Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED na przykładzie Hotelu Best Western Old Town w Krakowie

Jako Greenie Polska świadczymy kompleksowe usługi w zakresie doboru oraz montażu oświetlenia LED. Od 2012 roku wykonaliśmy dziesiątki realizacji w obiektach hotelowych. Grono naszych klientów zrzesza największe podmioty na rynku, w tym m.in.: Sephorę, OBI i Auchan. Tych z Państwa, którzy są chętni do zapoznania się z przykładową realizacją oświetlenia LED w obiekcie hotelowym, zachęcamy do przeczytania poświęconego temu artykułowi. W sprawie nawiązania współpracy prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.

Realizacja modernizacji oświetlenia w hotelu Best Western Old Town to kolejny udokumentowany etap dynamicznie rozwijającej się współpracy między Greenie Polska a firmą architektoniczną R-Design. Jest to też zarazem kolejna duża inwestycja w segmencie HoReCa po realizacji w hotelu Mazurski Raj czy Sanatorium Uzdrowiskowym w Augustowie.

Hotel Best Western Old Town to często wybierane przez turystów miejsce ze względu na swoją niezwykle dogodną lokalizację, choć oczywiście nie tylko. Ośrodek dla swoich gości oferuje 92 w pełni wyposażone pokoje, sale konferencyjną, a także restaurację Monopol.

Podział zadań w tej realizacji był typowy – firma R-Design dostarczyła projekt, nasza firma produkty oświetleniowe. Wymiana oświetlenia w hotelu była częścią gruntownej modernizacji całego wnętrza. Po renowacji stylistyka hotelu zyskała zdecydowanie nowoczesny design okraszony odważnymi kolorami, zatem zarówno projekt oświetlenia jak i same produkty musiały pasować do ogólnej koncepcji.

Wykonaliśmy profesjonalny projekt oświetlenia LED w programie Dialux, aby zweryfikować ilości światła. Taki projekt uwzględnia dwie główne role oświetlenia – zarówno rolę designerską, jak i rolę oświetleniową. Nasza firma jest w stanie dostosować oświetlenie marki Greenie do każdego pomieszczenia i budynku, a nasze projekty wykonywane są pod sprecyzowane wymogi najbardziej wymagających klientów, co idealnie widać na przykładzie realizacji w krakowskim hotelu. Poniżej przedstawiamy fragment projektu wykonanego dla Best Western Old Town.

  • Realizacja hotel Western old town-Dialux
  • Realizacja hotel western old town-Autocad

Kategoria oświetlenia, która wysuwa się na pierwszym plan, jest segment produktów oświetlenia liniowego LED – bardzo popularny i sprawdzony sposób oświetlania pomieszczeń w hotelach i podobnych ośrodkach. Zostały wykorzystane dwa konkretne produkty: Oprawa Greenie Liniowa LED Linea PRO oraz  świetlówki LED Greenie Professional.

Dzięki obydwu produktom stworzono linie świetlne, które nie tylko idealnie oświetlają hotelowe pomieszczenia, ale także mają duży wpływ na ich wystrój.

  • Realizacja Greenie hotel western old town 3
  • Realizacja_greenie_hotel_western_ old_town 2

Zaletą systemów liniowych jest wysoka utylitarność i możliwość tworzenia niemalże dowolnych segmentów. Oba produkty wykorzystano w barwie świecenia białej neutralnej 4000-4500K o wysokim współczynniku oddawania barw CRI. Dzięki temu oświetlane kolory nie są zniekształcone, co w nowym designie hotelu było dość istotne.

Linea Pro zamontowana została w restauracji i sali konferencyjnej. Oprawy standardowo występują w długości 60 i 120 cm. Dzięki dedykowanym akcesoriom: łącznikom prostym, kątowym, linkom umożliwiającym zawieszenie, otrzymuje się właśnie schematy widoczne na zdjęciach choćby hotelowej restauracji.

Świetlówki LED Greenie Professional oświetlają korytarze. Zakończone są specjalnie wyprodukowanymi łączeniami, które pozwalają scalać kilka świetlówek w dłuższe odcinki i podwieszać bezpośrednio na linkach bez wykorzystywania opraw. Zaletą tego rozwiązania, oprócz ciekawej estetyki, jest również uzyskana większa wydajność świetlna, nie występują straty światła na oprawie. Rozwiązanie tego typu jest świetną alternatywą dla pełnych opraw liniowych.

  • Realizacja Greenie hotel western old town 5
  • Realizacja Greenie hotel western old town 6

Oprócz systemu liniowego, w hotelu Best Western Old Town wykorzystano także produkty z innych kategorii. W pokojach oraz w przejściach między pokojami zamontowano plafony serii Greenie Solid okrągłe, natynkowe mocy 30W i 18W. Również w barwie neutralnej 4000-4500K tak, aby wkomponowały się w ogólny design hotelu.


Dodatkowo zastosowano produkty niezbędne w hotelowych pokojach: lampki biurkowe, lampki montowane przy łóżkach. Ogólnie w krakowskim hotelu znajduje się cała gama produktów wykończeniowych, dekoracyjnych jak choćby kinkiety na korytarzu, żarówki do opraw, czy podświetlane lustra w łazienkach zbudowane w oparciu o taśmę Greenie. Wszystkie z wymienionych produktów przedstawimy Państwu bardziej szczegółowo w dalszej części artykułu.

Minimalizm, elegancja i wydajność to trzy cechy, które w połączeniu ze sobą dają pożądany efekt, bardzo doceniany przez naszych klientów. Klatka schodowa w Hotelu Western Old Town została podświetlona designerskimi kinkietami naściennymi o dużej wydajności, wykonanymi z wysokiej jakości komponentów. Kinkiety świecą w górę i w dół, dając „efekt kokardki”. Znalazły także zastosowanie jako dodatkowe oświetlenie w restauracji.

W realizacji zostały użyte kinkiety na wezgłowia, specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane na potrzeby Hotelu Western Old Town. Zostały wykonane z wysokiej jakości aluminium i służą jako lampki nocne, jednakże w odróżnieniu do tradycyjnych lampek nocnych, można dowolnie regulować ich wysokość i położenie. Zamontowane są bezpośrednio przy łóżkach w hotelowych pokojach. Dodatkowo, trzeba zaznaczyć, że zostały one świetnie dopasowane do wystroju pokoju hotelowego.

  • Realizacja Greenie hotel western old town 15
  • Realizacja Greenie hotel western old town 14

Lampki na wezgłowia to przykład produktu, który powstał od zera. Jako producent oświetlania LED jesteśmy w stanie dostosować źródła światła do indywidualnych potrzeb każdego naszego klienta. Ten model lampek nie występuje w naszej stałej ofercie, ale został wyprodukowany specjalnie dla krakowskiego hotelu. Firma architektoniczna R-Design, która grała pierwsze skrzypce w kwestiach designerskich i była decyzyjna co do wyglądu pomieszczeń, ściśle z nami współpracowała, dzięki czemu udało się wypracować idealne połączenie wnętrz z zastosowanym w nich oświetleniem LED.

Kolejnym produktem, który znalazł swoje przeznaczenie w hotelu, jest taśma LED. Najlepszym przykładem jej zastosowania jest bar, któremu taśma nadała elegancji oraz stylu, a także świetnie wyeksponowała artykuły alkoholowe. Taśma została zainstalowana pod szybą baru, gdzie znajdują się alkohole, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna, a światło rozkłada się równomiernie.

Przy każdym projekcie zawsze dbamy o najmniejsze szczegóły taki jak chociażby w przypadku wykończenia luster podświetlonych, podobnie jak bar – taśmą LED. Taśma przy lustrach w hotelowych łazienkach zapewnia odpowiednie oświetlenie, a poza tym służy jako element dekoracyjny. W łazienkach zastosowano także liniowe oprawy sufitowe. Czyli podsumowując – tak jak wspominaliśmy na początku, oświetlenie liniowe LED wiedzie prym w przypadku tej realizacji.

  • Realizacja Greenie hotel western old town 13
  • Realizacja Greenie hotel western old town 11

Nietypowym produktem, który zasługuje na uwagę, są żyrandole designerskie Puff Buff Orca wykonane z miękkiego pcv w półmatowym wykończeniu. Są to lampy, w których klosz wypełniony jest powietrzem, więc przed ich montażem należy je… nadmuchać 🙂

Lampy użyto do doświetlenia baru, a źródłem światła w tym przypadku są oczywiście żarówki LED Greenie, a dokładniej żarówki Corn Like E27. To niezwykle nietypowe rozwiązanie idealnie wpasowuje się w nowoczesny wystrój całego hotelu, który swoim wnętrzem wręcz zaskakuje. Proste, czarno- białe pomieszczenia z jednym dominującym intensywnym kolorem to nietypowe rozwiązanie jak na miejsce położone w samym centrum krakowskiej starówki. Na szczęście zachwyca nie tylko nas, ale także gości hotelu.

Ogólny efekt całkowicie pokrywa się z założeniami projektu. Główny cel – osiągnięcie nowoczesnego designu – został zrealizowany dzięki produktom LED naszej marki Greenie. Cel drugi –  to uzyskiwane oszczędności z tytułu mniejszej konsumpcji energii. W przypadku technologii LED sięgają one nawet do 70-80% w stosunku do opraw starego typu. To istotna kwestia zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw, takich właśnie jak Best Western Old Town. Dzięki temu rozwiązaniu  inwestycja spłaca się sama.

Przed zastosowaniem oświetlenia LED Greenie Polska zużycie prądu w hotelu sięgało 71131 kWh miesięcznie, a po modernizacji zostało zredukowane do 13432 kWh. To zaś oznacza, że przy hurtowych stawkach za energię elektryczną, zapewniliśmy hotelowi oszczędności rzędu co najmniej 20 tys. zł miesięcznie. Spowodowały one bardzo szybki – 13 miesięczny zwrot kosztów poniesionych na inwestycję (ROI).

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.