Greenie World Unia Europejska

Energia prosto ze słońca

Oświetlenie solarne – ekologiczne systemy LED

Technologia ledowa od kilku lat rozwija się w olbrzymim tempie. Ta w porównaniu z klasycznymi żarówkami cechuje się bardzo niskim zużyciem prądu oraz jest nieporównywalnie mniej szkodliwa dla środowiska. To dzięki ograniczonej produkcji dwutlenku węgla. Nic więc dziwnego, że diody LED wykorzystuje się już w każdym rodzaju oświetleń. Jednym z nich są lampy solarne, które skutecznie korzystają z diod ledowych.
Źródła światła, które nie potrzebują zewnętrznego zasilania sieciowego są przydatne wszędzie tam, gdzie podłączenie do zasilacza nie jest możliwe lub gdy chcemy zaoszczędzić na kosztach instalacji w odległych miejscach.

 

Jak działa oświetlenie solarne LED?

Lampy solarne LED posiadają wbudowane niewielkie ogniwa fotowoltaiczne, które umożliwiają wykorzystanie energii słonecznej. Wewnątrz znajduje się akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy, który gromadzi w sobie energię i przesyła ją dalej do układu emitującego światło. Akumulator tego typu jest żywotniejszy i bezpieczniejszy niż znany ze smartfonów litowo-jonowy. Oświetlenie solarne LED jest idealne wszędzie, gdzie niemożliwe będzie użycie instalacji elektrycznej. Lampa jest przyjazna dla naszego portfela (bo nie generuje kosztów użycia) i środowiska.

Ledowe lampy solarne i ich zastosowania

Obecnie produkowane lampy solarne LED są używane w wielu sytuacjach. Mnogość rodzajów pozwala na dostosowanie sprzętu do swoich potrzeb. Ponadto wszystkie produkty Greenie cechują się zwiększoną szczelnością, dzięki której deszcz jest dla nich zupełnie neutralny. Zastosowań jest właściwie nieskończenie wiele. Dzięki braku potrzeby podłączenia do zasilania – możesz używać ich wszędzie.

Kinkiety LED polecamy szczególnie jako oświetlenie elewacji, fasad i wejść do budynków. Zestawy solarne przydadzą się z kolei na przystanku za miastem lub w innych miejscach pozbawionych światła – polecamy na przykład w parku lub na niewielkim boisku.

Solarne lampy fasadowe

Marka Greenie posiada w swojej ofercie najwyższej jakości rozwiązania. Przykładem są lampy fasadowe SteelWall i SilverWall. Te charakteryzują się wbudowanymi czujnikami ruchu i zmierzchu. Po zapadnięciu zmroku generuje delikatne, dekoracyjne światło przez całą noc. Jeśli jednak czujnik wykryje ruch, włączy bardziej intensywne światło, które będzie działało do momentu odejścia z zasięgu. Niewielkie lampy solarne LED wyglądają estetycznie na elewacjach budynków i wykorzystywane są do podświetlania wejść do budynków, a także numerów domów.

Nieco inaczej działają solarne lampy fasadowe z serii SolarWhite oraz SolarBlack. Wykorzystują one czujnik ruchu, który poszukuje poruszających się w określonym obszarze źródeł ciepła. Gdy czujnik wykryje ruch, lampa włącza się i działa tak długo, jak obiekt porusza się w zasięgu. Idealną wysokością jest od 1.8 do 2.5m, co pozwoli uzyskać maksymalny zasięg czujnika. Poza tym, oświetlenie SolarWhite i SolarBlack pracują w 3 trybach: automatyczny, ON (światło ciągłe) oraz OFF (wyłączenie w celu naładowania urządzenia).

Jeśli potrzebujesz lampy, która pomimo niewielkich rozmiarów poradzi sobie z oświetleniem Twojego otoczenia – polecamy opcję z osobnym panelem słonecznym.
Wykorzystuje czujnik ruchu i zmierzchu o zasięgu 10 metrów i kącie 180 stopni. Czas pracy lampy przy naładowanych akumulatorach to 90 minut w trybie 100%. Pozwolą na to dołączone do zestawu 3 akumulatorki AA. Możliwość regulacji czasu świecenia po detekcji ruchu (od 10 do 240 sekund) to dodatkowy atut. Lampa i panel słoneczny są połączone trzymetrowym kablem, więc bez problemu można zamontować je oddzielnie, a tym samym zwiększyć wydajność. Idealna jako stylowe oświetlenie ogrodu, podwórka, drzwi wejściowych czy też podjazdu.

Zestaw solarny LED – źródło mocnego światła bez zasilania

Zestaw LED produkowany przez markę Greenie to w pełni profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się jako oświetlenie uliczne tam, gdzie klasyczne rozwiązanie nie może być zasilone. Pojemność akumulatora lampy solarnej LED to aż 212Wh – wystarczy więc na aż 10 godzin działania z pełną mocą. Panel o mocy 50W jest w stanie naładować akumulator w jedyne 6 godzin przy dobrym nasłonecznieniu. Zestaw solarny jest chroniony gwarancją, a wszelkie elementy potrzebne do montażu na słupie są dołączone do zestawu.

Nieco mniejszym, ale wciąż innowacyjnym rozwiązaniem oświetleniowym jest zestaw solarny 12W. Wbudowany czujnik ruchu poszukuje źródeł ciepła w monitorowanym przez niego obszarze, a czujnik zmierzchu pomaga efektywnie wykorzystywać zgromadzoną energię. Akumulator o pojemności 96Wh wystarczy na 8 godzin pracy przy pełnej mocy. Panel solarny o mocy 40W pozwala przy dobrym nasłonecznieniu naładować sprzęt w 4 godziny. Zestaw solarny LED jest wyposażony we wszystkie niezbędne do montażu elementy.

Lampy solarne mają wiele zastosowań i poradzą sobie wszędzie tam, gdzie klasyczne rozwiązania są niemożliwe. To idealny wybór dla osób, którym bliska jest ochrona środowiska. Warto też pamiętać o braku dodatkowych kosztów tego typu rozwiązania – jedyną inwestycją jest kupienie lampy solarnej LED.

 

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.