Greenie World Unia Europejska

Modernizacja oświetlenia w zakładzie produkcyjnym Keller Polska

O firmie

Firma Greenie Polska tym razem otrzymała zlecenie od bardzo znanej i cenionej firmy z branży usług geotechnicznych, której korzenie sięgają XIX wieku – mianowicie Keller. Polski oddział tej firmy postanowił zainwestować w nowe oświetlenie dla swojego magazynu, zlokalizowanego w Ożarowie Mazowieckim, które obok Błonia i Pruszkowa, stanowi bazę logistyczną dla stolicy.

Lepsze warunki pracy

Obiekt, w którym zmodernizowano oświetlenie składał się z hali serwisowej o wymiarach 37,7 m na 19,1 m, magazynu wysokiego: 15.10 m na 13. 10 m oraz magazynu na antresoli: 15.10 na 6 metrów. Na miejscu stwierdzono, że montaż nowego oświetlenia wymagał częściowej wymiany instalacji elektrycznej, aby dostosować je pod nowoczesne lampy.

Na początku, zgodnie ze standardami przeprowadzono audyt pracy dotychczasowego oświetlenia i dokonano symulacji w programie CAD oraz Dialux. Celem było stworzenie symulacji funkcjonowania obecnego i przyszłego oświetlenia. Pozwoliło to wykazać wszystkie elementy wymagające poprawy w dotychczasowym systemie oświetleniowym, który mogły zostać skorygowane przy instalacji nowego oświetlenia LED marki Greenie. Jednym z czynników branych pod uwagę przy wykonywaniu projektów Dialux były wymagania techniczne dotyczące odpowiedniej ilości luxów w określonych pomieszczeniach.

Założenia

Początkowo planowano zapewnić światło o natężeniu 300 luksów, jednak po dokładnym zbadaniu potrzeb klienta i konsultacjach, zdecydowano  się na więcej – 500 luksów. Wszystko po to, aby poprawić warunki pracy, zwiększyć bezpieczeństwo i zadbać o wzrok pracowników hali serwisowej i magazynów.

  • DSC_2015
  • DSC_2020-2

Wybór i montaż

Po analizie rysunków technicznych i symulacji w programie dialux, wybór padł na dwa produkty Greenie Polska – Oprawę Przemysłową LED IC Gasoline 150W i hermetyczną Lampę Liniową LED 1,5 m  70W o szczelności IP65. Zamontowano w sumie 46 lamp Gasoline – 9 sztuk lampy liniowej LED  LH 70W na magazyn wysoki, 9 sztuk lamp liniowych na magazyn na antresoli oraz 28 lamp Przemysłowych LED IC Gasoline 150W na suficie hali montażowej. Lampy Gasoline od Greenie, są produktem stworzony z myślą o pracy w wymagających warunkach. Mogą się poszczycić mocą nawet 250W, ale w tym wypadku odpowiednie było zastosowanie lamp przemysłowych LED IC Gasoline 150W, z 192 diodami na jednym module oraz specjalnymi soczewkami o kącie świecenia 60 stopni.

Ten rodzaj lampy jest odporny na przepięcia – w tym zleceniu było to bardzo ważne, ze względu na suwnicę, która znajduje się na tej hali i je generuje.  Model posiada doskonałe odprowadzanie nadmiaru ciepła, dzięki żebrowej konstrukcji jego radiatora – co chroni lampę przed przegrzaniem. Jest bardzo wydajna – posiada wysoką wydajność świetlną wynoszącą 120 lumenów na Wat – to zdecydowanie więcej niż stare lampy metalohalogenkowe, których żywotność była niska i wymagała uciążliwych dla firmy wymian. Firma Greenie Polska dała na  lampę Gasoline gwarancję wynoszącą 5 lat.

Lampa Liniowa LED LH 70W

Drugi model – Lampa Liniowa LED LH 70W może z kolei pochwalić się hermetyczną poliwęglanową obudową, która umożliwia jej pracę w warunkach o podwyższonej wilgotności. Dzięki wbudowanym zasilaczom o wysokim współczynniku PF, pobierają one mniej energii biernej. Wysoka wydajność połączona z matowym kloszem pozwala na uzyskanie odpowiedniej ilości światła bez uciążliwego efektu olśnienia – dlatego świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych i pozostałych częściach budynku firmy Keller Polska.

  • DSC_0310
  • DSC_2019

Customizacja lamp

Firma Greenie Polska wsłuchując się w potrzeby firmy Keller Polska zwiększyła moc lamp liniowych LED LH, do 70W, aby uzyskać lepsze warunki oświetleniowe dla antresoli magazynu i  pomieszczeń biurowych pozostałej części budynku. Po dopełnieniu formalności, pracownicy Greenie Polska dokonali transportu lamp i sprawnego montażu nowego systemu oświetlenia w ekologicznej technologii LED. Dzięki temu wymieniono stare instalacje elektryczne i zapewniono komfortowe warunki pracy dla pracowników hali serwisowej i pracowników biurowych. Większa ilość światła będzie miała niebagatelny wpływ na samopoczucie i wydajność załogi tego magazynu.

  • DSC_2018
  • DSC_2016

Podsumowanie

Firma Greenie Polska oferuje profesjonalny audyt stanu oświetlenia oraz fachowe doradztwo przy wyborze lamp LED. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta, firma daje możliwość dostarczenia opraw na specjalne potrzeby klienta.

Dostarczając produkty najwyższej jakości oferuje również profesjonalny montaż z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, dokonując sprawnej realizacji powierzonych nam inwestycji. Wszystko z myślą o zadowoleniu klientów i satysfakcji  płynącej z podjętych wyzwań.

Na potrzeby indywidualnej wyceny inwestycji w nowe oświetlenie LED i usług audytu prosimy o kontakt pod numerem (22) 842 22 32  lub o wysłanie zapytań na  adres mailowy: biuro@greenie.pl.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.