Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w salonach samochodowych na przykładzie Toyota – Carolina Car Company

Greenie to polska firma oświetleniowa o bogatym portfolio. Do 2023 roku zrealizowaliśmy ponad 300 realizacji obejmujących dobór oraz/lub montaż oświetlenia w obiektach biurowych i sprzedażowych. Za sprawą szerokiego wachlarza produktów, nasi specjaliści mogą w pełni optymalizować procesy projektowe osiągając każdorazowo najlepszy osiągalny rezultat. Jednymi z realizacji, z których jesteśmy najbardziej dumni, są prace nad dobieraniem/modernizacją oświetlenia w salonach samochodowych. Z przebiegiem prac w salonie marki Toyota mogą Państwo zapoznać się poniżej!

Głowny cel

Carolina Car Company to autoryzowany dealer samochodów marki Toyota. Nasze zadanie polegało na dobraniu i zaprojektowaniu oświetlania dla oddziału Toyota Wola, mieszczącego się przy Alei Prymasa Tysiąclecia 54 na warszawskiej Woli.

mapa_toyota2

Projekt był ciekawym wyzwaniem ze względu na charakter miejsca, gdyż salon samochodowy zajmuje dużą powierzchnię użytkową, a przestrzeń ta służy różnym celom. Splata się tu przeznaczenie sprzedażowe z biurowym.

Z jednej strony jest to duża przestrzeń ekspozycyjna produktów, w tym przypadku samochodów, które wymagają bardzo dobrej jakości oświetlenia, aby jak najlepiej odzwierciedlić prawdziwe kolory i barwy poszczególnych wykończeń samochodów. Tak, aby klienci mogli podjąć jak najbardziej świadoma decyzję zakupową.

Z drugiej natomiast – przestrzeń usługowa przeznaczona do obsługi klientów oraz biurowa, stanowiąca zaplecze dla pracowników salonu. Poza wszelką wątpliwością adekwatne oświetlenie w każdym z tych miejsc wpływa na funkcjonowanie całego salonu., zatem w procesie selekcji produktów oświetleniowych musieliśmy wziąć pod uwagę wiele czynników charakterystycznych dla każdej z tych powierzchni.

  • IMG_2153
  • IMG_2173

Wykonanie

Po sporządzeniu audytu i projektu zostały wytypowane produkty z dwóch segmentów. Do oświetlenia samochodów w części ekspozycyjnej użyliśmy: Greenie LED żarówka przemysłowa HighBay z serii IN w wersji 52W i 30W, w barwie świecenia neutralnej (4000-4500K).  Jak sama nazwa wskazuje to produkt, którego głównym przeznaczeniem jest zastosowanie w oświetleniu przemysłowym. Jak pokazuje przykład salonu Toyoty ich zastosowania może być poszerzone. Te wydajne żarówki generują mocną wiązkę światła, dodatkowo szeroki kąt świecenia wynoszący 120° zapewnia odpowiednie doświetlenie powierzchni.

uzyte_produkty_toyota

W części biurowej wykorzystaliśmy: świetlówki Greenie LED w standardzie T5 o mocach 20W i 12W oraz świetlówki Greenie LED T8 szklane o mocach 9, 18 i 30W. Ponad to Greenie Office PLC LED G24 o mocy 9 i 7W. Wszystkie te źródła również o barwie neutralnej. Świetlówki i PLC to klasyczne produkty z segmenty biurowego. Wydajne, oszczędne, przystosowane do długiej pracy z powodzeniem wypierają klasyczne rozwiązania.

Użycie energooszczędnego oświetlenia LED pozwoliło na ograniczenie poboru energii o 23123 kWh, co pozwoliło na wygenerowanie oszczędności rocznych na poziomie 9tyś zł, co przekłada się na 9-miesięczny zwrot z inwestycji (RoI)

Efekt końcowy

Wszystkie źródła zastosowane w tym samym odcieniu bieli okazały się kompatybilne ze sobą. Dzięki temu powierzchnia salonu jest bardzo dobrze oświetlona, nie występują zaciemnione miejsca. Ponadto neutralne światło charakteryzuje się dość wysokim współczynnikiem oddawania barw, przez to nawet w lampach przemysłowych, oświetlane kolory obiektów (samochodów) prezentują się w swojej naturalnej krasie. Z kolei światło neutralne w części biurowej to potwierdzone empirycznie rozwiązanie służące kreowaniu stymulujących warunków do pracy.

realizacja_greenie_toyota

Zastosowanie źródeł w LED w takim obiekcie wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Wszystkie produkty charakteryzują się wysokim stopniem energooszczędności (lampa przemysłowa 52W może zastąpić nawet 150-180W)  i powalają ograniczyć koszty z tytułu konserwacji w skutek dłuższej żywotności źródła.

Ostateczny efekt w pełni wypełnia postawione przez nas i klienta wymagania. Dzięki temu inwestycja zwraca się bardzo szybko i pozwala czerpać wymierne korzyści z wymiany. Znaczne zmniejszenie awaryjności źródeł światła zapobiega z kolei ciągłym wymianom przepalonych świetlówek.

Podsumowując, użycie świetlówek Greenie LED Professional T8 i T5 oraz żarówek przemysłowych HighBay z serii IN wywarło korzystny wpływ na każdy element związany z pracą całego systemu oświetleniowego. Zapewniło lepszą wydajność, wygenerowało oszczędność rzędu 80% oraz ograniczyło awaryjność.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.