Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w apartamentach na warszawskim Wilanowie

Głowny cel

Stosowanie zamienników LED w przestrzeni domowej jest coraz bardziej zauważalne. Często dobiera się źródła LED jako zamienniki do już zastosowanych klasycznych źródeł. Tym razem jednak celem naszej realizacji było skomponowanie oświetlenia opartego wyłącznie na zastosowaniu źródeł LED. W związku z tym, że rozwój technologii LED cały czas zapewnia wzrost jakości i jednocześnie wypełnienie dotychczasowych luk w ofercie produktowej, źródła światła LED w 100% mogą pełnić rolę oświetlenia domowego. Rolę bardzo ważną, gdyż przestrzeń domowa jest szalenie istotna dla jakości naszego życia.

  • IMG_0632
  • IMG_0649

Wykonanie

Bogata oferta oświetlenia LED Greenie umożliwiła wybranie wielu produktów, dzięki którym został podkreślony marynistyczny wystrój wnętrza. Nowoczesny design mieszkania sprawił, że postanowiliśmy wysunąć na pierwszy plan różnorodne taśmy LED. Jest to produkt, który dzięki swojej wszechstronności, dawno przestał się kojarzyć wyłącznie z oświetleniem dekoracyjnym.

mieszkanie_realizacja_greenie2

W mieszkaniu na warszawskim Wilanowie, taśmy Greenie LED sprawdziły się idealnie jako główne, liniowe oświetlenie w nowoczesnych sufitach podwieszanych.

  • tasma_LED_sufit2
  • tasma_LED_sufit1

Dedykowane akcesoria umożliwiają sterowanie na różne sposoby – prosta konfiguracja to np. ściemnianie i rozjaśnianie taśmy LED, natomiast konfiguracja zaawansowana umożliwia kontrolowanie oświetlenia nawet za pomocą smartfonów czy tabletów. Analogicznie jest w przypadku taśm wielokolorowych RGB.

  • IMG_0686
  • IMG_0688

W mieszkaniu zamontowano także oświetlenie podtynkowe sufitowe, czyli oprawki Greenie LED 3x1W w naturalnej barwie świecenia 4000K. Wykorzystano również oświetlenie szynowe, które od kilku miesięcy bije rekordy popularności i zaczyna się coraz częściej pojawiać w nowoczesnych wnętrzach. W tym przypadku są to reflektory szynowe 1-fazowe Greenie LED o mocy 3W. Te źródła światła, zamontowane na szynie, mają wąski kąt świecenia, dzięki czemu można wyróżnić określony element wnętrza, np. obraz.

Efekt końcowy

Produkty oświetlenia LED idealnie wkomponowały się w marynistyczny wystrój mieszkania, podkreślając jego nowoczesność. Jakość światła wygenerowanego przez zastosowane taśmy, oprawki i reflektory oraz barwa (idealnie białe, neutralne światło o temperaturze 4000K) bardzo dobrze współgrają z bielą ścian i jasnymi meblami. Barwa biała na poziomie 4000K to takie światło, które idealnie odzwierciedla kolory i ich nie przekłamuje.

wilanow_mieszkanie2

Ciekawie wypadła kolorowa taśma LED w niebieskim odcieniu. Stworzyła barwny kontrast i nadała pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. To rozwiązanie udowodniło, że oświetlenie LED nie pełni funkcji wyłącznie oświetleniowej, ale staje się coraz częściej elementem wystroju wnętrz. Dzięki szerokim możliwościom konfiguracji, oświetlenie mieszkania można dostosowywać do pory dnia czy naszego nastroju.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.