Greenie World Unia Europejska

Najlepsze żarówki LED

Jak wybrać odpowiednią żarówkę?

Dobór żarówki jest nadzwyczaj istotny i ma ogromny wpływ na nastrój, samopoczucie, stan naszego zdrowia oraz … portfela. Podczas gdy zakazano produkcji halogenów, a częstotliwość użytkowania żarówek wolframowych znacznie spadła, naprzeciw wszelkim oczekiwaniom wyszły żarówki LED (przypominamy, że pomimo przyjęcia potocznego nazewnictwa, określanie LEDów mianem żarówek, z technicznego punktu widzenia jest błędne – LED nie posiada żarnika, nie powinien być więc nazywany żarówką :).

   Co sprawiło, że ich popularność gwałtownie wzrosła? Na sukces LEDów składa się wiele czynników. Przedstawiając Państwu najlepsze modele z naszej oferty, dołożymy wszelkich starań aby rozjaśnić to zagadnienie.

Żarówki LED E27

   Żarówki LED z serii Sferio to wysokiej klasy produkty o popularnym gwincie E27. Stanowią one doskonałe zestawienie tradycji z nowoczesnością. Kształt do złudzenia przypomina zwyczajne żarówki, ale generalnie ilość podobieństw jest znikoma. Zwłaszcza jeśli mowa o poborze prądu.

   Seria Sferio to wyodrębnienie zalet klasycznej żarówki i połączenie ich z energooszczędnością oraz ekologicznością ledów. Matowa przesłona kojąco rozprasza światło, przy okazji obalając mit dotyczący tylko punktowego świecenia ledów. Wydajne diody Epistar 2835SMD pozwalają na uzyskanie doskonałego efektu świetlnego idącego w parze z ponadprzeciętną wydajnością.

   Dostępność modelu w różnych temperaturach barwowych, jasnościach, mocach oraz wymiarach umożliwia dokonanie spersonalizowanego wyboru.

Żarówka LED Filament

   To dopiero model! Wygląda i świeci jak tradycyjna żarówka, ale wyposażona została we włókna LED, które odpowiadają za zmniejszenie poboru energii. Kształt i wymiar tego modelu jest identyczny z żarówkami klasycznymi A60, C35, ST64, G95. Żarówka ozdobna stylizowana w klimacie retro oraz vintage to doskonały pomysł na metamorfozę wnętrz.

   Czemu zawdzięcza swój nienaganny wygląd? Braku widocznych pojedynczych diod. Nasi klienci pokochali Filament jako dopełnienie aranżacji wnętrz industrialnych. Ta propozycja to odpowiedź na potrzebę ciepłego, przyjemnego światła. Niezależnie czy zamontujesz ją w oprawie sufitowej, czy podłogowej, jej retro design zaspokoi Twój zmysł estetyki.

Żarówka LED E14

   Seria Candle to propozycja dla miłośników harmonijnych rozwiązań. Zgrabny kształt płomienia świecy umożliwia zastosowanie żarówki nie tylko w celu praktycznym, ale i dekoracyjnym. Model posiada matową przesłonę. Wyobraź sobie jak estetycznie prezentuje się Candle zamontowana w klasycznym żyrandolu.

   Ze względu na zastosowanie raczej domowe, ten model występuje przeważnie w barwie świecenia ciepłej i neutralnej. Gwint E14 to jeden z popularniejszych, w związku z czym żarówka Candle będzie dobrym wyborem dla wielu opraw oświetleniowych.

Żarówka ledowa GU10

   Greenie GU10 to znakomity zamiennik halogenowych źródeł światła. Jeśli więc z jakiegoś powodu ubolewasz nad zakazem ich produkcji, przedstawiamy Ci fantastyczną alternatywę. Świetny efekt oświetleniowy oraz wydajność to zasługa zastosowania diod Samsung, a w niektórych modelach Epistar. Marka Greenie korzysta także z nowoczesnych rozwiązań technicznych, wykorzystując diody COB (Chip on Board).

   W zależności od indywidualnych upodobań, można wybrać szerszy lub węższy kąt świecenia, temperaturę barwową, ilość diod, jasność oraz moc. Trzeba przyznać, że Greenie GU10 pozostawia halogeny daleko w tyle. Standardowo GU10 wymaga jedynie napięcia sieciowego 230V, więc nie są potrzebne zasilacze.

Żarówka LED MR16

   Tak jak swoja poprzedniczka, ta żarówka również stosowana jest jako substytut halogenów. Ma bowiem identyczne wymiary oraz taki sam gwint, ale pobiera znacznie mniej prądu. Standardowo model dostępny jest w wersji napięciowej 12V. Pomimo niewielkiego poboru mocy, MR16 zapewnia pierwszorzędną efektowność świetlną.

   Co jeszcze odróżnia ten model od odchodzących w niepamięć halogenów? MR16 nie nagrzewa się. Generowana ilość ciepła jest wielokrotnie mniejsza w porównaniu do innych żarówek. Nasi klienci szczególnie chwalą ten model w oświetleniu sufitowym, aczkolwiek nie jest to ich jedyne zastosowanie. MR16 stanowi świetną propozycję do oświetlenia kuchni oraz łazienki. Model wymaga zasilacza 12V DC, aczkolwiek niektóre wersje mogą pracować także z transformatorem 12V AC.

   Tak jak w przypadku poprzednich modeli, istnieje możliwość spersonalizowanego wyboru. Przesłona matowa lub przezroczysta, jasność 300, 400 a może 500 lumenów? Decyzja należy do Ciebie.

Wybierz doskonałe oświetlenie LED

   Nie trudno zauważyć rosnącą popularność ledów. Nie trudno również zrozumieć ich fenomen. Szeroki wachlarz zalet ekologicznych i ekonomicznych czyni tę technologię bezkonkurencyjną na każdym polu. Ilość emitowanego ciepła zredukowana do minimum, bardzo niski pobór energii skutkujący niebagatelnymi oszczędnościami oraz maksymalizacja wydajności świetlnej czynią LEDy jedynym słusznym wyborem w kwestii oświetlenia.

   Jeśli po przeczytaniu tego artykułu wciąż ciężko Ci się zdecydować na konkretny model, zapraszamy do kontaktu. Nasz dział handlowy z przyjemnością pomoże w podjęciu decyzji, tak aby oświetlenie domu lub biura odpowiadało Twoim wyobrażeniom.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.