Greenie World Unia Europejska

Technologia LED w produktach marki Blaupunkt

Marka Blaupunkt znana jest z wysokiej jakości światła emitowanego przez innowacyjne diody LED. Szereg cech wykorzystywanej przez Blaupunkta technologii pozwala stwierdzić, że są to jedne z najlepszych i najbardziej wydajnych produktów oświetleniowych na polskim rynku. Lampy LED marki Blaupunkt cechuje:

  • Wysoka wydajność świetlna

Większość produktów marki Blaupunkt osiąga wydajność świetlną powyżej 100lm/W. Oznacza to, że wykorzystywane źródła światła LED emitują strumień o większej jasności liczbowej, pobierając małą ilość mocy w stosunku do popularnych lamp sodowych, rtęciowych i metahalogenkowych, które do wytworzenia zbliżonej jasności wymagają większego poboru mocy. Highbaye Blaupunkt osiągają wydajność aż 155lm/W.

  • Szeroki kąt świecenia

Wykorzystywana przez markę Blaupunkt technologia LED owocuje różnorodnymi kątami świecenia, ułatwiając wybór produktu do konkretnego zastosowania. Żarówki LED występują od standardowych kątów świecenia 100° do nawet bardzo szerokich 230°.

  • Power Factor

Współczynnik mocy to wskaźnik energii biernej, która ostatecznie nie jest przetwarzana w światło. Im wyższy wskaźnik PF, tym mniejsze rachunki za energię bierną. Większość lamp Blaupunkt posiada współczynnik mocy >0,95, a niektóre z nich nawet >0,98 co oznacza niższe rachunki za prąd.

  • CRI/Ra

Wskaźnik CRI/Ra definiuje stopień odwzorowywania barw otoczenia. Im bliższa 100, tym lepiej oddaje ich charakter. Produkty Blaupunkt osiągają wartość CRI>95. Zniekształcenia kolorów powyżej tej wartości są niemal niedostrzegalne dla ludzkiego oka, dlatego produkty cechuje doskonałe oddawanie barw.

Potwierdzona jakość

Produkty marki Blaupunkt wykorzystujące innowacyjną technologię LED zostały sprawdzone i przetestowane pod kątem bezpieczeństwa i jakości co potwierdzają certyfikaty:

✓ CE – oznaczenie poświadczające, że dany produkt został dopuszczony do sprzedaży na mocy dyrektywy „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej, która zapewnia o bezpieczeństwie użytkowania
✓ TÜV – to znak kontroli wystawiony przez niezależny niemiecki organ dokumentujący unikalne cechy wyrobu. Certyfikat potwierdza bezpieczeństwo i wysoką jakość produktu
✓ RoHS – oznacza zgodność z europejską dyrektywą Restriction of Hazardous Substances, której celem jest zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska. Technologia LED jako jedyna nie wytwarza szkodliwych substancji.

Strumień światła wykorzystywany w technologii LED gwarantuje najwyższą jakość światła o wielu barwach. Co więcej, oświetlenie LED marki Blaupunkt wyróżnia brak efektu olśnienia i przykrego migotania, dlatego osoby przebywające w pomieszczeniu oświetlonym lampami Blaupunkta czują się komfortowo, a epileptycy nie są narażeni na ataki padaczki.

Skontaktuj się - pomożemy.