyboru sposobu ogrzewania. Najskuteczniejszą formą uzyskiwania ciepła jest piec na ekogroszek, olej opałowy lub na gaz. Jeśli planujemy zastosowanie dobrego ocieplenia naszego domu oraz szczelnych okien to niezależnie od tego czy użyjemy pieca na ekogroszek, na olej opałowy lub gazowego bez trudu dobrze ogrzejemy cały budynek.

   W środku sezonu grzewczego to rozwiązanie świetnie się sprawdzi. Co natomiast z okresami przejściowymi? Na przełomie zimy i wiosny temperatury są dość zmienne i jednego dnia jest dostatecznie ciepło, aby nie rozpalać pieca, a kolejnego może nas zaskoczyć mróz. Wszyscy wiemy, że nie da się ustawić pieca na ekogroszek tak, aby dobrze ogrzewał i jednocześnie nie osiągał zbyt dużej mocy. Z jednej strony nie chcemy, aby nasz dom zamienił się w saunę, a z drugiej nie chcemy też marznąć. Wreszcie, skrajne temperatury zwiększają prawdopodobieństwo złapania przeziębienia, a choroba może pokrzyżować plany każdego aktywnego człowieka. Aby uniknąć bezsensownego grzania cały sezon, możemy już na etapie projektowania domu zastosować rozwiązanie wspomagające – czyli nowoczesne maty grzewcze Greenie Heat220.

   Te ekologiczne źródła ciepła są przeznaczone do zainstalowania pod podłogą zarówno z paneli i płytek. Zaspokoją one potrzebę dogrzania domu w okresie przedwiośnia i wczesnej jesieni. Zapewnią optymalną temperaturę w sypialni lub salonie oraz przyczynią się do ochrony środowiska – nie emitują żadnych szkodliwych pyłów, czadu i przede wszystkim są są bezawaryjne. Ich dodatkową zaletą jest generowanie naturalnie występującego w przyrodzie promieniowania podczerwonego, które ma właściwości bakteriobójcze i poprawia nastrój domowników. Poza tym dobre ogrzanie podłogi sprawi, że nasze nogi nie będą marzły. Wreszcie – zrezygnujemy z noszenia kapci, a nasze dzieci będą mogły swobodnie bawić się na podłodze, bez obawy, że się przeziębią. Właśnie dlatego warto sięgnąć po dodatkowe źródło ciepła i to ekologiczne!

   Firma Greenie Polska dostarcza na polski rynek nowoczesne maty elektryczne wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne. Mata grzewcza Greenie Heat220 to produkt południowokoreański. Wykonany jest z nanorurek węglowych nałożonych na kompozyt polimerowy. Jest do niego dołączona folia izolacyjna izolująca matę od betonowej wylewki. Podłączona do sieci nagrzewa się szybko, ogrzewając przepływające powietrze. Nie występują w niej straty ciepła ponieważ mata grzeje bezpośrednio podłogę. Technologia grzewcza mat Greenie Heat jest tak nowoczesna i ekologiczna, że proces sprowadzania mat jest zwolniony z opłat celnych. To tylko jej dodatkowa zaleta, bo cena jest konkurencyjna i nie powinna być sztucznie zawyżana.

Maty grzewcze Greenie Heat220 – gdy pogoda jest kapryśna

   Sam proces nagrzewania się maty następuje już od chwili jej uruchomienia. Mata o mocy 220W na m2 osiąga przedział temperatur od 50 do 60 stopni Celsjusza. Z kolei mata o mniejszej mocy 80W na m2 posiada przedział 28-32C. Samą matę można zainstalować pod panelami podłogowymi, płytkami lub pod podwieszanym sufitem, co pozwala na dobre nagrzanie pomieszczenia. Dodatkowym atutem z zastosowania mat grzewczych jest oszczędność przestrzeni. Nie wymagają one bowiem wydzielenia oddzielnego pomieszczenia dla kotła i jego instalacji, ponieważ są obsługiwane z małego i prostego w obsłudze termostatu ściennego. W ofercie posiadamy wiele termostatów przeznaczonych zarówno do mat grzewczych jak i do paneli grzewczych na podczerwień. Połączenie ich z matami pozwoli na ustalenie dobowych, tygodniowych i indywidualnych programów grzewczych. To z kolei pozwoli na lepszą kontrolę nad temperaturą i znaczną wygodę w porównaniu z opcją włącz / wyłącz.

   W przeciwieństwie do starych, oporowych mat grzewczych z kantalu, maty od Greenie są całkowicie bezawaryjne. Te starego typu wytrzymują często maksimum kilka lat, co oznacza konieczność zdjęcia posadzki w celu wymiany uszkodzonego segmentu, a to generuje koszty. Z matami Greenie można uniknąć tego problemu. Są one całkowicie bezawaryjne – nigdy nie ulegną uszkodzeniu w wyniku przegrzania lub innego czynnika. Jest to zupełnie inna technologia, nie bazująca na starych rozwiązaniach – tak, jak w starych matach gdzie stosowano sztywne kantalowe druty oporowe. Maty Greenie Heat składają się z elastycznych włókien węglowych, które nie pękną pod naciskiem mebli. Jest to ważne dla osób, które mają przykre doświadczenia z klasycznym ogrzewaniem podłogowym. Na nasze maty grzewcze udzielamy aż 10-letniej gwarancji.

Powierzchnia mat grzewczych Greenie Heat i ich montaż

   Jeśli posiadamy przykładowo sypialnię o powierzchni 13,5 m2 to będziemy potrzebować około 9,5 m2 maty na takie pomieszczenie. W naszej instrukcji zaleca się, aby mata została położona z zachowaniem odstępów od ścian i mebli. Nie ma potrzeby aby maty pracowały np. pod stojącymi pod ścianami szafami – chodzi nam o puste przestrzenie w których funkcjonujemy na co dzień. Zalecamy wyłożyć naszą matą około 70% powierzchni danego pomieszczenia. Zaś w wypadku domów pasywnych może wystarczyć pokrycie 30-40% pomieszczenia. Rozłożenie mat wymaga oczywiście gotowego planu rozmieszczenia cięższych mebli i stałych, nie przesuwnych elementów wyposażenia we wszystkich pokojach, w których chcemy mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo, kluczową sprawą jest zastosowanie przewodów elektrycznych o przekroju dostosowanym do obciążenia oraz opcjonalnie styczników, gdy przekroczymy moc termostatu (16A 3680W). Osoba instalująca maty powinna posiadać uprawnienia elektryka i postępować ściśle wedle instrukcji montażu. Sam proces instalacji jest szczegółowo opisany w naszej instrukcji.

Korzyści z użytkowania mat grzewczych na podczerwień od Greenie

   Użytkowanie ogrzewania podłogowego znacznie podwyższa komfort domowników. Nasza podłoga nie jest już zimna i nieprzyjemna podczas chodzenia boso. Wygenerowane temperatury są idealne do funkcjonowania w przejściowych okresach pomiędzy zimą i wiosną. Nie będziemy już narażeni na szok termiczny i zwiększenie prawdopodobieństwa złapania infekcji. Ponadto mamy pełną kontrolę nad naszą matą ze ściennego panelu sterującego. Maty nagrzewają się szybko i pozwolą w porę reagować na gwałtowane spadki temperatury bez konieczności rozpalania pieca i stosowania ubioru „na cebulkę” we własnym domu. W każdym razie eleminujemy dylemat: rozpalać czy nie? Stosując maty od Greenie na pewno oszczędzimy na niepotrzebnym zużyciu ekogroszku.

   Widzimy więc, że odpowiednio ocieplonym domku jednorodzinnym można całkiem dobrze dogrzać wnętrze w problematycznych okresach w roku, gdy pogoda jest kapryśna, a temperatura zmienia się niczym barwy w kalejdoskopie.

   Ogrzewanie podłogowe elektryczne od Greenie jest nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne – nie zatruwamy środowiska żadnymi produktami spalania, maty są bezawaryjne, a instalacja oznacza użytkowanie przez wiele lat. Ponadto nie przyczyniamy się do produkcji smogu w okresach, gdy następują przesilenia poszczególnych pór roku. Obsługa maty jest prosta, intuicyjna, a ona sama szybciej się nagrzewa w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami. Zalet mat grzewczych Greenie jest więc dość, aby poważnie rozważyć zakup tego ogrzewania wspomagającego.

Postaw na zielone źródła ciepła z Greenie Polska i skontaktuj się z nami. W razie wątpliwości doradzimy!

Greenie Polska Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wołoska 16
02-675 Warszawa
biuro@greenie.pl
tel: (22) 300 10 70

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.