Technologia i wiedza
Temperatury jednego dnia rosną, a drugiego gwałtownie opadają. Ponieważ nawet prognozy pogody zawodzą, nie wiemy jak się ubrać i co gorsze — czy opłaca się nam rozpalać piec na ekogroszek. Marka Greenie Polska ma na to remedium — folia grzewcza, którą uruchomimy błyskawicznie i równie szybko wyłączymy.
Folia grzewcza – prosty sposób na ogrzanie domu
Ocieplenie klimatu jest już naukowo potwierdzonym faktem. Mimo nazwy i spodziewanych z tego tytułu korzyści można zauważyć pewne jego rozregulowanie, co widać zwłaszcza w tradycyjnie zimowych okresach w roku. Temperatury jednego dnia rosną, a drugiego gwałtownie opadają. Ponieważ nawet prognozy pogody zawodzą, nie wiemy jak się ubrać i co gorsze czy opłaca się nam rozpalać piec na ekogroszek. Marka Greenie Polska ma na to remedium – folia grzewcza, którą uruchomimy błyskawicznie i równie szybko wyłączymy.
Folia grzewcza Greenie – ekologiczne i szybkie ogrzewanie podczerwienią
Ogrzewanie podczerwienią nie wymaga żadnej skomplikowanej instalacji jak w wypadku kotłów węglowych, czy gazowych. Praktycznie nie zajmuje ona przestrzeni użytkowej w mieszkaniu, ponieważ jest przeznaczona do umieszczenia pod posadzką z drewna lub płytek ceramicznych. Jednym z jej atutów jest zasilanie elektryczne, które pozwala obyć się bez paliwa takiego jak węgiel czy olej opałowy. Nie musimy organizować przestrzeni do jego przechowywania ani go dźwigać w czasie napełniania zbiornika. Wreszcie nie musimy sprzątać produktów spalania i zmagać się z wszechobecnym pyłem. Folia grzewcza od Greenie gwarantuje nam czystsze powietrze, szybkie nagrzewanie pomieszczenia i lepsze zarządzanie ciepłem w czasach zmiennych temperatur.
Folia grzewcza od Greenie jest przeznaczona do montażu pod płytkami z prawdziwego drewna lub pod panelami ceramicznymi razem z dedykowanymi foliami do izolacji. Działa ona na zasadzie: włącz i wyłącz, ale można ją również zintegrować z dostępnymi w naszej ofercie termostatami do ustalania własnych programów grzewczych. Folie grzewcze występują w naszej ofercie w mocach 80 i 220 W, dlatego bez problemu dobierzemy model do naszych potrzeb.
Prawidłowo zamontowana folia grzewcza na podczerwień np. pod podłogą gwarantuje nam przyjemne ciepło, komfortowe warunki dla bosych stóp i znaczące ograniczenie przeziębień. Innowacyjna konstrukcja oparta na nano-włóknach pozwala na szybkie przekształcanie energii elektrycznej na ciepło. Technologia ta zapewnia również niespotykaną w innych typach ogrzewania elektrycznością bezawaryjność. Żywotnością często przekraczają one okres gwarancyjny wynoszący w naszej ofercie aż 10 lat.
Gdzie można zamontować folię grzewczą Greenie Polska?
Folia grzewcza na podczerwień od marki Greenie jest popularnie stosowana jako ogrzewanie podłogowe. Może być ona montowana również w suficie podwieszanym i na ścianach za płytami drewnianymi lub gipsowymi. Dla nas najistotniejsze jest, w jakim typie budynku będzie ona najwydajniej działała. Współczesne budownictwo pozwala obecnie na dostarczenie na rynek mieszkań o coraz lepiej izolowanych murach. Tak zwane „domy pasywne” nie tylko trzymają ciepło, ale również potrafią gromadzić je za pomocą odpowiednio wyprofilowanych okien dachowych. W takich mieszkaniach i domach folia grzewcza na podczerwień będzie najszybciej nagrzewała pomieszczenia.
Przewagą folii grzewczej nad piecami węglowymi, na gaz ziemny i olej opałowy jest brak rur z wodą do transportu ciepła do poszczególnych pomieszczeń. Zimne mury skutecznie “kradną” transportowane ciepło i w znacznej mierze nie dociera ono do grzejników. Folia grzewcza nagrzewa się bezpośrednio i oddaje ona ciepło posadzce, która następnie przekazuje je całemu pomieszczeniu. To swoiste “skrócenie” drogi w transporcie ciepła znacznie przyśpiesza nagrzewanie i jest znacznie wydajniejsze.
Folia grzewcza Greenie – jak radzi sobie w innych budynkach?
W wypadku domów i mieszkań starego budownictwa istnieje ryzyko, że są tam szczeliny, przez które ciepło szybko ucieka. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję o instalacji folii grzewczej pod posadzką, należy dokonać audytu domu lub mieszkania za pomocą kamery termowizyjnej.
Brak odpowiedniego ocieplenia i nieszczelne okna mogą zniwelować działanie każdej maty grzewczej. Poza tym, sama konstrukcja budynku i jego niedostateczne wystawienie na promienie słońca mogą nie sprzyjać gromadzeniu ciepła. Dlatego należy najpierw zadbać o właściwe ocieplenie budynku i wykrycie miejsc, przez które ono ucieka. Ogrzewanie na podczerwień, w takich sytuacjach może pełnić jedynie funkcję uzupełniającą dla istniejącego już systemu opartego na węglu lub gazie. Matę grzewczą można na przykład uruchamiać pod koniec lub na początku sezonu grzewczego, aby nie marnować paliwa, gdy temperatury na zewnątrz są znacznie powyżej zera. Pozwala to oszczędzić nam również czas i zbędnej krzątaniny przy utrzymaniu temperatury pieca lub przy jego wygaszaniu.
Folia grzewcza od Greenie może mieć również inne zastosowanie. Jeśli jesteśmy właścicielem działki z domkiem letniskowym, wiemy, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na kominek do opalania, piec lub inną jego formę. W okresie zimowym spędzenie w nim ferii nieogrzewanym domku byłoby nie lada problemem, a nawet latem zdarzają się dość chłodne noce. Jeśli nasz domek jest z drewna, obecność nawet małego kominka może grozić pożarem. Również ogrzewanie gazowe w tak małej przestrzeni wiąże się z ryzykiem powstania czadu. Tutaj również przychodzi z pomocą folia grzewcza od Greenie, której wystarczy dostęp do prądu sieciowego. Folia grzewcza umieszczona pod najprostszą posadzką z drewna lub ceramiki może skutecznie i bezpiecznie ogrzać nas i naszych gości na czas wypoczynku.
Jakie akcesoria do folii grzewczych?
Folia grzewcza na podczerwień wymaga kilku akcesoriów niezbędnych do jej prawidłowego działania. Podczas montażu pod podłogą należy zadbać, aby wylewka była gładka, odkurzona z pyłu i pozbawiona odłamków cementu. Na taką powierzchnię kładziemy specjalną folię izolacyjną Alufox. Zapobiega ona grzaniu betonu i kieruje ciepło do góry. To właśnie na nią zostaje umieszczona nasza folia grzewcza, którą należy przykryć dedykowaną folią PE. Dopiero na tak ułożone warstwy kładziemy drewnianą posadzkę lub wylewkę pod panele podłogowe. Niewątpliwą zaletą folii grzewczej jest fakt, że możemy ją przycinać do potrzebnych nam długości. Nie musimy wykładać nią całej powierzchni pomieszczenia. Wystarczy, że nie będą na niej stały żadne meble i przedmioty blokujące drogę ciepłu ku górze.
Wreszcie, aby zoptymalizować gospodarowanie ciepłem, warto dokupić do naszej maty termostat, który umożliwi ustawienie własnych programów grzewczych. W naszej ofercie są dostępne termostaty o różnym stopniu zaawansowania. Mamy termostaty na kablu, bezprzewodowe, z programami tygodniowymi, manualne, dotykowe, montowane na ścianie i na wtyczkę. To praktyczne akcesorium przyczyni się do ograniczenia zużycia energii i utrzymanie pożądanej temperatury w mieszkaniu pod naszą nieobecność.
Montaż folii grzewczej Greenie
Ogrzewanie podczerwienią – wybierz folię grzewczą od Greenie!
Ogrzewanie zasilanie elektrycznością nie należy do tanich technologii. Nie mniej jednak zastosowanie nowoczesnych technologii budowlanych lub odpowiednie ocieplenie starego budynku może przynieść nadspodziewanie dobre rezultaty. Jeśli dodamy do tego korzyści związane z eliminacją pyłu, oszczędzanie przestrzeni, której nie będzie zajmował ani piec, ani opał możemy stwierdzić, że wiele czynników przemawia na korzyść tego typu ogrzewania.
Budujesz dom? Postaw na ekologiczne źródła ciepła i wybierz folię grzewczą od Greenie Polska.