Greenie World Unia Europejska

Oświetlenie ledowe sufitowe – które wybrać?

Szeroka oferta produktowa oświetlenia LED pozwala wybierać spośród wielu form rozwiązań z dziedziny oświetlenia sufitowego. Z reguły przy podejmowaniu decyzji zakupowych należy rozważyć wiele czynników mających bezpośredni wpływ na wybór konkretnych produktów. Trzeba wziąć pod rozwagę min. wymiary danego pomieszczenia, kolor ścian, a nawet rozmieszczenie mebli czy ogólny projekt wystroju wnętrza. Ważne są też nasze indywidualne potrzeby i gust. Na szczęście, obecnie nawet najbardziej wybredni znajdą coś w szerokim wyborze oświetlenia sufitowego – aby to ułatwić krótko zostaną przedstawione dostępne opcje.

Wielkość pomieszczenia jako jedno z kryterium doboru oświetlenia LED sufitowego

Warto na samym początku określić charakter pomieszczenia, w którym zamierzamy instalować oświetlenie sufitowe LED – czy to jest przestrzeń domowa, użytkowa czy też biurowa. Przy wyborze produktów oświetleniowych do poszczególnego pomieszczenia będziemy się kierować innymi kryteriami. Ponadto oświetlenie sufitowe może też pełnić różne funkcje np. oświetlenia ogólnego, kierunkowego, czy dodatkowego.

Dostępne rodzaje oświetlenia sufitowego LED na rynku

W kategorii oświetlenia sufitowego LED ogólnego popularnym rozwiązaniem jest bogata oferta plafonów. Generalny podział może przebiegać w sposobie montażu w suficie, otóż natynkowo lub podtynkowo. Produkty podtynkowe to rozwiązanie przeznaczone do sufitów podwieszanych. Ten rodzaj sufitów można spotkać zarówno w mieszkaniach jak i w biurach. W przestrzeniach biurowych o większych powierzchniach bardzo popularnym źródłem światła sufitowego do niedawna były oprawy rastrowe ze świetlówkami. Rozwiązanie to cieszyło się popularnością głównie ze względów ekonomicznych. W naszej ofercie nie tylko znajdują się zamienniki w postaci świetlówek LED, ale także alternatywne propozycje dla samych opraw. Mowa tu o serii paneli sufitowych LED opracowanych właśnie z myślą o oświetleniu sufitowym. Dostępne w popularnym rozmiarze 60x60cm, ale także 120x30cm i nawet 120x60cm. Panele oferują szeroki kąt świecenia, mniejszą konsumpcję energii, dostępne są trzech barwach świecenia: ciepłej, neutralnej i zimnej. Ponadto w odróżnieniu od zwykłych opraw cechują się nowoczesnym designem, który uatrakcyjni każdą przestrzeń biurową. Zatem jeśli poszukujemy wydajnego, nowoczesnego ogólnego oświetlenia ledowego sufitowego bez wątpienia panele LED to dobra propozycja. Warto nadmienić, iż panele mogą być również montowane na specjalnych linkach zwisających z sufitu.

page

Panele i Plafony LED jako element oświetlenia ledowego sufitowego

Jednakże oferta paneli nie kończy się wyłącznie na zamiennikach opraw świetlówkowych. Dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli paneli i plafonów LED w standardzie podtynkowym i natynkowym. Występują panele okrągłe, kwadratowe, zróżnicowane pod względem mocy. Tutaj wybór wyłącznie zależy od naszych potrzeb w gestii oświetlenia sufitowego LED. Ciekawym rozwiązaniem np. na klatce schodowej jest zamontowanie na suficie plafonów z czujnikiem ruchu. Panele sufitowe LED i plafony to dość eklektyczny produkt zatem nie ma z góry określonego zastosowania. Z powodzeniem sprawdzi się w biurze czy mieszkaniu

Wykorzystanie oświetlenia sufitowego LED w przemyśle

Kolejna kategoria oświetlenia sufitowego LED są produkty oświetlenia liniowego. To zdecydowanie dedykowane rozwiązanie do zastosowań przemysłowych, biurowych lub lokali usługowych. Poza świetlówkami LED występuje wiele opraw montowanych bezpośrednio do sufitu lub na linkach, a także wpuszczane do kartonowo – gipsowych sufitów. Oprawy sufitowe LED mogą występować również w klasie wodoszczelności IP65. Czyli wszystkie miejsca wymagające oświetlenia sufitowego z występującymi szkodliwymi warunkami (wilgoć, zapylenie) to ich główne zastosowanie. Natomiast w biurze odnajdą się oprawy liniowe LED podwieszane. Te oprawy to bardzo dobre uzupełnienie głównego oświetlenia sufitowego. Można je montować np. nad biurkami w celu dodatkowego doświetlenia nieco bardziej skupionym światłem.

linea_10_9

Podobną kategorią oświetlenia sufitowego są oprawy LED „oczka” ze zmiennym kątem. To propozycja głównie do podwieszanych sufitów. W mieszkaniach montuje się je w korytarzach, w kuchniach nad blatem czy w pokojach. Oprawy ze zmiennym kątem o większej mocy np. 30W to z kolei przydatny produkt do oświetlenia ekspozycji sklepowej.

Oświetlenie ledowe sufitowe także sprawdzi się w punktach handlowych

Jeśli chodzi o lokale sklepowe to system bez, którego trudno sobie wyobrazić obecnie ekspozycję sklepową czyli systemy oświetlenia szynowego. Jest to szeroko stosowany typ oświetlenia sufitowego nie tylko w lokalach sprzedażowych, ale również w galeriach sztuki, czy coraz częściej w przestrzeniach mieszkalnych. Dostępne są dwa standardy: jednofazowy i trójfazowy. W systemie trójfazowym istnieje możliwość oddzielnego włączania lub wyłączania reflektorów zamontowanych na jednej szynie. Poza tym inne parametry są podobne. Ogólne cechy, które wyróżniają ten system to m.in. dość skupiony kąt świecenia, duża swoboda montażu, źródła o zróżnicowanej mocy świecenia. Zatem jeśli poszukujemy oświetlenia ekspozycyjnego, mającego doświetlać wybrane elementy powierzchni warto zainteresować się oświetleniem szynowym.

Również szeroko stosowna taśma LED może okazać się ciekawym rozwiązaniem z gatunku oświetlenia sufitowego. To produkt, który stosuje się coraz częściej w mieszkaniach. Taśma dostępna jest w różnych mocach więc może posłużyć jako element dekoracji bądź źródło światła.

IMG_0617-4

Z powyższego nasuwa się jeden wniosek. Oferta produktów oświetlenia ledowego sufitowego jest dość szeroka. Zatem właściwe rozpoznanie naszych potrzeb i możliwości zbliży nas do właściwego wyboru.

Skontaktuj się - pomożemy.