Greenie World Unia Europejska

Postaw na przyszłość – oświetlenie LED

Technologia LED jest bez wątpienia melodią przyszłości. Zdaniem większości ekspertów branży oświetleniowej to rozwiązanie już teraz dominuje rynek. Taka ocena jest oczywiście niebezpodstawna. Diody LED charakteryzuje m.in. dłuższa żywotność, oferują one bardzo dobrą jakość światła, są energooszczędne i bardziej bezpieczne w użytkowaniu od tradycyjnego oświetlenia. Możliwości, które otwiera przed nami technologia LED są ogromne. Już dziś stosowana jest w wielu miejscach, w których codziennie przebywamy. Rozwiązanie to napotkamy m.in. przy oświetleniu ulic w miastach, w wielkich halach produkcyjnych, w galeriach handlowych, biurach i wielu nowoczesnych domach.

Technologia LED – zasady działania

Postęp technologiczny umożliwia nam niebywałe rzeczy. Sprawia, że pojawiają się przed nami propozycje nowych rozwiązań. Zaimplementowanie ich przynosi nam korzyści w postaci bardziej komfortowego życia i oszczędności czasu. Warto więc być na bieżąco i zapoznawać się z nowinkami. Jedną z nich jest oświetlenie LED.

Zasadne zatem jest odpowiedzieć na pytanie, jak działa LED? Bez obaw. Odpowiedź jest wbrew pozorom mało skomplikowana. Technologia LED (z ang. Light Emitting Diode) funkcjonuje dzięki zjawisku elektroluminescencji. Jest ona wynikiem elektronów i dziur w złączach półprzewodnikowych. Jak do niej dochodzi? Podczas dostarczenia do półprzewodnika prądu dochodzi do przeskoku elektronów z jednej warstwy do drugiej. Wówczas wydziela się energia na zewnątrz. Ta energia to widoczne promieniowanie – czyli po prostu światło.

Co to oznacza? Przede wszystkim bardzo niskie utraty ciepła, ponieważ większość pobranej energii zostaje zamieniona na światło. Z teoretycznego punktu widzenia pojedyncza dioda będąca źródłem światła nie posiada żarnika. Dioda LED nie jest zatem żarówką. Emitowane przez nią światło jest lepszej jakości.

Ze wszystkich dostępnych obecnie rozwiązań gwarantuje największą wydajność świetlną. W zestawieniu z innymi technologiami jest najbardziej przyjazna dla człowieka. Technologia LED w przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych nie emituje promieniowania UV. ten rodzaj światła jest przyjazny dla zdrowia i nie mniej drażniący dla naszych oczu.

Pełniej widzimy kolory i kształty, a nasz organizm odczuwa komfort i brak zmęczenia. Ponadto technologia LED to oszczędności. Posiada ona bardzo wysoki współczynnik przekształcania pobieranej energii na wiązkę światła.

Przemysłowe oświetlenie LED

Ze względu na swoje liczne zalety przemysłowe oświetlenie LED jest już standardem wprowadzonym przez wiele firm branży produkcyjnej. Zastosowanie tej technologii pozwala zoptymalizować funkcjonowanie hal przemysłowych.

Działanie LED umożliwia między innymi precyzyjne oświetlenie określonych miejsc. Co szczególnie interesujące, w funkcjonowaniu całkowicie eliminuje też efekt stroboskopowy. Zjawisko to występuje w tradycyjnych świetlówkach liniowych z zapłonem magnetycznym. Może być ono szczególnie uciążliwe dla osób pracujących intelektualnie i na linii produkcyjnej. Osoba narażona na nie odczuwa iluzoryczne wrażenie, przyspieszenia bądź zmiany faktycznego kierunku przesuwanych się przedmiotów. Całkowicie eliminując tą niedogodność zastosowanie oświetlenia LED. Zwiększa ono bowiem komfort i efektywność naszej pracy.

Lampa przemysłowa LED Greenie HighBay Flat

Lampa przemysłowa LED Greenie HighBay Flat jest propozycją zapewniającą wszechstronność wyboru. Zaawansowane rozwiązanie konstrukcyjne jakiego użyli producenci pozwala na oświetlenie przestrzeni o zróżnicowanym typie. Dzięki temu montaż jest możliwy nawet w pomieszczeniach o bardzo niskiej wysokości stropu. W lampie zastosowano diody 3030SMD marki Philips.

Zasilacz renomowanej marki MeanWell może współpracować opcjonalnie w systemie DALI lub 1-10V co jest dodatkową zaletą produktu. Lampa jest wyposażona w przesłonę z hartowanego szkła. Cechuje się wysoką odpornością klasy IK08 i szczelnością na poziomie IP65. To zapewnia dużą skalę tolerancji na czynnik, takie jak: wilgoć, pył i uszkodzenia mechaniczne. Lampa dostępna jest w wersji ze zróżnicowanymi typami czujników: ruchu i zmierzchu. Dzięki dodatkowemu czujnikowi zmierzchu światło zostaje automatycznie dostosowane do zewnętrznych źródeł światła takich jak np. świetliki w wielkiej hali produkcyjnej. W zależności od pory dnia zwiększa bądź zmniejsza moc wiązki. Rozwiązanie to pozwala nam znacznie obniżyć rachunki za zużycie energii elektrycznej..

Znajdą państwo u nas możliwość zamówienia produktu o zróżnicowanej wydajności świetlnej. Wszystko to pozycjonuje Greenie HighBay Flat jako solidne oświetlenie do przemysłu

Lampa przemysłowa LED Greenie Gasoline

Lampa przemysłowa LED Greenie Gasoline zaprojektowana została z myślą o zaimplementowaniu jej na otwartych przestrzeniach. Świetne zastosowanie znajduje między innymi na boiskach sportowych, oraz na halach magazynowych wysokiego składowania. To nietuzinkowe oświetlenie do przemysłu ma wysoką tolerancję na zróżnicowaną wysokość temperatury i warunków atmosferycznych. Lampa pracuje bowiem w szerokim zakresie temperatur, oraz posiada klasę wodoszczelności IP65.

To niezwykle praktyczne oświetlenie przemysłowe LED wyposażone jest w diody cenionej marki Phillips. Dzięki modułowej konstrukcji oraz specjalnemu radiatorowi lampa jest niezwykle łatwa w konserwacji i błyskawiczne odprowadza ciepło.

Produkt posiada nowoczesny układ elektroniczny o wysokiej sprawności. Dzięki temu jeśli 1 segment ulegnie awarii pozostałe mogą pracować bez zakłóceń. Lampa przemysłowa LED Greenie Gasoline spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa fotobiologicznego. Ponadto seria -D zapewnia kąt świecenia 60° co pozycjonuje ją jako korzystne rozwiązanie również w wysokich halach przemysłowych.

Oświetlenie sufitowe LED

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem na umiejscowienie źródła światła w pomieszczeniach jest sufitowe oświetlenie LED. Dzisiejsze możliwości architektoniczne oferują wiele praktycznych, oraz wizualnie korzystnych rozwiązań. Oprawy LED do sufitu mogą być montowane w sposób podwieszany, natynkowy bądź kasetonowy.

Panel LED Greenie seria PLS

Panel LED Greenie seria PLS to bezkonkurencyjna propozycja dla tych, którym zależy na rozsądnym gospodarowaniem powierzchnią. Produkt posiada bardzo cienką obudowę, a dzięki matowej przesłonie optymalnie rozprasza światło. Dzięki temu, jest ono przyjazne dla wzroku pracowników. Oprawa z serii PLS znajdzie zastosowanie w biurach, gabinetach i salonach odzieżowych.

Oświetlenie LED do sufitu może być montowane na różne sposoby. Panel LED Greenie seria PLS pozwala na przymocowanie m.in. na suficie podwieszanym, stelażu podtynkowym czy na specjalnych linkach. Wykazuje dużą wydajność po zamontowaniu w biurowy sufit kasetonowy typu Armstrong. Panel jest dostępny pod różnymi wymiarami i w zróżnicowanych rodzajach mocy.

Jeśli jesteśmy zainteresowani zamontowaniem oświetlenia LED na sufit we własnym biurze to godnym polecenia jest model o wymiarach 60×60. Trzeba jednak podkreślić, że choć dawniej rozwiązanie to stosowane było zwłaszcza w przestrzeni biurowej to dziś konsumenci decydują się na ten wybór we własnych domach i nie tylko.

Plafon LED Greenie seria SOLID

Plafon LED Greenie seria SOLID jest wpuszczanym panelem podtynkowym. Dostępny jest w dwóch różnych wersjach: okrągłej lub kwadratowej. Jako, że oprawy LED na sufit powinny cechować się odpowiednią wytrzymałością ten model został wyposażony w metalową obudowę. Utrzymany w białej kolorystyce i doskonale współgra z matową przesłoną. Jest on u nas dostępny w wielu różnych wariantach mocy do wyboru.

Optymalną moc światła zapewniają diody 2835SMD marki Epistar. Plafon LED Greenie seria SOLID to odpowiedź dla tych, którzy chcieliby zamontować oświetlenie LED na sufit np. w łazience, korytarzu, piwnicy, czy nawet w nowoczesnym salonie. Minimalistyczna oprawa sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach oraz w pomieszczeniach gospodarczych naszych mieszkań.

Szynowe oświetlenie LED

Oświetlenie LED na szynach systematycznie wypiera tradycyjne zamienniki w postaci reflektorów halogenowych i metalohalogenkowych. Konsumentów przekonują niesamowita innowacja i wydajność.

Reflektor szynowy LED 1-fazowy Greenie

Reflektor szynowy LED 1-fazowy Greenie to jedna z najpopularniejszych ofert. To szynowe oświetlenie LED znalazło już zastosowanie w wielu nowoczesnych pomieszczeniach w całej Polsce. Reflektor kierunkowy jest dostępny w egzemplarzach o zróżnicowanej mocy, kolorach obudowy i kątach świecenia. Jest to rozwiązanie coraz popularniejsze w wielu mieszkaniach jako nowoczesne oświetlenie gwarantujące atrakcyjny design.

Reflektor szynowy LED 3-fazowy Greenie

Reflektor szynowy LED 3-fazowy Greenie jest propozycją dla oczekujących modelu zaawansowanego. Dzięki zastosowanemu systemowi w pełni niezależnej sterowności, aż 3 włączników światła można kontrolować pracę pojedynczych reflektorów.

Dostępny w białej i czarnej kolorystyce, oraz dwóch różnych seriach. Seria profesjonalnych reflektorów CRI90+ objęta jest 5-letnią gwarancją.

Podczas wyboru możemy również dostosować odpowiednią moc do naszych potrzeb. Ta oferta to idealna propozycja dla osób chcących zamontować oświetlenie LED na szyny w pomieszczeniach wymagających skoncentrowanego światła jak m.in. sklepy, apteki i wiele innych.

Naświetlacze LED

Na rynku naświetlaczy rozwiązania z zakresu technologii LED również wypierają tradycyjne lampy halogenowe, zwane potocznie „halopakami”. Oprócz oczywistych zalet jak energooszczędność i o wiele dłuższa żywotność należy wymienić jeszcze jedną.

Naświetlacze LED w odróżnieniu od tradycyjnych reflektorów charakteryzują się natychmiastową gotowością do użycia. Oznacza to, że nie potrzebują one czasu na „rozgrzanie się” do pracy na pełnej mocy. Znajdują one szerokie zastosowanie na halach, parkingach, otwartych przestrzeniach w pobliżu budynków, czy na stadionach piłkarskich jak np. Stamford Bridge londyńskiej Chelsea F.C wyposażony w naświetlacze LED.

Modułowy naświetlacz LED Greenie ARENA

Modułowy naświetlacz LED Greenie ARENA pracujący na podzespołach takich marek jak Phillips, Bridgelux, czy Meanwell idealnie sprawdza się jako m.in. lampa stadionowa, oświetlenie bocznic kolejowych, dużych zakładów, czy nawet lotnisk. Wszystko dzięki bogatej możliwości ustawiania kątów. Wąskie pozwalają na precyzyjną iluminację dużych budynków, zaś średnie sprawdzają się przy drogach. Kąt 90° oraz 120° zapewni wysokie natężenie oświetlenia na dworcach, czy halach produkcyjnych. Naświetlacz jest dostępny w zróżnicowanych zakresach mocy.

Kiedy stajemy przed zadaniem oświetlenia hali sportowej, na której odbywają się wielkie wydarzenia ten model jest idealnym rozwiązaniem. Modułowy naświetlacz LED Greenie ARENA to dobry wybór w sytuacjach kiedy oświetlenie typu high bay to za mało.

Naświetlacz LED Greenie Professional

Naświetlacz LED Greenie Professional jest świetną odpowiedzią dla poszukujących mocy i jakości płynącej z dopracowania każdego szczegółu. Oparty jest o wysokiej jakości komponenty jak diody marek Bridgelux, bądź Epistar, czy podzespoły MeanWell.

Produkt gwarantuje najwyższej klasy naświetlanie LED w gospodarstwach domowych, ale także w przemyśle, oświetlając hale, magazyny, parkingi, obiekty sportowe, i wiele innych.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Państwu w dokonaniu właściwego wyboru. Ponadto zapraszamy na naszą witrynę, aby być na bieżąco z nowościami.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.