Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w butiku Alex Caprice

Cel

Wyzwaniem naszej firmy było skomponowanie odpowiedniego oświetlenia do nowego butiku odzieżowego mody męskiej Alex Caprice, otwartego w kwietniu 2016 roku, zlokalizowanego przy ulicy Emilii Plater 25 w samym centrum Warszawy.

mapa_alexcaprice

To relatywnie nowa marka na rynku odzieżowym, która dzięki zauważalnej strategii marketingowej przykuwa zainteresowanie klientów. Zgodnie ze hasłem firmy: „Welcome to the jacket world” główna oferta rosyjskiego projektanta to zróżnicowany wybór marynarek i garniturów dla mężczyzn odznaczających się wysublimowanym poczuciem stylu i gustujących w eleganckich stylizacjach. Zatem sprawa ekspozycji odzieży w butiku jest w tym przypadku kluczowa.

Wykonanie

Pierwszym wrażeniem, nasuwającym się po przekroczeniu progu butiku Alex Caprice, jest niewątpliwie bogata paleta barw prezentowanych produktów. W celu należytego uchwycenia barw odzieży, trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia. Oprócz tego, światło musi być optymalnie dobrane do potrzeb butiku oraz do jego wystroju. Czarny sufit oraz białe, ceglane ściany, umożliwiły nam zaakcentowanie za pomocą światła, kolorów odzieży.

  • IMG_3230
  • IMG_3289

W związku z powyższym wybór padł na barwę neutralną, czyli w zakresie 4000-4500K i o wysokim współczynniku oddawania barw CRI. W butiku zostały wykorzystane dwa rodzaje reflektorów szynowych w czarnej obudowie, mianowicie Reflektory szynowe Greenie LED 12x1PowerLED 230V 14W oraz reflektory szynowe Greenie LED 7x1PowerLED 230V 9W.

alexcaprice

Reflektory 14W zostały zamontowane w wewnętrznej części butiku, natomiast reflektory 9W do doświetlenia ekspozycji w witrynie. Zastosowano także żarówki LED Candle Ceramic 6W E14, które użyto do klasycznego białego żyrandola w stylu glamour – pięknie uzupełnia wnętrze.

alexcaprice_candle

Efekt końcowy

Wybór systemu szynowego nie był przypadkiem, gdyż jest to sprawdzone, poparte innymi realizacjami rozwiązanie – zwłaszcza w kategorii butików czy salonów odzieżowych. Zdjęcia wnętrza butiku mówią same za siebie.

Cała kolekcja została dobrze doświetlona, dobrane parametry świetlne nie zaburzają naturalnego odbioru kolorów ubrań. Dodatkowo światło generowane przez nasze źródła LED wraz z białym wystrojem wnętrza sprawia, że całe pomieszczenie jest wypełnione jasnym naturalnym światłem. Oprócz właściwości świetlnych, nasze rozwiązania powalają generować oszczędności z powodu mniejszego zapotrzebowania na energię i zwiększoną żywotność naszych produktów. Ponadto wszystkie produkty wkomponowały się estetycznie w wystrój lokalu, tworząc razem z ekspozycją unikatowy charakter butiku.

 

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.