Greenie World Unia Europejska

Oświetlenie liniowe LED w przestrzeni domowo-biurowej

Oświetlenie liniowe LED w domu i biurze

O podstawowych zaletach cechujących oświetlenie liniowe LED pisaliśmy już jakiś czas temu. Dziś chcielibyśmy rozwinąć i przybliżyć Wam ten temat poprzez przedstawienie kilku wyjątkowych przykładów tego typu oświetlenia.

Oświetlenie liniowe LED i jego praktyczne zastosowania

Z czym zazwyczaj kojarzy się nam oświetlenie liniowe? Odpowiedź nasuwa się sama i nie jest szczególnie pochlebna – z halami magazynowymi, biurowcami i chłodnym, nieprzyjaznym światłem, migoczącym gwałtownie tuż po włączeniu. Ze względu na to, że stanowią tanią alternatywę dla tradycyjnych żarówek i w związku z tym często widujemy je w miejscach użyteczności publicznej, raczej nie kojarzą nam się one z odpoczynkiem ani atmosferą komfortu.

Oświetlenie liniowe LED – stylowe i energooszczędne

Czy wiecie jednak, że w chwili obecnej technologia LED jest już rozwinięta na tyle, że dzięki niej jesteśmy w stanie produkować liniówki nie tylko praktyczne i energooszczędne, ale też stylowe i zarazem dyskretne? Mamy też wybór pomiędzy trzema różnymi barwami światła, to znaczy ciepłą, zimną i naturalną. To zaś pozwala nam na dopasowanie oświetlenia do charakteru i warunków przestrzeni, w której będziemy przebywać. Wszystko zaś razem, choć może nie jest to wybór do końca oczywisty, sprawia, że liniówki mogą nareszcie pokazać pełnię swoich zalet jako coś więcej niż tylko oświetlenie poczekalni i hangarów.

Oświetlenie liniowe LED a oszczędzanie energii

Wspominaliśmy już wielokrotnie o tym, że stosowanie oświetlenia LED jest nie tylko wygodne i proste, lecz także znacznie zmniejsza koszty, które normalnie ponosilibyśmy wskutek użytkowania tradycyjnych źródeł światła. Ponieważ zapotrzebowanie na energię w przypadku tego pierwszego przy równie silnej emisji światła może być nawet o 50% mniejsze niż w przypadku żarówek tradycyjnych, wybór wydaje się oczywisty.

Oświetlenie LED – komfort i wygoda użytkowania

Jakby tego było mało, nie musimy martwić się o to, że światło będzie rozproszone i częściowo przesłonięte przez oprawę, co wpłynie na jego jakość i intensywność. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oświetlenie liniowe LED coraz częściej oferuje nam mocny strumień światła, który, obejmie całe pomieszczenie.

Dobierając oświetlenie do naszego salonu, biura czy gabinetu, pamiętajmy, że musi ono nie tylko dostarczać nam wystarczającą ilość światła, byśmy mogli pracować bez wytężania wzroku. Równie ważne są czynniki wymienione powyżej – to właśnie od nich zależy, czy zastosowane przez nas oświetlenie będzie sprzyjać naszemu skupieniu i zapewniać nam odpowiedni komfort podczas wykonywania obowiązków lub spędzania wolnego czasu.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów oświetlenia liniowego LED, które spełniają wszelkie wymagane warunki i z pewnością sprawdzą się zarówno w miejscu pracy, jak i w nowocześnie urządzonym salonie.

System liniowy Greenie LED Linea Pro

System liniowy Greenie LED Linea Pro to wspaniały przykład oświetlenia liniowego, które łączy w sobie praktyczne zalety z estetyczną stylizacją. Wyjątkowa oprawa wykonana została z wysokiej jakości aluminium zapewniającego zarówno wytrzymałość, jak i elegancki wygląd. Jej specyficzna konstrukcja pozwala na łączenie lamp w linie ciągłe. Dzięki specjalnym narożnikom będziemy mogli prowadzić i łączyć je w dowolne pasma i kształty. Dodatkowym atutem jest fakt, że oprawy te dostępne są zarówno w wersji zwieszanej oraz wpuszczanej. Towarzyszą im też liczne dodatki ułatwiające montaż w dowolnej powierzchni. Wszystko to zaś umożliwia nam niemal nieograniczone możliwości. Zwłaszcza gdy przychodzi do aranżacji sal konferencyjnych, hoteli, biur czy sklepów.

Dzięki matowej przesłonie o mlecznym kolorze emitowane światło będzie miękkie i łagodne, nie tracąc przy tym na intensywności. Uzyskamy dzięki temu idealne warunki, jeśli pragniemy zapewnić sobie oświetlenie komfortowe i przyjemne dla oka.

System Greenie LED Linea Pro to klasa sama w sobie. Nie mamy wątpliwości, że zadowoli on wszystkich tych, którzy w aranżacji wnętrz cenią sobie nowoczesność w estetycznym wydaniu.

Lampa liniowa LED Greenie Boston

Lampa liniowa LED Greenie Boston to kolejny przykład estetycznego oświetlenia liniowego, które bez wątpienia wzbogaci każdą nowocześnie urządzoną przestrzeń domowo-biurową.

Jest to oprawa zwieszana, do której dołączono system montażowy oraz specjalne linki, za pomocą których lampy można podwiesić na dowolnej wysokości i w dowolnym układzie. Charakterystyczna przesłona daje szeroki kąt padania światła, to zaś pozwoli nam na skuteczne przegnanie cieni z otoczenia. Minimalistyczna forma oprawy wykonanej z mocnego i trwałego aluminium sprawia, że pasmo będzie doskonale się prezentować w przestronnym, nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu. Szukacie oświetlenia, które nie tylko rozproszy ciemności, ale też tchnie nowe życie w Wasz salon? Mamy rozwiązanie!

Lampa liniowa LED Greenie Toronto

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym produktem, który zaprezentujemy, jest lampa liniowa LED Greenie Toronto. Prosta oprawa w kształcie wąskiego walca nawiązuje kształtem do klasycznych świetlówek. W miejsce ich wad oferuje jednak nowoczesną technologię i niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Minimalistyczny design, choć niepozorny, stanowi największą siłę lampy. To właśnie dzięki tej prostocie w kwestii rozplanowania oświetlenia w naszym mieszkaniu ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia.

Oprawa, podobnie jak model Boston, jest podwieszana na specjalnych linkach, które zostały dołączone do zestawu.

Mamy nadzieję, że nasz miniporadnik pomoże Wam w urządzeniu Waszego wnętrza z klasą i w nowoczesnym stylu. Wszystko to dzięki licznym możliwościom, jakie oferuje oświetlenie liniowe LED!

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.