Greenie World Unia Europejska

Cofnij czas z Greenie

Żarówki w stylu retro do mieszkania i lokalu

O ludziach wiadomo na pewno jedno – są sentymentalni, a najlepszym tego odzwierciedleniem jest moda na nabywanie przedmiotów nawiązujących stylem do minionych czasów. Przykładem może być nabywanie płyt winylowych, odtwarzaczy do muzyki takich jak gramofony, adaptery. Ten trend wyraźnie widać również w wystroju wnętrz. Nagle okazuje się, że stary babciny fotel to produkt z zamkniętej fabryki mebli, która zdążyła wyprodukować niewielką serię takich egzemplarzy. Mając w domu taki antyk część ludzi decyduje się na jego renowację starając się nadać mu pierwotny wygląd lub stylizując go kolorystycznie na czasy świetności. Oprócz tego zostają nam meble w minimalistycznej formie oraz kultowe już meblościanki najlepszych projektantów ówczesnych czasów. Do tego dochodzą drobiazgi takie jak porcelana, czy kryształowe wazony. Siła sentymentu sprawia, że tego typu przedmiotów przybywa i trudno je tak po prostu odstawić na bok. Wreszcie dochodzimy do wniosku, że po prostu żal nam to wszystko oddawać i wychodzi na to, że zamiast urządzać nowoczesne mieszkanie decydujemy się na pożyteczne rozwiązanie – oszczędzamy na nowym wyposażeniu oraz zachowujemy pamiątki rodzinne, których wartość rośnie. To ekonomiczne i mądre wyjście. A propos ekonomicznego podejścia – można tak również postępować w wypadku oświetlenia w naszym mieszkaniu utrzymanym w stylu retro. Mianowicie uzupełniając wystrój naszego wnętrza warto nabyć żarówki o żarnikach stylizowanych na te wylansowane przez Thomasa Alvę Edisona. Oczywiście nie sposób o nabycie oryginałów, poza tym aspekt ekonomiczny oraz przepisy unijne wymagają, aby nasz źródło światła było energooszczędne. Firma Greenie Polska wychodzi naprzeciw tym dwóm potrzebom oferując żarówki LED Greenie Filament, posiadające nowoczesne włókna LED stylizowane na pierwsze modele elektrycznych źródeł światła.

Skąd sentyment do żarówek retro a la Edison?

Cechą charakterystyczną żarówek z czasów Edisona była budowa żarnika. O ile powszechnie używane modele posiadają włókna z wolframu, te wczesne wykorzystywały zwęglone włókna bambusa japońskiego. Ponadto wymagały znacznie mniejszego napięcia pracy- czyli w przedziale od 100 do 120 V w zależności od kraju. Można zadać pytanie: co jest takiego fascynującego w takich żarówkach? Otóż po naciśnięciu włącznika włókno żarnika nie od razu osiągało pełną jasność. Początkowo „żarzyło” się na czerwono, płynnie przechodziło w łagodne pomarańczowe światło i wreszcie zaczynało świecić w pełnej jasności. Obserwowanie tego procesu musiało sprawiać pewną satysfakcję, choćby ze względu na barwę światła mocno zbliżoną do tej generowanej przez zachodzące słońce. To oczywiście kojarzy się nam z tą porą dnia, w której czas na relaks – nic dziwnego, że taki przedmiot musi się podobać i chcielibyśmy posiadać w salonie takie źródło światła. Masowo produkowane żarówki wolframowe z coraz doskonalszymi i tym samym jaśniejszymi żarnikami były pozbawione tego estetycznego waloru, ponieważ na pierwszym miejscu postawiono względy praktyczne – żarówka miała dawać jak najlepsze światło i świecić tak długo, jak to tylko możliwe. Na szczęście wynaleziono diody LED z nowoczesnymi materiałami półprzewodnikowymi. Dają one ogromne możliwości jeśli chodzi o parametry jasności, temperatury barwowej i konstrukcji włókna LED, zawierające kilkanaście diod zatopionych w szkle zwyczajnym, a w niektórych modelach w szkle szafirowym . Taką konstrukcję można stylizować na te przypominające żarniki w antycznych modelach żarówek z epoki pary i automobilu. Takim żarówkami są modele Retro Edison z serii Led Greenie Filament.

Co wyróżnia modele Greenie Led Retro Edison seria Filament?

Modele serii Filament od Greenie są dedykowane do opraw służących oświetleniu pomieszczeń w mieszkaniach, lokalach gastronomicznych i miejscach związanych z kulturą i szeroko pojętym relaksem: restauracje, teatry, centra kultury itp. Główną przesłanką dla takiego zastosowania jest temperatura barwowa światła zapewnianego przez te żarówki. Generują one światło z przedziału temperatury barwowej od 2400 do 2800 Kelwinów, co oznacza barwę ciepłą białą. Dla porównania temperatura barwowa zachodzącego słońca wynosi około 3000 Kelwinów. Takie żarówki doskonale spełnią swoje zadanie umieszczone w oprawach sufitowych w salonie, jadalni i łazience. Idealnie nadają się na czas wieczornych spotkań rodzinnych, ze znajomymi, przy grze w modne ostatnio gry planszowe itp. Modele serii Filament posiadają standardowe trzonki E14 i E27 i mają klasyczne rozmiary. Wszystkie mają stylizowane na żarniki włókna LED, których walory estetyczne cieszą oczy – zarówno zgaszone jak i zapalone. Barwa światła, konstrukcja diod LED i klasyczny kształt baniek sprawiają, iż doskonale wpasują się w stare żyrandole, lampy industrialne typu loft z początku XX wieku oraz w pozbawione klosza trzonki zawieszone na kablach. Ponadto, w porównaniu z modelami żarówek wolframowych technologia LED pozwoli na niski pobór mocy. Przyjrzymy się teraz poszczególnym modelom i podpowiemy do jakiego rodzaju opraw będą najbardziej odpowiednie.

Żarówka LED Retro Edison A60 Clear Glass – do lamp biurkowych w stylu lat 30

Jeśli poszukujemy żarówki w stylu retro do równie stylowej lampy biurkowej w gabinecie, to odpowiednim modelem będzie Greenie LED Retro Edison A60 Clear Glass. Posiada ona moc 8,5W, czyli stosunkowo niewiele w porównaniu z tradycyjną żarówką 75W. Oferuje przedział temperatury barwowej ciepłej białej od 2600 do 2800 Kelwinów i świeci najjaśniej z całej kolekcji Filament oferując moc 1000 lumenów. Wszystko to sprawia, że generuje ona światło odpowiednie do czytania. Będzie więc odpowiednia dla moli książkowych, pisarzy, a nawet blogerów zafascynowanych modą na retro i hipsterski styl życia. Retro Clear Glass oferuje okrągły kształt bańki i możliwość podziwiania sześciu włókien z diodami LED. Używając tej żarówki można oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną w kwocie około 100 złotych w skali roku, co przy cenie poniżej 30 złotych czyni produkt bardzo atrakcyjnym.

Żarówka LED Retro Edison A60 Half-Silver 8.5W E27 – czyli praktyczne światło do lampy podłogowej

Urządzając wnętrze w stylu retro warto pomyśleć o klasycznej oprawie podłogowej – niezależnie od tego, czy ma być to typowa lampa z abażurem, z regulowanym ramieniem, stylizowana na fabryczną lub nawet na miniaturę ulicznej lampy. Kluczem do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery wnętrza będzie serce każdej oprawy czyli żarówka. Do lamp podłogowych proponujemy użycie modelu LED Retro Edison A60 Half-Silver ze standardowym trzonkiem E27. Cechą charakterystyczną jest tu typowy kształt bańki oraz lśniąca górna część, która odbija światło o jasności 900 lumenów. Ten rodzaj żarówki jest stosowany w studiach fotograficznych. Niweluje ona cienie przez równomierne rozpraszanie światła. Wygeneruje również znaczne oszczędności dzięki technologii LED, a wyniosą one około 85zł w skali roku. Transparentność i praktyczna bańka żarówki pozwalają cieszyć się nią nawet bez naciskania włącznika.

Żarówka LED Retro Edison C35 Amber Glass 3.6W E14 – światło do klasycznych żyrandoli i kandelabrów

Ostatnią żarówką w naszym zestawieniu jest model Led Retro Edison C35. Ta żarówka jest wyjątkowa z kilku powodów – posiada dość niską moc wynoszącą 3,6W przy jasności 290 lumenów i temperaturze barwowej 2400 – 2600K. Jest to oprawa o wybitnie estetycznych zastosowaniach. Doskonale sprawdza się w momentach relaksu. Co więcej – jej stożkowaty kształt przywodzi na myśl płomień świecy i klasyczne żarówki często spotykane na kryształowych żyrandolach. Nawet kolor bańki utrzymany w bursztynowym odcieniu pozwala na uzyskanie bardzo ciepłego, uspokajającego światła. Dlatego ten model idealnie nada się do grupowego zakupu i wymiany starych żarówek wolframowych. Idealnie oświetli wnętrza pałaców, dworków, kamienic, a nawet… kościołów. Jeśli dodamy do tego fakt, że jedna żarówka wygeneruje oszczędność roczną w kwocie 37 złotych to wszystko przemawia za tym, aby stylowe wnętrze oświetlały żarówki serii Filament od Greenie Polska.

Wykazaliśmy, że nawet żarówki o ozdobnym charakterze nie muszą być luksusowym zakupem nadszarpującym budżet naszej instytucji. Dzięki produktom Greenie LED Retro Edison zyskamy niesamowity nastrój, zwiększymy prestiż budynku i przy okazji znacznie obniżymy rachunki za energię elektryczną. Wszystkie te korzyści skąpane w ciepłym białym świetle.

Gorąco zachęcamy do śledzenia oferty produktów Greenie Polska. Oferujemy przystępne ceny, fachowe doradztwo przy wyborze energooszczędnych źródeł światła, a nawet pomożemy przy wyborze produktów służących aranżacji wnętrz przy pomocy światła.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.