Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w sieci handlowej K&M Delikatesy

Głowny cel

Istniejąca już od ponad 20 lat rodzina firma K&M charakteryzuje się stabilną pozycją wśród sieci sklepów spożywczo- przemysłowych. Gama oferty sieci rozpoczyna się na produktach tradycyjnych, przez żywność ekologiczną, na bezglutenowej kończąc. Zróżnicowana oferta wymaga odpowiedniej ekspozycji, co jest podstawą funkcjonowania każdej sieci handlowej, dlatego nie można zaniedbać żadnego elementu budującego wystrój wnętrza, który wizytówką danego miejsca, a także pierwszą płaszczyzną kontaktu z klientem.

Zadaniem naszej firmy w tym wypadku było dobranie optymalnego rozwiązania z zakresu oświetlenia liniowego, które dodatkowo będą zużywać mniej energi elektrycznej… do jednego ze sklepów firmy K&M mieszczącego się przy ulicy Trakt Brzeski 62 w Warszawie – Wesołej.

Przed implementacją oświetlenia LED marki Greenie, zużycie energii  było na poziomie 68906 kWh, po modernizacji ośągneliśmy zadawalający wynik- 29959 hWh, co oznacza że przy średniej stawce za prąd, wygenerowaliśmy oszczędności rzędu 14 tyś zł, co przekłada się na 9-miesięczny zwrot z inwestycji (ROI). 

  • realizacja_greenie_km_delikatesy_1_RAW-2
  • realizacja_greenie_km_delikatesy_3_RAW1

Wykonanie

Zadanie wykonaliśmy używając świetlówek T8 Greenie Professional LED 10W 60cm, w temperaturze barwowej 4000-4500K (barwa naturalna). Współczynnik oddawania barw (CRI) wynosił ponad 80. Świetlówki zostały zamontowane w rastrowe oprawy. Bardzo dobrze widać na zdjęciach, iż tak duża powierzchnia handlowa z różnorodną ofertą produktową, także różną pod względem barw, musi być oświetlana jasnym równomiernym światłem z wysokim współczynnikiem oddawania barw.

led

Efekt końcowy

Właśnie dokładnie taki rezultat udało się osiągnąć. Cała powierzchnia handlowa prezentuje się w swoich pełnych barwach. Zastosowana barwa świetlówek dobrze wpisała się do przestronnego wnętrza z dużą liczbą okien. To już kolejna realizacja naszej firmy ze stałymi korzyściami dla klienta takimi jak oszczędność energii czy wydłużony czas działania.

temperatura-1

Poprzednio zamontowane 18W świetlówki razem z balastem (4szt w oprawie) były w stanie pobierać nawet do 80W dla całej oprawy. Podczas gdy pobór takiej oprawy ze świetlówkami Greenie to 40W. To klasyczny przykład samo spłacającej się inwestycji. Poza finansowymi korzyściami pozostaje jeszcze kwestia wytrzymałości. Dzięki świetlówkom Greenie Professional LED możemy się cieszyć światłem na tym samym poziomie natężenia przez znacznie dłuższy czas.

To powoduje, że w inwestycja zwraca się bardzo szybko i pozwala czerpać wymierne korzyści z wymiany. Znaczne zmniejszenie awaryjności źródeł światła zapobiega z kolei ciągłym wymianom przepalonych świetlówek.

Podsumowując, użycie świetlówek Greenie LED Professional T8 wywarło korzystny wpływ na każdy element związany z pracą całego systemu oświetleniowego. Lepsza wydajność, oszczędność, oraz ograniczona awaryjność.

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.