Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED na przykładzie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Greenie Polska oferuje kompleksowe usługi w zakresie doboru oraz montażu oświetlenia LED. W naszym portfolio znajdują się setki realizacji obejmujących obiekty każdego rodzaju, wielkości i przeznaczenia. Tych z Państwa, którzy są zainteresowani tematyką doboru oświetlenia do wielkoformatowych przestrzeni, serdecznie zachęcamy do zapoznania się przykładem modernizacji oświetlenia w Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Można śmiało odnotować kolejny sukces naszej międzynarodowej firmy z branży oświetlenia ledowego Greenie Polska. Tym razem zlecenie przyszło z Poznania od prestiżowej instytucji organizującej targi i prezentacje produktów, eventy, spotkania B2B przedsiębiorców i wystawców wszystkich branż na rynku i wielu innych. Chodzi o wymianę oświetlenia hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jedną z kluczowych kwestii w handlu jest właściwa prezentacja produktu – nie może się to odbyć bez odpowiedniego oświetlenia, które ukazuje prawdziwe barwy i zwiększa atrakcyjność stoiska. Jest to bardzo ważne, ponieważ można zauważyć zasadnicze różnice w świetle naturalnym i sztucznym. Świadomy klient jest w tej kwestii coraz bardziej wymagający. To oznacza, że przedsiębiorca również musi to uwzględnić w swoim biznesplanie. Hale MTP gromadzące pod jednym dachem zarówno klientów, jak i przedsiębiorców tworzą świetne warunki do wdrożenia nowoczesnego oświetlenia, które nie tylko pozwoli na korzystne zaprezentowanie towaru, ale pozwoli też zaoszczędzić energię.

Dotychczasowe lampy metalohalogenkowe o mocy 400W – przez swoją krótką żywotność (ok jeden rok) i wysokie zużycie energii były zbyt kosztowne. Wymagały ponadto częstej wymiany oraz serwisowania układu zasilającego. Poza tym, nie spełniały najnowszych wymogów bezpieczeństwa. Aktualne przepisy UE nakazują aby, chronić obywateli UE przez ograniczenie stosowania lamp działających w oparciu o rtęć, która jest toksyczna dla żywych organizmów. Wszystko to zadecydowało o inwestycji w postaci zakupu energooszczędnych i ekologicznych lamp ledowych Greenie HighBay Flat 200W. Posiadają one 5 – cio letnią żywotność, nie zawierają  groźnych metali i są łatwe w recyklingu. Ten model dodatkowo posiada wiele pożytecznych cech. Dzięki specjalnym czujnikom lampy Greenie są w stanie reagować na natężenie światła naturalnego – dostosowując swoją moc do aktualnych warunków pogodowych lub pory dnia, co dodatkowo pozwala na ograniczyć zbędny pobór energii. Ponadto, specjalne czujniki ruchu reagują na obecność gości i gasną, gdy pomieszczenie zostało przez nich opuszczone. Greenie dostarcza te innowacyjne źródła światła o żywotności do 50 tys. godzin czasu świecenia w przystępnej cenie z 5 – letnią gwarancją. Wysoka niezawodność tego źródła światła została osiągnięta przez aluminiową obudowę dobrze odprowadzającą ciepło oraz zastosowaniem zasilacza ledowego Mean Well odpornego na przepięcia, zwarcia i przegrzanie. Dla potrzeb MTP przy montażu nowego oświetlenia zastosowano specjalne haki z zabezpieczeniem.

Inwestycja obniżająca koszty

Jednym z celów instalacji nowych lamp było uzyskanie światła o natężeniu 300 luksów na powierzchni 1 m2 przy zachowaniu wysokiej równomierności rozłożenia światła. Model Greenie Highbay Flat, który został użyty do realizacji przetargu również sprostał temu wyzwaniu. Zamontowano w sumie 58 opraw ze znacznym zapasem wydajności oświetlenia. Na drugim miejscu było naturalnie ograniczenie kosztów poboru energii. Dzięki nowym lampom zostały one zredukowane o ponad 50%. Dla porównania warto przypomnieć, że stare lampy pobierały około 400W plus dodatkowe 50 W przy zapłonie. Nowe oświetlenie ponadto jest odporne na warunki podwyższonego zapylenia powietrza, każda lampa  posiada wodoszczelność na poziomie IP65, który uniemożliwi dostanie się wilgoci do środka – nawet pod postacią pary wodnej. Wreszcie – wytrzymała konstrukcja lamp o odporności IK08 czyni je wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ostatnią zaletą produktu jest fakt, że dzięki jego cechom – systemowi odprowadzania ciepła, szczelności oraz czujnikom regulującym natężenie oświetlenia nie wymaga on zabiegów w celu utrzymania, typowych dla tradycyjnych lamp. Wszystko to sprawia, że montaż tego oświetlenia jest trafioną inwestycją MTP, która znalazła oszczędny oraz wydajny produkt do pracy na długie lata.

DSC_8549

Zintegrowanie oświetlenie Greenie jest nie tylko wydajne ale również bardzo ekonomiczne. HBF -ma świetny Power Factor, przez co w zasadzie nie pobiera mocy biernej, dzięki czemu inwestor nie musi się martwić dodatkowymi opłatami za moc bierną.

  • DSC_8525
  • DSC_8516

Dzięki odpowiedniemu kątowi świecenia, światło idealnie rozchodzi się po hali, co dodatkowo polepsza równomierność światła.

Rozmieszczenie lamp, zostało precyzyjnie dostosowane do założeń projektowych. Projekt został stworzony w programie Dialux, który pozwolił nam dobrać odpowiednią ilość opraw by spełnić wymagania Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dzięki oświetleniu Greenie prezentacja produktów na Targach Poznańskich stała się dużo prostsza i przyjemniejsza dla oka…

  • DSC_8484
  • DSC_8454

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.