Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w sklepie odzieżowym Terranova

Wyzwanie

Otrzymaliśmy zadanie wymiany oświetlenia szynowego w jednym ze sklepów sieci Terranova, mieszczącym się przy ulicy Dworkowej 4 w Warszawie. Terranova to znana i lubiana przez klientów sieć sklepów odzieżowych posiadająca swoje sklepy w ponad 30 krajach. Marka powstała w 1988 roku, kiedy to Vittorio Tadei rozpoczął produkcję ubrań właśnie pod marką Terranova.

mapa_terranova2
W ofercie firmy można znaleźć szeroką ofertę ubrań dla pan i panów, a od 2006 także dla dzieci. Firma oferuje swoją odzież w licznych butikach, a także outletach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Bezdyskusyjnie rodzaj oświetlenia w lokalu z ekspozycją odzieżową to integralny element całości aranżacji. Zwłaszcza w firmach, które przywiązują wagę do najdrobniejszych detali. Oświetlenie pełni tutaj kluczową rolę.

  • IMG_3496
  • IMG_3413

Wykonanie

Wykonanie realizacji w głównej mierze oparło się na wymianie dotychczas użytkowanych reflektorów halogenowych. Zastosowano 200 sztuk reflektorów szynowych LED o mocy 24W – wersja wykonana na specjalne zamówienie dla firmy Terranova. Jako bazą, posłużyliśmy się reflektorem szynowym 3-fazowym LED Greenie Track Light, który został zmodyfikowany. Dostosowaliśmy jego parametry do wytycznych, które ustaliliśmy wspólnie z firmą Terranova podczas wizji lokalnej. Dzięki wysokiej wydajności, reflektory Greenie dają swiatło bardzo wysokiej jakości, a jednocześnie są energooszczędne.

Przed implementacją oświetlenia LED marki Greenie, w sklepie odzieżowym Terranova zużywano  51509 kWh, po modernizacji oświetlenia na LED zużycie energi spadło do 14717 kWh, co oznacza że przy średniej stawce za prąd, wygenerowaliśmy oszczędności roczne rzędu 12 tyś zł, co przekłada się na 21-miesięczny zwrot z inwestycji (ROI) 

terranova_reflektor
Ze względu na to, że sklep Terranova oferuje odzież, bardzo istotne było oddawanie barw, co jest ściśle powiązane ze wskaźnikiem CRI. W reflektorach zastosowano więc takie diody, dzięki którym CRI wynosi więcej niż 95. Upewniło nas to, że emitowane światło nie zniekształci kolorów odzieży, lecz idealnie je odwzoruje. Dodatkowo zdecydowaliśmy o zastosowaniu dość nietypowej temperatury barwowej wynoszącej 3100K, dzięki której światło bardzo dobrze wkomponowało się w wystrój wnętrza. Reflektory zostały zamontowane na istniejących już szynach – nie było konieczności ich wymiany, ponieważ reflektory szynowe LED naszej marki są kompatybilne ze standardowymi szynami do oświetlenia starego typu.

Uzyskany rezultat w pełni wypełnił założenia nasze i firmy Terranova. Przede wszystkim udało się uzyskać pewien stopień standaryzacji, gdyż poprzednie reflektory ze względu na dużą awaryjność, często były wymieniane i różniły się od siebie wyglądem, barwą świecenia i mocą. W rezultacie reflektory szynowe Greenie LED różnią się od wcześniej stosowanych gabarytami, jakością wykonania, oraz co najważniejsze – jakością światła, co bezpośrednio wpłynęło na oświetlenie całego sklepu. Obecnie wszystkie źródła pracują tak samo, równomiernie oświetlając ekspozycję i przestrzeń sklepu.

Efekt końcowy

Zaletą rozwiązania szynowego jest szeroka możliwość ustawiania źródeł światła, w skutek czego przy zmianie ekspozycji, lub z innych powodów, jesteśmy w stanie skierować światło w daną stronę. Ponadto nasz klient, dzięki technologii LED, osiąga dodatkowe korzyści, którymi są przede wszystkim mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz praktycznie zerowe koszty konserwacji. To standard, do którego źródła LED zdążyły już nas przyzwyczaić, a liczba klientów korzystających z tych korzyści rośnie z dnia na dzień.

  • IMG_3361
  • IMG_3499

Po raz kolejny oświetlenie szynowe LED idealnie sprawdziło się w punkcie handlowym. Ten model oświetlenia cieszy się nieustającym zainteresowaniem nie tylko właścicieli sklepów i obiektów usługowo- handlowych, ale także osób, które posiadają mieszkania wykończone w nowoczesnym stylu.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.