Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w fabryce EMIX w formule ESCO

Właściwe oświetlenie odgrywa ogromną rolę w ergonomii miejsca pracy, zwłaszcza gdy jest nim fabryka. Pomaga dostrzegać ewentualne usterki czy skontrolować jakość produktu końcowego, nie wspominając o dobroczynnym wpływie na komfort pracowników. W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność modernizować system oświetlenia w firmie Emix –  zakładzie produkującym koncentraty spożywcze, desery, mieszanki do produkcji ciast i pieczywa. Firma dostarcza swoje produkty do największych sieci w Polsce oraz działa na rynkach międzynarodowych. Zakład produkcyjny jest zlokalizowany w Rypinie w województwie kujawsko-pomorskim. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o tym, co udało się nam zmienić na lepsze.

Gdy pierwszy raz odwiedziliśmy fabrykę Emix, zastaliśmy typowe dla tego rodzaju przedsiębiorstw, energochłonne oświetlenie halogenowe. Zanim przystąpiliśmy do zamontowania opraw LED-owych, wypożyczyliśmy sprzęt marki Greenie, który naszym zdaniem był najbardziej odpowiedni, na testy. Wśród testowanych urządzeń znalazły się Alucorn 86 W oraz AluCorn 44 W – żarówki zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w oświetleniu ulicznym i przemysłowym.

Zamontowany wewnątrz, aluminiowy trzpień oraz aktywna wentylacja umożliwiają osiągnięcie wydajności do ponad 100 lm/W. Ponadto, demontowalny korpus pozwala na szybką naprawę w przypadku ewentualnej usterki. Oprócz AluCornów miejsce na sufitach fabryki Emix znalazły oprawy liniowe LH60 –  odporne na pył i wodę, przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Wykorzystano je jako główne oświetlenie hali produkcyjnej, ciągów komunikacyjnych oraz innych miejsc na terenie przedsiębiorstwa, wymagających jak najlepszej widoczności.

CEL

Inwestycja została wykonana w formie finansowania zgodnie z formułą ESCO, co pozwala na bezkosztową modernizacje oświetlenia wynikającą z oszczędności które wygenerowały lampy LED w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Dzięki czemu Firma Emix nie odnotowała spadku płynności finansowej.

Nasza firma zajmuje się kompleksowym doradztwem w kwestii doboru oświetlenia LED. Jesteśmy w stanie dobrać oświetlenie do każdego pomieszczenia, bez względu na to, jakie jest jego przeznaczenie – przemysłowe, magazynowe, biurowe czy mieszkalne.

Kliknij, aby dowiedzieć się wiecej 

  • DSC_1454
  • DSC_0013

WYKONANIE

ESCO (ang. Energy Saving Company lub Energy Services Company) nazywamy formułę, w której firma energetyczna ( taka jak m.in. Greenie ), świadczy swoje usługi z myślą o zmniejszeniu kosztów zużycia energii klienta, po czym bierze udział w płynących z tej zmiany korzyściach finansowych. W jej ramach wykonujemy szereg czynności – od przeprowadzenia drobiazgowego audytu oświetleniowego i dobrania najodpowiedniejszych zamienników LED, przez finansowanie przedsięwzięcia, po monitoring wyników.

Kliknij, aby dowiedzieć się wiecej o finansowaniu w formule ESCO 

Okres testowy przyniósł same zadowalające rezultaty – zwiększył się komfort pracowników, a zużycie energii dla AluCornów było dużo niższe niż dla starego oświetlenia. Trwałe zastąpienie żarówek halogenowych LED-owymi poskutkowało zwiększeniem natężenia światła o 1,6 raza, które obecnie osiąga ok. 360 luksów. Dzięki wydajności produktów Greenie na poziomie 120 lm/W, rachunki za oświetlenie uległy zmniejszeniu o 70%. Na tej podstawie wyliczyliśmy, że koszt inwestycji poniesiony przez Emix zwróci się po zaledwie 16 miesiącach.

  • DSC_1472
  • DSC_1476

Lampa liniowa LED hermetyczna Greenie LH60 1,5m 60W została wyprodukowana z wysokiej jakości poliwęglanu oraz wytrzymałych tworzyw sztucznych, dzięki czemu co może pracować nawet przy podwyższonej wilgotności. Hermetyczna lampa z serii LH posiada zintegrowane źródło światła w postaci 360 diod 2835SMD, które zapewniają wysoką wydajność świetlną całej lampie. Wbudowany w lampę zasilacz cechuje bardzo wysoka wartość współczynnika mocy biernej, Power Factor ≥0,95, co przekłada się na mniejsze koszty energii elektrycznej oraz zmniejsza obciążenie przewodów zasilających.

Lampa liniowa LH60 charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnośćią, aż 120lm/w . Dodatkowo przesłona lampy jest matowa, ogranicza to olśnienie i można ją stosować nawet w niskich pomieszczeniach. Do każdego zestawu dołączono zestaw montażowy składający się z klamr, wkrętów oraz kołków umożliwiający wykonanie instalacji natynkowej. Oprawa posiada 2 klasę ochronności elektrycznej – zastosowano w niej izolację wzmocnioną, która zapewnia ochronę przed dotykiem bezpośrednim oraz pośrednim. Lampy nie generują zakłóceń radiowych. Dodatkowo spełniają wszelkie normy fotobiologiczne, mogą więc być stosowane w szpitalach, klinikach, przychodniach czy miejscach, w których produkuje się żywność – EN 62471. Ta wersja oprawy posiada przyłącze zasilające tylko z jednej strony.

  • DSC_1467
  • DSC_1471

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.