Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w siedzibie stacji telewizyjnej 4FunTV

Cel

Nasza firma dostarczyła produkty oświetleniowe do siedziby stacji telewizyjnej 4 Fun TV mieszczącej się przy ulicy Bobrowieckiej na warszawskim Mokotowie. Ta nadająca już przeszło 10 lat muzyczna telewizja zdobyła sobie liczne grono fanów i sympatyków. Jednym z elementów sukcesu stacji było niewątpliwie dostosowanie swojej oferty programowej do odbiorcy.

mapa_4funtv
4 Fun TV przygotowała kilka sprofilowanych kanałów takich jak 4Fun Hits czy 4Fun Fits & Dance. Kontynuując rozwijanie formuły kanału muzycznego, stacja 4 Fun TV obecnie stworzyła model „pierwszej muzycznej telewizji społecznościowej”. Jest to stacja wyróżniająca się wśród innych swoim nietuzinkowym i nowoczesnym podejściem do emitowanych programów, stąd też oświetlenie takie miejsca musiało odzwierciedlić jego charakter.

  • IMG_0302
  • IMG_0143

Wykonanie

Siedziba firmy zajmuje dużą przestrzeń użytkową, zaprojektowaną do różnych aktywności. Pomieszczenie stacji muzycznej to miejsce, które musi stymulować do kreatywnej pracy, zatem kwestia jakości oświetlenia jest kluczowa. Główny ciężar realizacji spoczął na Panelu LED Ultra Slim 45W 1200x300mm w wersji neutralnej (4000-4500K).

panel_4funtv
To produkt, który głównie jest dedykowany do przestrzeni biurowych i w przypadku 4 Fun TV ta teza się potwierdza. Panele zostały zamontowane głównie na suficie i oprócz właściwości świetlnych prezentują się również jako ciekawy element wystroju wnętrza, podkreślając nowoczesny styl miejsca pracy. Dzięki swojej wyjątkowo cienkiej konstrukcji, możliwości ich montażu są nieograniczone. Nadają się zarówno do montażu podtynkowego, jak i natynkowego. Matowa przesłona diod zapewnia idealne rozproszenie światła i sprawia, że panel świeci całą swoją powierzchnią, oraz charakteryzuje się energooszczędną konstrukcją.

Przed implementacją oświetlenia energooszczędnego LED marki Greenie, Telewizja 4Fun zużywała 119410 kWh, po modernizacji oświetlenia na LED 36332 kWh co oznacza że przy średniej stawce za prąd, wygenerowaliśmy oszczędności roczne rzędu 31 tyś zł, co przekłada się na 16-miesięczny zwrot z inwestycji (ROI) 

Ciekawostką jest zastosowanie w części biurowo- konferencyjnej żarówek przemysłowo- ulicznych z serii Partenon, a dokładniej wersji Partenon E27 30W. Są to intensywnie świecące, bardzo wydajne żarówki, które głównie polecamy do zastosowań ulicznych czy przemysłowych. Ponieważ telewizja 4 Fun TV potrzebowała intensywnego oświetlenia, a nowoczesne wnętrze umożliwiało zastosowanie metalowych, industrialnych opraw „kubłów”, postanowiliśmy zainstalować w nich właśnie ten model żarówek. Dzięki temu uzyskano intensywne oświetlenie i odpowiednią ilość luxów.

4funtv_partenony
Żarówki Greenie LED z serii Partenon, posiadają matową przesłonę diod, dzięki czemu emitowane przez nie światło jest rozpraszane i nie razi w oczy. Jak widać na przykładzie 4 Fun TV – mniejsze moce tego modelu (np. 20 czy 30W) mogą być stosowane nie tylko w oświetleniu ulicznym czy przemysłowym. Sądzimy, że swoją rolę spełnią także w oświetleniu domowym – w dużych, przestronnych pomieszczeniach.

IMG_0291
Dodatkowo w całej siedzibie stacji zostały użyte żarówki LED CornLike E27 48x2835SMD 12W również w wersji neutralnej. Ponadto, jako oświetlenie dekoracyjno-sufitowe, użyto taśmy LED w wersji wielokolorowej (RGB) i białej ciepłej – zastosowano ją w sufitach podwieszanych, miedzy innymi w studiu nagrań. Na korytarzach zastosowano źródła światła LED GU10 – odpowiedniki klasycznych żarówek halogenowych.

  • IMG_0074
  • IMG_0253

W holu oraz głównej części budynku znajdują się bogato zdobione żyrandole, w których zastosowano żarówki E14 z serii Candle – są to źródła światła o klasycznym, świecowym designie, idealnie do zastosowania w tego typu żyrandolach o ponadczasowym charakterze.

4funtv_candle

Żarówki mają moc 3.5W co odpowiada standardowej żarówce 40W – zużywają więc ponad 10 razy mniej prądu, a świecą tak samo intensywnie jak starego typu oświetlenie 40W. Do wyboru są w ciepłej oraz neutralnej barwie świecenia. Barwa ciepła idealnie sprawdziła się w 4 Fun TV – temperatura barwowa wynosi mniej niż 2800K, czyli jest to światło żółte, przyjemne dla oka, nadające wnętrzu przytulnego charakteru.

Żarówki oferowane są z radiatorami w srebrnym lub złotym kolorze, co wyróżnia ten produkt – klient sam może zdecydować jaki kolor obudowy najlepiej pasuje do jego żyrandola czy wnętrza. ten model żarówek E14 jest także często używany w oświetleniu obiektów sakralnych, ale jak widać na przykładzie stacji telewizyjnej 4 Fun TV – może się dobrze prezentować w mniej oczywistym miejscu.

  • IMG_0338
  • IMG_0361

Efekt końcowy

Wszystkie miejsca zostały bardzo dobrze oświetlone. Wyselekcjonowana neutralna barwa światła dobrze skomponowała się z bielą ścian pomieszczeń. Żarówki zamontowane w lampach sufitowych, generujące mocne białe światło, idealnie oświetliły pomieszczenia. Kolorowe taśmy dodały więcej barw do już kolorowego wnętrza budynku, dzięki czemu pełnią rolę nie tylko oświetleniową, ale także designerską, wkomponowując się w wystrój wnętrz. Produkty z naszej oferty dostarczyły odpowiednią ilość i jakość światła, pozwalając tradycyjnie czerpać korzyści z oszczędności i trwałości źródeł LED.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.