Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w sieci handlowej sklepów Pelcowizna

Głowny cel

Początki tej sieci handlowej  sięgają 1992 roku, od tego czasu zaledwie z jednego domu handlowego firma przekształciła i rozwinęła swoją strukturę otwierając nowe lokale. Filozofia firmy opiera się na sprzedaży głównie polskich produktów. Rozwój instytucji był możliwy dzięki koniecznym zamianom w aranżacji i wystroju swoich punktów handlowych. Te zmiany objęły również oświetlenie. W tym przypadku zadanie naszej firmy polegało na wymianie oświetlenia liniowego, czyli klasycznych świetlówek fluorescencyjnych na zamienniki LED.

siec_handlowa

 

Jest oczywiste, że dobór optymalnego oświetlenia jest ważnym składnikiem wystroju każdego punktu handlowego, zwłaszcza, że tak jak w przypadku sieci Pelcowizna, w grę wchodzi ekspozycja bardzo dużej ilości produktów posiadających zróżnicowane opakowania.

 

  • img1
  • img2

Wykonanie

Proces wymiany liniowych świetlówek fluorescencyjnych na zamienniki LED może wyglądać dwutorowo. Można skupić się na wymianie samych świetlówek – wtedy należy dokonać modyfikacji opraw i wymienić jedynie źródła światła. Drugą możliwością jest wymiana na zintegrowane oprawy ze źródłami LED.

img3

W przypadku sieci handlowej Pelcowizna uzgodniliśmy z klientem realizację obejmującą wariant pierwszy, tj. wymiany świetlówek do odpowiednio przygotowanych opraw. Zastosowaliśmy świetlówki Greenie LED Professional T8 18W 120cm w temperaturze barwowej białej neutralnej 4000-4500K z matową przesłoną.

img4

Efekt końcowy

W wyniku zastosowania świetlówek Greenie LED Professional T8 18W 120cm  udało się uzyskać jednolite oświetlenie całej powierzchni sklepu. Temperatura neutralna charakteryzuje się najkorzystniejszym współczynnikiem CRI (współczynniki oddawania barw), dzięki temu ekspozycja produktów  (warzywa, owoce) prezentuje się w swoich naturalnych barwach i nie jest w żaden sposób zniekształcona. Po wymianie źródeł światła zniknął również problem pojawiający się w przypadku świetlówek fluorescencyjnych kiedy kilka świetlówek świeci innym światłem, co w konsekwencji przekłada się na odbiór ekspozycji i wystroju lokalu.

wykres

Kolejnym pozytywnym rezultatem wymiany świetlówek był czynnik ekonomiczny. Świetlówki Greenie LED Professional T8 18W 120cm charakteryzują się dużo mniejszym zapotrzebowaniem na energię zapewniając osiągnięcie ponad 50% oszczędności. Zastosowane w tym wypadku świetlówki LED  o długości 120cm pobierają 18W zamontowane zostały w miejsce starych źródeł fluorescencyjnych o mocy 36W (doliczając pobór mocy przez balast/ starter efektywny pobór wynosił 41.5W).

To powoduje, że w inwestycja zwraca się bardzo szybko i pozwala czerpać wymierne korzyści z wymiany. Znaczne zmniejszenie awaryjności źródeł światła zapobiega z kolei ciągłym wymianom przepalonych świetlówek.

Podsumowując, użycie świetlówek Greenie LED Professional T8 wywarło korzystniejszy wpływ na każdy element związany z pracą całego systemu oświetleniowego. Lepsza wydajność, oszczędność, oraz ograniczona awaryjność.

 

Wykresy

[qcld_ichart post_id=”24210″]

mniejsze zużycie prądu
z wykorzystaniem oświetlenia LED
po
po
po
przed
przed

 

 

 

 

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.