Panele grzewcze wykorzystują innowacyjną metodę ogrzewania pomieszczeń – fale podczerwieni. Najprościej technologię opisuje porównanie do oddziaływania fal słonecznych, generujących naturalne przyjazne ciepło. Ogrzewanie podczerwienią posiada wiele niekwestionowanych zalet w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Przede wszystkim kwestia oszczędności i wydajności. W zależności oczywiście od miejsca stosowania oszczędności mogą sięgnąć nawet 50-60% konsumowanej energii. Następną istotną zaletą jest pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Panele grzewcze wykorzystujące promienie podczerwieni nie wymagają konwekcji cieplnej. Zatem w pomieszczeniach ogrzewanych panelami ograniczone jest ograniczone ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, ponieważ zarazki lub grzyby nie są roznoszone razem z powietrzem. Nie występuje też zjawisko cyrkulacji powietrza, skutkujące tym, że całe ciepło gromadzi się w górnych częściach pomieszczenia. Ponadto panele grzewcze są urządzeniami generujących niskie szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne (low electro smog).
Panele są oczywiście dostępne w wielu opcjach. Podstawowa różnica to generowana moc i materiał, z którego są wykonane. Dostępne są panele wykonane ze szkła i plastiku. W środku źródło promieniowania znajdują się płyty węglowo – niklowe. Tył obu modeli wykonany jest z aluminium, które służy jako odpromiennik, odbijając promienie, przekierowując w stronę ogrzewanego pomieszczenia. Oferta paneli pod względem generowanej mocy jest oczywiście zróżnicowana tak, aby dopasować dany model do danego metrażu. W związku z tym przedział zaczyna się już od 300W, idealne do mniejszych pomieszczeń np. łazienki, do 800W, które z kolei sprawdzą się w pomieszczeniach do 20m2. Do łazienki szczególnie polecane są panele grzewcze – lustra, czyli koniec z uciążliwym parowaniem lustra. Wszystkie modele pracują bezpośrednio pod napięciem 230V są też w pełni kompatybilne z termostatami.
Montaż paneli to również bezproblemowa sprawa nie wymagająca specjalnych narzędzi czy kwalifikacji. Cały proces jest bliźniaczo podobny wieszania obrazu na ścianie. Wykorzystuje się specjalny stelaż zamontowany na tylnej płycie panelu i kołki rozporowe.
Zalety paneli grzewczych wykorzystujące fale na podczerwień sprawiają, że produkty i technologia zdobywa coraz większą popularność i zadowolonych użytkowników.
Panel grzewczy na podczerwień Greenie – przemysłowy to rozwiązanie grzewcze dedykowane do zastosowania w dużych pomieszczeniach przemysłowych, magazynowych czy też handlowych. Panel tego typu należy zastosować na suficie, na wysokości większej niż 3m.
Panel grzewczy na podczerwień Greenie – biały to podstawowy panel najczęściej wybierany przez naszych klientów. Jest to produkt w białym kolorze, może być montowany zarówno na ścianie, jak i suficie. Do wyboru moce od 300W po 800W oraz różne wymiary.
Panel grzewczy na podczerwień Greenie – lustro to produkt „2 w 1”, czyli panel pełniący poza funkcją grzewczą, funkcję lustra. Wygląda jak klasyczne lustro.
Panel grzewczy na podczerwień Greenie – czarne szkło to panel o wybitnie ciekawym, designerskim wyglądzie. Wykonany z czarnego hartowanego szkła. Idealny do nowoczesnych pomieszczeń.
Skontaktuj się - pomożemy.
lub zadzwoń do nas (22) 842 22 32