Greenie World Unia Europejska

Jakie lampy do sklepu spożywczego wybrać?

Każda przestrzeń rządzi się własnymi prawami, dlatego trzeba podchodzić do niej indywidualnie. Oświetlenie sklepu spożywczego powinno uwydatniać atrakcyjne cechy towaru i tym samym zachęcać klientów do kupna. Dlatego podpowiadamy jakie lampy spełnią to zadanie.

Lampy LED do oświetlenia powierzchni sklepu

W prowadzeniu działalności ważny jest zysk. Dlatego na początek należy wyeliminować wszystkie zbędne wydatki, które minimalizują jego dochód. Tyczy się to szczególnie oświetlenia. Twój portfel najlepiej skorzysta na wyborze oświetlenia LED. W zależności od specyfikacji, lampy LED są w stanie generować do 80% mniejsze zużycie energii w stosunku do tradycyjnych żarówek.

Lampy liniowe LED

Na cały sklep składa się powierzchnia przeznaczona dla klientów oraz pomieszczenia gospodarcze np. magazyny. Jednym z lepszych rozwiązań do oświetlenia sklepu będą lampy liniowe LED. Są w stanie równomiernie oświetlić duże pomieszczenie, jednocześnie nie zwracając na siebie uwagi klientów. Dokładnie oświetlą przestrzeń, dzięki czemu klient nawet w sklepie wielkopowierzchniowym z daleka dostrzeże to, czego szuka.

Reflektory szynowe LED

Do reprezentacyjnej części sklepów, którą odwiedzają klienci, proponujemy montaż reflektorów szynowych. Reflektory LED do sklepu da się dowolnie regulować, dzięki temu można efektownie podkreślić atuty każdej półki z osobna. W ten sposób wyszczególnione zostaną określone towary sklepu, skupiając na sobie uwagę klientów.

Jeśli nie boisz się ingerencji w instalację elektryczną, warto postawić na reflektory szynowe trójfazowe, w których można włączać i wyłączać wszystkie reflektory lub tylko niektóre. Takie oświetlenie sklepu pozwala na uwydatnienie tylko wybranych w danej chwili produktów, np. sezonowych półek z ofertą świąteczną.

Efektowna ekspozycja towaru w sklepie spożywczym

Rola światła stopniowo poszerza się, dając nam coraz więcej korzyści w wielu dziedzinach życia. Producenci lamp wykorzystują atuty światła na rzecz perfekcyjnej ekspozycji towaru. Obecnie na rynku można znaleźć specjalne lampy do żywności. Takie jak lampy do mięs, lampy do warzyw i owoców, lampy do nabiałów, pieczywa, a nawet alkoholi. Technologia oświetlenia zakłada wyciągnięcie największych atutów z charakterystycznych cech produktów i uwydatnienie ich.

Lampy do żywności

Nasze lampy do żywności sprawiają, że warzywa i owoce wyglądają jak przed chwilą zebrane z ogródka, a ich kolory są apetycznie podkreślone. Skórka chleba świeci się złociście, a produkty mięsne apetycznie zachęcają do kupna. W ofercie posiadamy świetlówki oraz reflektory do żywności, których specyfikację można dopasować do rodzaju towarów.Świetlówka LED T8 Professional Aluminiowa 600mm 10W matowa mięsna [T8M10-M]

1.Świetlówka LED Greenie do lad mięsnych

Świetlówka Greenie to źródło światła stworzone z myślą o charakterystyce produktów. Świetlówki LED Greenie występują w kilku wersjach, odpowiednio dopasowanych do konkretnych towarów. Przez brak statecznika elektromagnetycznego (balastu), zużywają do 30% mocy zasilanej świetlówki tradycyjnej – więcej oszczędności pozostanie w Twojej kieszeni.

Reflektor Szynowy 3-fazowy LED do żywności 35W [RSF3B35B]

2. Reflektor szynowy LED Greenie do żywności

Reflektor LED posiada zintegrowane źródło światła w postaci diod COB (Chip On Board) o mocy 30W. Źródło zostało pokryte specjalną (inną w zależności od przeznaczenia), opatentowaną mieszanką luminoforu, substancją chemiczną, która absorbując szkodliwe promieniowanie UV zapobiega poparzeniom ludzkiego ciała oraz nie wpływa negatywnie na produkty, przez co dłużej utrzymują świeżość. Reflektor do żywności Greenie jest w stanie pracować w temperaturze od -20 do 60 stopni, więc sprawdzi się zarówno przy piecach, w których wypiekany jest chleb, jak i w pobliżu lodówek z mięsem i nabiałem.

Jeśli dodatkowo chcesz zwiększyć ruch w swoim sklepie oraz zbudować rozpoznawalność marki to zainwestuj w projektory logo, które zwrócą uwagę przechodniów i zachęcą ich do wejścia. Jednak samo zaproszenie klientów do odwiedzenia sklepu nie napędzi sprzedaży. Kolejnym krokiem jest nakłonienie ich do kupna. Dlatego warto wesprzeć się siłą światła i  uwydatnić estetyczne atuty produktu z pomocą technologii LED.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.