Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w salonach meblowych na przykładzie sieci lokali marki Vinotti

Greenie Polska świadczy kompleksowe usługi w zakresie doboru oraz montażu oświetlenia. Od 2012 roku zrealizowaliśmy ponad 300 zleceń w zakresie doboru oraz/lub montażu oświetlenia w obiektach biurowych i punktach sprzedaży, a liczba ta ciągle rośnie. Za sprawą bogatego asortymentu oraz doświadczonego personelu jesteśmy w stanie podjąć się realizacji każdego projektu, niezależnie od jego stopnia złożoności.Z przykładową realizacją dot. montażu oraz doboru oświetlenia LED w salonie meblowym Vinotti możecie się Państwo zapoznać poniżej.

O firmie

Vinotti brzmi dumnie – nie bez powodu. Obecna na rynku od 1989 roku marka została wielokrotnie doceniona i uhonorowana tytułami oraz certyfikatami. Vinotti kreuje meble luksusowe, eleganckie i nietuzinkowe. Zachwycające pod względem estetycznym i zaskakujące wysoką jakością wykonania wyposażenie wnętrz wymaga równie doskonałej oprawy oświetleniowej. Przedstawiamy historię realizacji w Vinotti.

Audyt

Klienci docenili Vinotti, a Vinotti doceniło firmę Greenie Polska. Nasi pracownicy wybrali się na miejsce w celu dokładnego zapoznania się z charakterystyką pracy, wyglądem oraz wysokością i wielkością salonu meblowego. Musimy przyznać, że zachwyt towarzyszył nam od pierwszej, aż do ostatniej minuty spędzonej we wnętrzach salonu. Prawdziwie niebanalne meble i dekoracje domagały się podkreślenia ich piękna za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia. Inżynierzy Greenie Polska wiedzieli, iż są we właściwym miejscu, a współpraca z salonem Vinotti okaże się kolejnym sukcesem.

Realizacja

Zlecenie dotyczyło modernizacji oświetlenia w salonach meblowych Vinotti w całej Polsce, a także na terenie biurowca oraz przestrzeni parkingowej. Ilość pracy stanowiła motywację dla pracowników firmy Greenie Polska i ani na moment ich nie przeraziła. Audyt oświetleniowy wykonany został w celu doboru odpowiedniej ilości lamp, o dostosowanym natężeniu świecenia, tak aby zwrot z inwestycji w modernizację nastąpił w możliwie jak najkrótszym czasie. W przypadku naszych realizacji zazwyczaj następuje to po okresie od 9 do 15 miesięcy.

  • DSC_3718
  • DSC_3713

Wybór i projektowanie

Każde z pomieszczeń wymagało indywidualnej oceny – inne lampy instalujemy na powierzchniach handlowych, inne w biurze, a jeszcze inne na parkingach. Oprócz estetycznych upodobań klienta, przez cały czas mieliśmy na uwadze parametry techniczne oraz obowiązujące normy oświetleniowe.

Po sumiennie wykonanym audycie, nadszedł czas na projekty fotometryczne dla każdego budynku firmy Vinotti. Do tego celu posłużył nam zaufany system Dialux. Wizualizacje pozwalają na zoptymalizowanie poziomu oświetlenia oraz zapoznanie klienta z wizją naszych inżynierów, jeszcze przed dokonaniem montażu. Ich dodatkową zaletą jest ocena możliwości dotyczących przyszłych zysków ekonomicznych.

Niezawodność

Już na etapie planowania zgodnie z preferencjami klienta, zdecydowaliśmy się na użycie wydajnych plafonów, lamp ulicznych oraz reflektorów szynowych. Reflektory szynowe to zdecydowanie okręt flagowy firmy Greenie Polska. Chętnie wracamy pamięcią do realizacji w sieci aptek Ziko, gdzie owe komponenty sprawdzają się doskonale.

LEDowe oprawy rastrowe z serii PLGM świetnie sprawdziły się na powierzchniach biurowych zapewniając rozproszone światło i ciekawy design. Plafony posiadają certyfikaty RoHs i CE oraz 5 lat gwarancji. Stanowi to zapewnienie długotrwałego, komfortowego użytkowania nowych opraw.

  • DSC_3711
  • DSC_3709

Korzyści

3-fazowe reflektory szynowe Track Light posłużyły jako oświetlenie salonów meblowych Vinotti na terenie całej Polski. Silne i wydajne diody elektroluminescencyjne marki Epistar zapewniły mocno skupioną wiązkę świetlną i ponadprzeciętnie wysoką żywotność punktów świetlnych. Dzięki łatwej manipulacji ustawieniem reflektorów, możliwe jest dowolne kierowanie ich na konkretne ekspozycje sklepowe.


Na zewnątrz użyto lamp ulicznych Greenie Bridgelux bazujących na diodach COB. Lampy wyposażone są w driver czołowej światowej marki MeanWell. Wykonane z trwałego aluminium, w klasie szczelności IP65, pozostają odporne na czynniki zewnętrzne. Dzięki charakterystycznej soczewce parking został oświetlony szerokim, jasnym strumieniem ułatwiającym jego użytkowanie.

  • DSC_3689
  • DSC_3672

Łącznie Vinotti zakupiło ponad 1000 lamp, dzięki czemu zyskało efektywne, estetyczne oraz bardzo oszczędne oświetlenie. Modernizacja poskutkowała stworzeniem wręcz wzorowych warunków dla odwiedzających salony klientów. Dzięki nowym oprawom, mogą oni komfortowo, w sprzyjającej atmosferze aranżować swoje wnętrza. Oświetlenie eksponuje niesztampową formę oraz fakturę mebli i dodatków. Korzyści nie ominęły także pracowników i właścicieli sklepów. Nowe oprawy LEDowe zapewniły personelowi salonów i biur Vinotti komfortowe dla wzroku oświetlenie. Jesteśmy przekonani, że ma ono istotny wpływ na wydajność oraz samopoczucie pracowników. Z kolei właściciele mogą z satysfakcją obserwować obniżające się koszty poboru energii elektrycznej.

Podsumowanie

Wymiana oświetlenia na nowoczesne oprawy LEDowe to gwarancja poprawy jakości pracy, rosnących oszczędności oraz ulepszenie wizerunku firmy. Dbałość o ekologię stawia przedsiębiorstwo w nowym świetle. Klienci doceniają firmy z nowoczesnym podejściem do biznesu i nie pozostają obojętni na wprowadzanie zmian korzystnych dla naszej planety.

Firma Greenie Polska z sukcesem zrealizowała modernizację oświetlenia w salonach, biurach i na parkingu Vinotti. Satysfakcja klienta i otrzymane referencje stanowią dla nas kolejny powód do dumy i motywują do dalszych przedsięwzięć.

Dostarczając produkty najwyższej jakości, nasza firma oferuje również profesjonalny montaż z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, dokonując sprawnej realizacji powierzonych nam inwestycji. Wszystko z myślą o zadowoleniu klientów i satysfakcji płynącej z podjętych wyzwań. Na potrzeby indywidualnej wyceny inwestycji w nowe oświetlenie LED i usług audytu prosimy o kontakt pod numerem (22) 842 22 32 lub o wysłanie zapytań na adres mailowy: biuro@greenie.pl

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.