Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED na przykładzie zakładu produkcyjnego Pyroll

Firma Greenie Polska oferuje kompleksowe usługi w zakresie doboru oraz montażu oświetlenia LED. W naszym portfolio znajdą Państwo ponad 200 realizacji modernizacji oświetlenia w magazynach i zakładach produkcyjnych. Wśród klientów Greenie znajdują się największe marki, takie jak: Auchan, Orlen, Leroy Merlin czy OBI. Zachęcamy do zagłębienia się w artykuł w celu zapoznania się z przykładową realizacją oświetlenia LED dla zakładów produkcyjnych. W sprawie ofert prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.

O firmie

Jesteśmy dumni, że mieliśmy okazję zajmować się modernizacją oświetlenia w tak prężnie działającej firmie jaką jest Pyroll Sp. z.o.o.. Fińskie przedsiębiorstwo od lat z powodzeniem zajmuje się produkcją papieru, opakowań oraz artykułów papierniczych. Firma z dziesięcioma fabrykami w Finlandii, oddziałem w Holandii, Niemczech i Polsce, zatrudniająca szereg profesjonalistów, potrzebowała rzetelnej i profesjonalnej modernizacji, tak aby oświetlenie usprawniło pracę, zwiększyło komfort i bezpieczeństwo pracowników oraz spełniło obowiązujące normy. Zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Stryków, w województwie łódzkim. Praca odbywa się na terenie trzech magazynów o wielkości 2400m2, 2 x 1800m2 oraz jednej hali produkcyjnej.Audyt

Pracownicy firmy Greenie Polska udali się na miejsce w celu przeprowadzenia audytu. Dokonanie dokładnych pomiarów i zapoznanie się ze stanem instalacji elektrycznej umożliwiło sumienną ocenę oraz pozwoliło na przystąpienie do wykonania projektów. Do tego celu użyto programu Dialux, który pozwolił na wizualizację przyszłej instalacji. Zgodnie z potrzebami kontrahenta, charakterem pracy firmy Pyroll oraz obowiązującymi normami zajęliśmy się doborem odpowiedniego oświetlenia wraz z ilością lamp. W czasie rozmów z klientem profesjonalnie i fachowo doradzaliśmy, tak aby nowe oprawy przyniosły wymierne korzyści nie tylko użytkowe, ale i finansowe.

Realizacja

Po akceptacji projektów przez firmę Pyroll, przystąpiliśmy do realizacji zlecenia. Mając na uwadze rolę światła w produkcji papieru, odbiorze jego kolorystyki oraz dbałość o wzrok i bezpieczeństwo pracowników zakładu produkcyjnego, zastosowaliśmy świetlówki z seri Professional, które zapewniły natężenie ponad 300 luksów. Najbardziej zbliżone do fluorescencyjnych zarówno budową, jak i sposobem świecenia, świetlówki LED-owe T8 z seri Professional świecą prawie całą swoją powierzchnią.

  • DSC_0967
  • DSC_0954

Wybór i montaż

Na powierzchniach magazynowych wystarczyło oświetlenie o natężeniu ponad 100 luksów. W tym przypadku użyliśmy naszego flagowego produktu, a mianowicie Lamp przemysłowych LED Flat Panel 100W E40 – 300 diod 5630SMD, które z powodzeniem zastąpiły żarówki o mocy 400W. Lampy te posiadają specjalny system zapobiegający przegrzaniu. Duża powierzchnia panelu bardzo dobrze oddaje ciepło. Dzięki diodom LED 5630 uzyskuje się właściwe rozproszenie światła. Lampa przemysłowa LED Flat Panel 100W E40 – 300 diod 5630SMD to najkorzystniejszy zamiennik lamp sodowych i metalohalogenkowych w przemyśle. Jego dodatkowe atuty to szeroki kąt świecenia (120°) i driver marki MeanWell gwarantujący nieprzeciętnie długą żywotność.

Zamienniki charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii i wysoką wydajnością, co generuje kolejne korzyści finansowe. Niewątpliwą zaletą Lampy przemysłowej LED Flat Panel 100W E40 – 300 diod 5630SMD jest możliwość wkręcenia go w miejsce lamp tradycyjnych za pomocą gwintu E40. To zastosowanie poskutkowało nie tylko poprawą warunków pracy, ale i dużymi oszczędnościami w rachunkach za prąd. Natomiast obowiązujące normy zostały spełnione z dużym zapasem, z uwagi na fakt, że zwiększyliśmy natężenie światła dwukrotnie. 

Oszczędności

Wg odnotowanych kalkulacji, przed wymianą oświetlenia na LED-owe, firma Pyroll pobierała 503 137 kWh energii w skali roku. To narażało przedsiębiorstwo na koszty w wysokości 221 380 zł (netto). Dzięki unowocześnieniu oświetlenia przez firmę Greenie Polska, roczny pobór energii obecnie kształtuje się na poziomie 125 482 kWh, a jego koszt to 55 212 zł (netto). Liczby mówią same za siebie. Chłodne kalkulacje pokazują, że inwestycja w oprawy LED-owe zwróci się firmie Pyroll już po 7 miesiącach, dodatkowo firma Pyroll oszczędza 455zł dziennie.

  • DSC_5162
  • DSC_5160

Korzyści

Na skutek owocnej współpracy firmy Greenie Polska z Pyroll Sp. z.o.o. zwiększone zostały możliwości zakładu oraz jego załogi. Poprawiły się również względy estetyczne, a co szczególnie istotne – ekologiczne i ekonomiczne. Oprawy LED-owe codziennie przyczyniają się do kolejnych oszczędności, przy okazji ciesząc oko zespołu firmy Pyroll.


Firmę Greenie Polska charakteryzuje przede wszystkim, indywidualne podejście do każdej inwestycji, staramy się dobierać idealnie pasujące produkty by spełniały wymagania najbardziej wymagających klientów. Wychodzimy z założenia, że podstawą każdej inwestycji jest dobranie odpowiednich zamienników LED, aby spełnić wszystkie założenia projektu.

  • DSC_5159
  • DSC_5153

Firma Greenie Polska oferuje profesjonalny audyt stanu oświetlenia oraz fachowe doradztwo przy wyborze lamp LED. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, firma daje możliwość dostarczenia opraw na specjalne potrzeby klienta.

Podsumowanie

Dostarczając produkty najwyższej jakości, nasza firma oferuje również profesjonalny montaż z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, dokonując sprawnej realizacji powierzonych nam inwestycji. Wszystko z myślą o zadowoleniu klientów i satysfakcji płynącej z podjętych wyzwań. Na potrzeby indywidualnej wyceny inwestycji w nowe oświetlenie LED i usług audytu prosimy o kontakt pod numerem (22) 842 22 32 lub o wysłanie zapytań na adres mailowy: biuro@greenie.pl.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.