Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED na przykładzie supermarketów sieci E.Leclerc

Firma Greenie Polska oferuje kompleksowe usługi w zakresie doboru oraz montażu oświetlenia LED. W naszym portfolio znajdą Państwo ponad 300 realizacji modernizacji oświetlenia w punktach usługowych i sprzedaży. Wśród klientów Greenie znajdują się największe marki oraz sieci sklepów, takie jak: Auchan, Orlen, Leroy Merlin czy OBI. Do ich grona wlicza się także sieć supermarketów E. Leclerc. Osoby zainteresowane zapoznaniem się z przykładową realizacją oświetlenia LED dla supermarketów zachęcamy do zagłębienia się w artykuł. 

O firmie

Sklepy E.Leclerc istnieją na polskim rynku od ponad 20 lat. Początki były niezwykle interesujące. Założyciel sieci, Michel Édouard Leclerc, wybrał kilkudziesięciu stażystów, aby zabrać ich na 2 lata do Francji. Tam mieli okazję zdobywać wiedzę i poszerzać kwalifikacje. Dynamiczny rozwój marki poskutkował otwarciem pierwszego w Polsce E.Leclerc’a – na warszawskim Ursynowie. Dziś E.Leclerc to sieć 49 sklepów na terenie 15 województw. Nie każdy wie, że oprócz supermarketów posiada także stacje paliw umożliwiające klientom tankowanie w konkurencyjnych cenach. Codziennie odwiedza go ogromna liczba osób, aby w komfortowych warunkach dokonać zakupów spożywczych i nie tylko.

Znając historię oraz pozycję marki E.Leclerc byliśmy zmotywowani do spełnienia oczekiwań naszego klienta w możliwie najwyższym stopniu. Tym razem pracownicy firmy Greenie wybrali się do Oleśnicy, aby dokonać audytu znajdującego się tam supermarketu popularnej marki.

Audyt

Supermarket z bardzo wysoką salą sprzedażową wymaga odpowiedniego oświetlenia. Nasi pracownicy dokonali niezbędnych pomiarów, aby wykonać projekt w systemie Dialux. W przypadku tego typu działalności, potrzebne jest oświetlenie, które wyeksponuje produkty na półkach oraz dodatkowo ułatwi pracę personelowi sklepu. Wykonanie rzetelnych wizualizacji pozwoliło precyzyjnie zaplanować przyszłą realizację – tak, aby klienci zyskali komfort zakupów, pracownicy lepsze warunki do wykonywania swoich obowiązków, a właściciele niższe rachunki za prąd. Istotnym aspektem było spełnienie obowiązujących norm oświetleniowych. W przypadku tego typu sklepu wynoszą one 300 lx dla sali sprzedażowej oraz 500 lx w obrębie kas. Na życzenie kontrahenta uzyskaliśmy efekt oświetleniowy o mocy 1000-1200 lx. Wyższe parametry mają istotny wpływ na polepszenie wyników sprzedażowych.

Realizacja

Nasi kontrahenci zdecydowali się na bezkosztową wymianę oświetlenia ESCO. Dzięki temu mogą cieszyć się nowoczesnymi oprawami LED, a ich koszty pokrywać ratalnie na podstawie wygenerowanych oszczędności. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne. Nie wymaga ponoszenia dużych kosztów modernizacji. Dokładnie wyliczone oszczędności na rachunkach za energię elektryczną stanowią podstawę do sporządzenia kalkulacji miesięcznych rat. W przypadku firmy E.Leclerc, która zdecydowała się na spłatę przy użyciu 80 % wygenerowanych oszczędności, zwrot trwał 12 miesięcy.

  • DSC_9584_1MB
  • DSC_9581_1MB

Normy

Do oświetlenia sklepu E.Leclerc w Oleśnicy użyto 627 świetlówek T8G24NW. Przesłona diod wykonana została ze szkła pokrytego tworzywem zabezpieczającym przed stłuczeniem. Co ważne, świetlówki te spełniają wszelkiego rodzaju normy fotobiologiczne, co pozwala na użytkowanie ich w miejscach, których produkuje się żywność.

Dodatkowo posiadają one certyfikaty TUV, RoHS oraz CE. Świetlówki LED są idealnym zamiennikiem tradycyjnych świetlówek, które cechuje długi start, mrużenie oraz awaryjność. W przypadku LED-ów można zapomnieć o starterze i stateczniku elektromagnetycznym – są one całkowicie zbędne. Niska emisja ciepła umożliwia diodom osiąganie żywotności na poziomie 50 000 godzin. Jest to czynnik  korzystny nie tylko ze względów ekonomicznych, ale także ekologicznych. Co jeszcze przyczynia się do dbałości o środowisko? Brak szkodliwych substancji, takich jak np. rtęć – lampy LED są w 100 % biodegradowalne.

Elegancja i Styl

Modernizacja oświetlenia w sklepie E.Leclerc wiąże się z uzyskaniem zawrotnych oszczędności. Przed wymianą na nowoczesne lampy LED, zużycie energii elektrycznej w skali roku kształtowało się na poziomie 259 290 kWh, co skutkowało wydatkami w kwocie 108 902 zł netto. Po wymianie wartości te ulegają ogromnej zmianie. Zużycie prądu w ciągu roku to 93 298 kWh, a kwota rachunków 39 185 zł netto. Oznacza to aż 165 992 kWh zaoszczędzonej energii elektrycznej. Posiadanie oświetlenia LED to nie tylko oszczędności na rachunkach za prąd, ale także zminimalizowanie kosztów wymiany oraz eksploatacji. W przypadku supermarketu E.Leclerc powyższe korzyści skutkują oszczędnościami w wysokości 92 104, 02 zł brutto rocznie. Użytkowanie opraw oświetleniowych starego typu wiązało się z wydatkami na poziomie 748 813, 20 zł na przestrzeni 10 lat. Lampy LED wymagają pokrycia kosztów w wysokości zaledwie 391 849,92 zł w tym samym okresie. Oznacza to prawie dwukrotną oszczędność!

  • DSC_6440_1MB
  • DSC_6433_1MB

Podsumowanie

Realizacja w sklepie E.Leclerc stanowi kolejną wizytówkę dla firmy Greenie. Zadbaliśmy o zadowolenie naszego klienta od pierwszego do ostatniego dnia współpracy. Mieliśmy na uwadze preferencje właścicieli, wygodę klientów oraz personelu, a także wymierne korzyści finansowe kontrahenta. Spełnienie obowiązujących norm prawnych było dla nas oczywistością i odbyło się bez żadnych komplikacji.

Wykorzystując zdobywaną latami wiedzę i posługując się mocą posiadanych kwalifikacji zapewniliśmy naszemu klientowi profesjonalną obsługę oraz możliwość bezkosztowej modernizacji oświetlenia. Kalkulacje wskazują na to, iż sklep E.Leclerc w Oleśnicy uzyska oszczędności w kwocie 690 502, 20 zł netto na przestrzeni 10 lat. Z kolei środowisko naturalne zyskało kolejnego sojusznika.

  • DSC_9559_1MB
  • DSC_9556_1MB

Kontakt

Na potrzeby indywidualnej wyceny inwestycji w nowe oświetlenie LED i usług audytu prosimy o kontakt pod numerem (22) 842 22 32 lub o wysłanie zapytań na adres mailowy: biuro@greenie.pl.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.