Greenie World Unia Europejska

Metamorfozy oświetlenia – R-Design

rdesign

Oferta produktowa musi podążyć za oczekiwaniem klienta i wizją architekta

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu w ostatnich latach oferta dostępnych pozycji w wielu segmentach rynku produktów wykończeniowych jest mocno zróżnicowana. Tempo dzisiejszego rozwoju produktów i nieustanne poszerzanie asortymentu generuje ogromną ilość informacji, których przetworzenie jest nie lada wyczynem nawet dla prawdziwego człowieka renesansu. Bezsprzeczny jest fakt, iż właściwa analiza, oparta na merytorycznych przesłankach danej oferty, jest kluczem do zadowolenia z dokonanego wyboru. W związku z tym rozpowszechniła się szeroka gama oferowanych usług doradczych – wyspecjalizowanych firm, zatrudniających specjalistów z danej dziedziny zorientowanych w bieżących trendach. Oczywiście jak w każdej dziedzinie i w usługach doradczych występuje konkurencja i paradoksalnie wybór doradcy też może nie być prosty.

Jak zatem dokonać wyboru? Na pewno należy wybrać podmioty mające po swojej stronie wiedzę, potwierdzone doświadczenie oraz niezbędne narzędzia do wykonywania pracy. Tymi cechami bezsprzecznie można opisać biuro architektów R-Design by Marcin Runowiecki, z którym nasza firma podjęła współpracę skupiającą się na doborze i dostarczaniu produktów oświetleniowych spełniających wyszukane aspekty designu i wpisujące się w zaprojektowany charakter wnętrza.

Oferta projektowa biura to oczywiście nie tylko modernizacja oświetlenia, które jest niewątpliwie bardzo ważnym czynnikiem wystroju, ale także wykładziny, tapety, meble – generalnie cały wystrój wnętrz. R-Design by Marcin Runowiecki to firma, która ma nieszablonowe pomysły, dzięki którym wnętrza zyskują znacznie nowocześniejszy charakter, ale nadal posiadają akcenty charakterystyczne dla danego obiektu, regionu czy też tradycji.

Obecnie fundamentem naszej współpracy jest modernizacja obiektów z branży HoReCa. Wkrótce rozszerzymy naszą współpracę, obejmując również projekty z innych branż. Procedura tworzenia projektów wnętrz wygląda podobnie, choć oczywiście zmienia się indywidualne podejście do potrzeb klienta. W dużym skrócie najpierw zawsze następuje określenie głównych celów realizacji, następnie metod i środków niezbędnych do wykonania i oczywiście samo wykonanie. Choć może się wydawać, że jest to niemalże mechaniczna czynność to jednak wszystko zależy od potrzeb klienta, jego wymagań funkcjonalnych oraz wymagań estetycznych. W tym momencie wszystko może się zdarzyć, gdyż wiadomo, że potrzeby mogą być mocno zindywidualizowane. Dlatego też nieszablonowe, elastyczne podejście jest niezbędne.

Współpraca miedzy biurem architektów R-Design by Marcin Runowiecki, a naszą firma ma wiele do zaoferowania, bowiem oferta produktowa musi podążyć za oczekiwaniem klienta i wizją architekta. Jako producent oświetlenia LED jesteśmy w stanie dostarczyć niemalże dowolny rodzaj produktów wymagany przez projekt. Nie jesteśmy ograniczeni sztywną ofertą produktową lub też produktami oferowanymi przez innych dostawców. Potrafimy wspólnie z biurem architektów we wstępnej fazie projektu określić wzornictwo produktów oświetleniowych, a także wymagane parametry techniczne takie jak: kąt świecenia, moc, barwę światła, itp. Cały proces oczywiście przebiega pod naszym nadzorem od momentu planowania aż do zakończenia fazy montażu. Nigdy nie spowodowaliśmy opóźnień dla inwestora, a zaproponowane rozwiązania są uznawane za bardzo atrakcyjne cenowo – można powiedzieć, że charakteryzuje je najlepszy możliwy współczynnik uzyskanego efektu modernizacji do zainwestowanych środków finansowych.

Ilustracją naszego wspólnego działania jest realizacja inwestycji renowacji hotelu Mazurski Raj. To właśnie przykład kompleksowego działania opartego na współpracy architektów oraz dostawcy oświetlenia. Proces przebiegał dokładnie według opisanego wcześniej schematu. Warto nadmienić, iż Mazurski Raj to rozbudowany obiekt oferujący również usługi SPA, zatem projekt zawierał produkty z wielu segmentów. Wszak całkowicie różne źródła światła zostały zastosowane w pokojach gościnnych, restauracji czy kręgielni.

Całościowy projekt wykonany przez architektów z R-Design, zawierał kompletną metamorfozę ośrodka. Mazurski Raj zyskał zdecydowanie nowoczesny charakter, nie tracąc swojego unikalnego stylu i charakteru. Jednym z czynników wpływającym na „odmłodzenie” wizerunku ośrodka na Mazurach była niewątpliwie decyzja o zastosowaniu źródeł światła LED. Oprócz niewątpliwych zalet ekonomicznych, pełni również formę elementu wystroju wnętrza.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia porównawcze, które ukazują efekt „przed” oraz „po” metamorfozie.

Elewacja hotelu już nie „straszy” potencjalnych gości tak jak dawniej. Także recepcja, główny punkt tego miejsca, odzyskała dawny blask i została całkowicie zmodernizowana zgodnie z aktualnymi standardami w wykończeniach wnętrz. Warto tutaj zwrócić uwagę na lampy sufitowe w kształcie szyszek, które idealnie nawiązują do regionu, w którym położony jest hotel, a dodatkowo nadają wnętrzu przytulności.


Ciemne pomieszczenie w piwnicy, które nie było zagospodarowane w żaden specjalny sposób, nabrało charakteru dzięki nowoczesnej, industrialnej aranżacji oraz zastosowaniu kolorowego oświetlenia. Dzięki temu stało się miejscem spotkań gości hotelowych. Dodatkowo tę część hotelu wykorzystano na wykonanie profesjonalnej kręgielni.

Barek restauracyjny odzyskał swoją funkcję i stał się o wiele bardziej przyjazny dla hotelowych gości, którzy obecnie spędzają w tym miejscu o wiele więcej czasu niż wcześniej. Został przekształcony w nowoczesną kawiarnię oświetloną ciepłym światem nadającym temu miejscu przytulności. Po raz kolejny zastosowano lampy „szyszki”, których motyw przewija się w wielu hotelowych miejscach.

Główny element hotelu, czyli pokoje dla gości także nie zostały pominięte. Na poniższych zdjęciach wyraźnie widać, że metamorfoza tych pomieszczeń okazała się niezwykle udana. W pokojach zastosowano natynkowe oprawy LED, a także taśmy LED – najpopularniejsze obecnie oświetlenie liniowe.


Na uznanie zasługuje także zmiana w sali restauracyjnej, którą przekształcono w nowoczesne pomieszczenie. Wystrój zapewnił hotelowi rozszerzenie działalności o organizację imprez okolicznościowych. Sufit podwieszany z wielokolorowymi taśmami LED okazał się strzałem w dziesiątkę.

Warto nadmienić, iż cały proces modernizacji na każdym etapie  przebiegał według założeń. Inwestor nie napotkał żadnych opóźnień, rozwiązania okazały się trafione i atrakcyjne w porównaniu do konkurencyjnych ofert. Można powiedzieć, że oferujemy możliwie najlepszy współczynnik uzyskanego efektu modernizacji w stosunku do zainwestowanych środków finansowych.

Wkrótce przedstawimy nowe, jeszcze bardziej imponujące metamorfozy oraz efekty naszej współpracy.

Skontaktuj się - pomożemy.