Greenie World Unia Europejska
Zestaw solarny 20W - lampa LED, panel i bateria [LS20]

Oświetlenie solarne LED

Czym jest solarne oświetlenie LED?

Solarne oświetlenie LED to nowoczesne i innowacyjne źródła światła, które do swojego działania nie potrzebują prądu, ponieważ całą energię czerpią ze słońca i przetwarzają ją samodzielnie na światło emitowane przez diody LED. Wszystkie z tych lamp posiadają wbudowane niewielkie ogniwa fotowoltaiczne umożliwiające wykorzystanie energii słonecznej. Wewnątrz lampy znajduje się natomiast akumulator litowo- żelazowo- fosforanowy, który przechowuje energię i przesyła ją dalej do układu emitującego światło.

Oświetlenie solarne LED

Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe są żywotniejszym i bezpieczniejszym wariantem akumulatorów litowo-jonowych, które można znaleźć choćby w smartfonach. Oświetlenie solarne LED to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie „podciągnięcie” instalacji elektrycznej jest niemożliwe lub zbyt kosztowne. Lampa solarna LED jest przyjazna zarówno dla środowiska jak i domowego budżetu. Dzięki takiemu oświetleniu nie musimy się już nigdy więcej martwić o braki prądu czy o podłączanie kabli. Poznaj nasze wspaniałe produkty takie jak lampy fasadowe, lampy solarne z czujnikiem ruchu na promieniowanie podczerwone czy autonomiczne zestawy solarne wysokich mocy. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty CE i RoHS oraz są zbudowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki wykonaniu z dbałością o szczegóły otrzymały klasę wodoszczelności IP65.

Lampy solarne LED

Oświetlenie solarne LED to ekologiczne rozwiązanie będące odpowiedzią na zmiany klimatyczne oraz rosnące ceny prądu. Czerpią energię ze światła słonecznego, dzięki czemu są oszczędne, sprzyjają środowisku i są niezawodnym rozwiązaniem o dużej mocy i jasności. To wyjątkowe oświetlenie posłuży przez długie lata, nie tracąc przy tym na jakości.

Seria produktów z rodziny solarnego oświetlenia LED

Lampy fasadowe SteelWall oraz SilverWall charakteryzują się wbudowanymi czujnikami ruchu i zmierzchu. Po zapadnięciu zmroku lampka świeci delikatnym światłem dekoracyjnym przez całą noc. Gdy natomiast ktoś pojawi się w zasięgu czujnika ruchu, włączy się oświetlenie bardziej intensywne, działające bez przerwy do momentu odejścia z zasięgu. Te niewielkich rozmiarów źródła światła świetnie wyglądają na elewacjach budynków i służą idealnie jako podświetlenie wejść do budynków czy też numerów domu. Tak jak do każdego oświetlenie solarnego LED do zasilania tych lamp nie musimy doprowadzać zasilania. Na lampy fasadowe udzielamy państwu 2 lata gwarancji i gwarantujemy zwrot z inwestycji już po 10 miesiącach. SteelWalle oraz SilverWalle posiadają wydajność świetlną na poziomie 90lm/W.

Lampy fasadowe SolarWhite oraz SolarBlack pracują z wbudowanym czujnikiem ruchu, który poszukuje w sposób ciągły, poruszających się w monitorowanym przez niego obszarze źródeł ciepła. W momencie, gdy czujnik tylko wykryje ruch, lampa natychmiast się włącza i pozostaje włączona dopóki źródło ruchu znajdować się będzie w zasięgu czujnika. Zaleca się montowanie lamp na wysokości od 1.8m do 2.5m, co pozwoli na uzyskanie maksymalnego zasięgu czujnika (czujnik ma zasięg 7 metrów i kąt detekcji 100°). Czujnik bardziej reaguje na ruchy w poprzek monitorowanego obszaru, niż na ruchy zachodzące bezpośrednio pod sensorem. Lampy fasadowe SolarWhite i SolarBlack mają 3 tryby działania. Tryb auto (tryb normalny z użyciem zintegrowanego czujnika ruchu), tryb ON (światło ciągłe, np. jako lampa bezpieczeństwa) oraz tryb OFF (wyłączenie w celu przechowywania lub naładowania urządzenia).

Lampa solarna LED z czujnikiem ruchu na promieniowanie podczerwone to nowoczesna lampa, które mając moc zaledwie 0.5W jest w stanie zastąpić tradycyjne żarówki o mocy 40W. Czujnik ruchu ma zasięg detekcji do 8 metrów. Czas świecenia po detekcji ruchu jest regulowany i wynosi od 10s do 60s. Czas pracy lampy przy naładowanym akumulatorze wynosi 90 minut. Ponieważ lampa jest połączona z panelem słonecznym kablem o długości 3 metrów, można je zamontować oddzielnie, co znacząco wpływa na wydajność lampy. Tego rodzaju oświetlenie solarne LED znajdzie swoje zastosowanie znajdzie przede wszystkim w ogrodzie, na podwórku czy jako oświetlenie drzwi wejściowych i podjazdów.

Lampy solarna LED Greenie to profesjonalne oświetlenie, które najlepiej sprawdza się jako oświetlenie uliczne w miejscach gdzie nie ma możliwości doprowadzania kabli zasilających np. przystanki autobusowe za miastem. Pojemność akumulatora rzędu 212Wh wystarczy na 10h działania lampy i to z pełną mocą. Panel solarny o mocy 50W jest wstanie naładować akumulator w zaledwie 6 godzin przy dobrym nasłonecznieniu. Zestaw posiada 3 letnią gwarancje i zawiera wszystkie niezbędne elementy do montażu na słupie. Maksymalna średnica otworu montażowego to 70mm.

Skontaktuj się - pomożemy.