Greenie World Unia Europejska

Projekty, doradztwo i wsparcie

DIALUX to program często używany w naszej firmie. Umożliwia nam dokładne zaplanowanie systemu oświetlenia

Marek Samborski

Nasza firma zajmuje się kompleksowym doradztwem w kwestii doboru oświetlenia LED czy zastosowania ogrzewania podczerwienią. Jesteśmy w stanie dobrać oświetlenie do każdego pomieszczenia, bez względu na to, jakie jest jego przeznaczenie – przemysłowe, magazynowe, biurowe czy mieszkalne. W ramach doradztwa oferujemy:

✓ wykonywanie projektów fotometrycznych w programie Dialux lub Relux, które umożliwiają dopasowanie źródeł światła LED do aktualnych oczekiwań oraz potrzeb, a także bazują na aktualnych normach oświetleniowych. Taki projekt zapewnia uzyskanie oświetlenia na odpowiednim poziomie. Każdy projekt zawiera wizualizacje graficzne, przykłady przedstawiamy poniżej.

Projekt oświetlenia LED w aptece - Greenie Polska

44-horz


✓ wykonywanie audytów energetycznych oraz kalkulacji finansowych, które wskazują realne oszczędności
, jakie można uzyskać w bieżącym zużyciu energii elektrycznej, po wymianie oświetlenia na LED. Przeprowadzenie takiego audytu umożliwia wskazanie najbardziej optymalnych zamienników, które zagwarantują najszybszy zwrot z inwestycji. Bardzo często w przypadku realizowanych przez nas inwestycji okres ten wynosi 9 – 15 miesięcy.


✓ w kwestii oświetlenia dróg publicznych sprawdzamy normy dla danej klasy drogi
. Dla dróg o dużym i średnim natężeniu ruchu kryteria oświetlenia LED ulicznego są opracowane w oparciu o poziom luminancji jezdni, czyli klasy ME. Obszary kolizyjne, strefy parkingowe ronda skrzyżowania sprecyzowane są za pomocą poziomu natężenia oświetlenia i odpowiadają im klasy CE. Dla stref, w których dozwolona jest niewielka prędkość tj. drogi osiedlowe, parkingi strefy dla pieszych przyjęto kryteria opisane za pomocą klasy S. Są to podstawowe 3 klasy oświetleniowe. Pozostałe są rozszerzeniem istniejących klas, przykładowo klasa ES dotyczy dróg klasy S, w których wymagane jest rozpoznawanie twarzy, czyli w miejscach gdzie stosowany jest monitoring lub istnieje wysokie zagrożenie przestępczością.


✓ w kwestii ogrzewania podczerwienią zapewniamy dobór odpowiedniego rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się w określonym miejscu. Oferujemy pełne doradztwo, wraz z wyliczeniem szacunkowych kosztów zużycia energii po zainstalowaniu systemu ogrzewania na podczerwień. Jesteśmy w stanie zorganizować montaż, który odbywa się za pośrednictwem wyszkolonych elektryków.

 

Skontaktuj się - pomożemy.