Greenie World Unia Europejska
Oprawa liniowa hermetyczna LED Greenie LH IP65 [LHP60-IP]

Oświetlenie liniowe LED

Czym charakteryzuje się oświetlenie liniowe?

Oświetlenie liniowe to przede wszystkim znane wszystkim i powszechnie stosowane świetlówki LED (tuby) o różnych długościach. Można je montować w obecnie stosowanych oprawach z pominięciem obecnych układów zasilających lub w oprawach dedykowanych do oświetlenia LED – umożliwiają one podłączenie tych produktów bezpośrednio pod 230V. Poza świetlówkami ledowymi, nasza firma oferuje także hermetyczne oprawy liniowe ze zintegrowanym źródłem światła. Oprawy te mają różne moce i różne długości, więc nadają się do różnego typu zastosowań. Szczegóły dostępne są poniżej.

Oświetlenie liniowe LED

Oszczędzaj energię ze świetlówkami LED od Greenie

Oświetlenie liniowe można określić jako segment produktów marki Greenie należący do ogólnej kategorii oświetlenia przemysłowego. Jak i w przypadku innych kategorii dynamiczny rozwój technologii led umożliwił powstanie zamienników dotychczasowych źródeł i pojawienie się zupełnie nowych rozwiązań.

Pierwszym skojarzeniem z tą kategorią i zarazem najbardziej rozpoznawalnym produktem jest świetlówka, a w przypadku firmy Greenie jest to świetlówka wykorzystująca diody LED. Z powodzeniem zastępują klasyczne gazowe świetlówki. Na korzyść świetlówek Greenie LED przemawia wiele argumentów, choćby mniejsza konsumpcja energii (nawet do 50% i to nie licząc balastu), czy dłuższa żywotność. Świetlówki występują w tych samych długościach co dotychczas stosowane, podobnie sytuacja wygląda w kwestii mocowania, posiadamy popularne świetlówki T8, T5, a nawet 2G11. Choć świetlówka LED jest przeznaczona do ogólnego zastosowania, to w naszej ofercie można znaleźć świetlówki LED o bardziej sprofilowanym przeznaczeniu. Mowa tu o świetlówkach z serii Flora LED. Te produkty emitują światło niebieskie na przemian z czerwonym, które oddziałuje na chlorofil w roślinach i przyspiesza ich wzrost. Podobnym produktem są świetlówki LED przeznaczone do lad mięsnych, generowane przez nie światło poprawia ekspozycję. Warto też wspomnieć o świetlówce LED wyposażonej w mikrofalowe czujniki ruchu i funkcję czuwania to rozwiązanie dodatkowo podnosi sprawność w kategorii oszczędzania.

Czynnikiem wpływającym na oszczędność jest fakt, iż świetlówki LED z reguły nie potrzebują żadnych dodatkowych energochłonnych elementów w oprawie, zatem w momencie wymiany trzeba przerabiać lub wymieniać oprawy na nowe. Jednakże kiedy stajemy przed dylematem wymiany źródeł światła i nie jesteśmy w stanie przerabiać lub wymieniać dotychczas używanych, opraw nasza firma ma na to rozwiązanie – świetlówki współpracujące z balastem. Wtedy wymiana polega po prostu na zamontowaniu świetlówki w oprawie bez żadnych dodatkowych ingerencji.

Pozostałe produkty wchodzące w skład oświetlenia liniowego LED

Nasz segment oświetlenia liniowego LED posiada też inne produkty, które mogą być w zależności od potrzeb uzupełnieniem lub alternatywą dla stosowania świetlówek. Mowa tu o oprawach Greenie liniowych led hermetycznych z zintegrowanym źródłem światła. Te produkty mogą być świetnym zamiennikiem stosowanych opraw hermetycznych ze świetlówkami, dostępne są w trzech wariantach: 18W 590mm, 36W 1180mm, 48W 1480mm, czyli w wariantach odpowiadającym najczęściej stosowanym świetlówkom. Jest to bardzo rozwiązanie, w sytuacji jeśli nie możemy lub nie chcemy zamontować klasycznych opraw ze świetlówkami.

Podobnym rodzajem produktów z kategorii oświetlenia liniowego LED są oprawy systemowe Greenie LED Professional. Te oprawy również posiadają zintegrowane źródło światła. Ponadto są przystosowane do pracy w trudnych warunkach, zatem świetnie się sprawdzą w takich miejscach, gdzie występuje wysoka lub niska temperatura (-20℃ do 50℃), wysokie zapylenie, czy choćby wilgoć. Te czynniki plus fakt, iż oprawa jest dostępna w wielu wariantach (20W 600mm, 25W 900mm, 40W 1200mm, 50W 1500mm, 80W 1800mm, 100W 2400mm), podkreślają szerokie możliwości zastosowania w różnych miejscach wewnątrz jak i na zewnątrz.

Oświetlenie liniowe LED marki Greenie to nie tylko produkty z góry przeznaczone wyłącznie do zastosowań przemysłowych. Zalety rozwiązań liniowych można połączyć z zaletami produktów ekspozycyjnych. To zadanie dla opraw liniowych Greenie z serii Toronto i Boston. Oprawy są starannie wykonane, występują w wielu opcjach jeśli chodzi o wymiar i moc. Najkrótsza to opcja parametrach 300mm o mocy 8,5W, podczas gdy najdłuższa to 2000mm o mocy 60W. Dodatkowo dołączone elementy montażowe(montaż bezpośrednio do sufitu lub podwieszenie na linkach) sprawiają, że oprawy mogą oświetlić równym, wydajnym światłem gablotę ekspozycyjną w lokalu, ladę kuchenną w domu, czy w przypadku mocniejszych opraw nawet przestrzeń biurową. Podsumowując, mnogość parametrów i możliwości zastosowania świadczy o dużym potencjale oświetlenia liniowego firmy Greenie.

Skontaktuj się - pomożemy.