Greenie World Unia Europejska

Budowanie wizerunku miasta poprzez oświetlenie

Uliczne oświetlenie LED – jaką rolę odgrywa w budowaniu wizerunku miasta? Czy można się bez niego obejść? I ostatecznie – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące miejskiego oświetlenia LED!

Uliczne oświetlenie LED – jaki ma wpływ na wizerunek miasta?

Profesjonalne, uliczne oświetlenie LED może w znaczący sposób podnieść komfort życia mieszkańców miast. Zgodnie z aktualnymi badaniami, w obszarach miejskich o prawidłowo oświetlonych drogach odnotowuje się mniejszą liczbę wypadków drogowych. Ponadto, odpowiednio rozświetlona przestrzeń może w pozytywny sposób wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa poruszających się po niej mieszkańców.

Rosnąca rola estetycznego wymiaru oświetlenia LED pozwoliła na uwzględnianie jego charakteru przy tworzeniu planów miejskich. Wraz z rozwojem branży oświetleniowej – profesjonalne lampy uliczne zaczęły odznaczać się coraz atrakcyjniejszym wykonaniem. Obecnie – przy użyciu nowoczesnych lamp ulicznych – można bez trudu przeobrazić aleje w wielkomiejskie ulice oraz tchnąć nowe życie w podniszczone, miejskie rewiry.

Znaczny wzrost liczby producentów lamp oświetleniowych przeciwdziała monopolizacji rynku oraz przekłada się na obniżenie średnich kosztów katalogowych, jednakże duże zróżnicowanie rynku niesie ze sobą także pewne niedogodności. Wraz z pojawianiem się nowych modeli lamp rośnie różnica w wykonaniu poszczególnych modeli. Tym ciężej jest dokonać odpowiedniego wyboru oraz znaleźć lampę, która odznacza się optymalnym stosunkiem ceny do jakości wykonania produktu. Chcąc pomóc Państwu w wyborze przygotowaliśmy listę polecanych lamp miejskich, które w opinii naszych ekspertów zasługują na szczególne wyróżnienie.

Lampa uliczna LED Greenie Philips

Lampa uliczna LED Greenie Philips to nowoczesna oprawa oświetleniowa, która za sprawą optymalnej specyfikacji oraz ciekawego designu doskonale sprawdzi się zarówno w centrum miejskiego zgiełku, jak i na przydomowych podwórzach. Sercem lampy ulicznej LED Greenie Philips są wydajne diody COB Bridgelux, które w połączeniu z driverem marki MeanWell są w stanie wyemitować światło o jasności dochodzącej do 6500 lumenów. Szeroki rozsył światła, wysoka klasa wodoszczelności – IP65 oraz CRI o wartości >80 punktów sprawiają, że lampa uliczna LED Greenie Philips zwycięsko wychodzi z każdej, nawet najbardziej wymagającej sytuacji.

Lampy uliczne LED Greenie Philips dostępne są w 8 wariantach o zróżnicowanej specyfikacji technicznej. Różnice w wykonaniu poszczególnych modeli obejmują: temperaturę barwową, moc, odpowiednik oraz jasność wyrażoną w lumenach. Duże zróżnicowanie modeli pozwala na dobranie lampy odpowiadającej indywidualnym potrzebom klienta. Sprawdź wszystkie lampy uliczne LED Greenie Philips.

Lampa uliczna LED Greenie Philips

 

Lampa uliczna LED Greenie Strada/Strasse

Lampa uliczna LED Greenie Strada/Strasse to unikalny model, który wyróżnia się na tle konkurencyjnych lamp za sprawą bardzo wytrzymałej obudowy znajdującej potwierdzenie w wysokim poziomie szczelności – IP66 oraz odporności mechanicznej rzędu IK08. Lampa zasilana jest specjalnymi panelami marki Samsung, wyposażonymi w nowoczesne diody 351B. Najsilniejsza lampa, spośród 9 dostępnych modeli, emituje światło o jasności 19500 lumenów oraz wydajności świetlnej na poziomie 130 [lm/W].

Oprawa uliczna LED Greenie Strasse ST-41-30WLampa uliczna LED Greenie Strada/Strasse

Lampy uliczne LED Blaupunkt Strasse

Lampy uliczne LED Blaupunkt Strasse to produkty, które łączą w sobie wysoką efektywność oraz najnowsze, proekologiczne rozwiązania. Wydajność świetlna osiągalna przez lampy wynosi aż 150 lm/W, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie ogólnego zapotrzebowania na elektryczność w mieście. Duże znaczenie odgrywa także nieznaczna emisja ciepła za sprawą której diody cieszą się dłuższą żywotnością – nawet do 50 000 godzin. Najmocniejsza lampa – spośród 5 dostępnych modeli – oferuje temperaturę o barwie 4000[K], moc 150 [W], jasność 22500 lumenów oraz wydajność świetlną na poziomie 150 [lm/W].

Lampy uliczne LED Blaupunkt Strasse

Prawidłowo rozświetlona przestrzeń to podstawa dobrze zaprojektowanego miasta. Jak wykazują badania – profesjonalne oświetlenie ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo mieszkańców, jak i w dużej mierze determinuje wygląd przestrzeni miejskiej. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór produktów – lamp ulicznych, które spełnią zarówno restrykcyjne normy jakościowe, jak i odpowiednio wpiszą się w wystrój dzielnicy.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.