Greenie World Unia Europejska
TL214BL

Taśmy LED i akcesoria do taśm

Poznaj mnóstwo niesamowitych możliwości z taśmami LED od Greenie

Dzięki połączeniu wysokiej funkcjonalności z energooszczędnością, taśma LED coraz częściej wybierana jest jako główne lub dekoracyjne oświetlenie mieszkań, domów i biur. Dzięki niewielkim rozmiarom, dużej elastyczności oraz warstwie samoprzylepnej, możliwości montażowe tego liniowego źródła światła są nieograniczone. Poza taśmami LED o różnej mocy i w różnych barwach świecenia, oferujemy także pełen zakres akcesoriów do taśm LED, takich jak zasilacze, sterowniki, złączki i inne elementy ułatwiające podłączenie.

Taśmy LED i akcesoria do taśm

Taśma LED jest jednymi z najpopularniejszych produktów w ofercie Greenie Polska. Wszystko to za sprawą szerokiej oferty dostępnych mocy oraz barw światła, a także atrakcyjnej cenie. Duży wybór mocy, barw świecenia, jak i klas wodoodporności taśm LED umożliwia stosowanie ich w prawie każdych warunkach. Mniejsze moce taśm sprawdzą się najlepiej w oświetleniu dekoracyjnym gablot sklepowych oraz przy obwodach sufitów podwieszanych. Większe moce taśm LED potrafią nawet zastąpić podstawowe źródła światła w domach i mieszkaniach, mogą być również stosowane jako oświetlenie banerów reklamowych lub mogą służyć do iluminacji ulic i budynków.

Wszystkie nasze taśmy LED bazują na ultra wydajnych diodach marki Epistar – światowego lidera wśród producentów diod elektroluminescencyjnych. Połączenie wysokiej jakości diod ze specjalnym podłożem PCB w kolorze białym lub czarnym zaowocowało powstaniem niezwykle funkcjonalnych i energooszczędnych źródeł światła, które są coraz częściej wybierane nie tylko jako oświetlenie dekoracyjne, ale także jako element reprezentatywny nowoczesnych biur oraz innych pomieszczeń użytkowych. Z uwagi na małe wymiary oraz mocne i wyraziste światło taśmy LED są coraz częściej spotykane w miejskiej przestrzeni publicznej, a także możemy się na nie natknąć podczas różnorakich eventów.

Szeroka oferta taśm LED i akcesoriów ledowych

Oferujemy taśmy LED zarówno w barwie białej (biała ciepła / biała naturalna / biała zimna), jak i w wersjach jednokolorowych, zapewniających światło prawie monochromatyczne w dokładnie sprecyzowanej barwie świecenia, dostępne są także klasyczne taśmy RGB oraz taśmy LED RGB + Biały. Nasza oferta zawiera także taśmy wyposażone w diody o podwyższonym wskaźniku oddawania barw CRI > 90, które idealnie sprawdzą się w miejscach, w których kluczowym elementem jest jak najdokładniejsze rozpoznawanie barw, np. w przemyśle tekstylnym oraz w galeriach handlowych. Każda z taśm LED dostępna jest także w wodoodpornym żelu o klasie IP65, szczególnie polecane do stosowania w takich miejscach jak kuchnie i łazienki lub w grubym oplocie IP68 nadającym się do stosowania na zewnątrz budynków. Dodatkowo każda taśma LED o IP65 i niższym zawiera samoprzylepny podkład 3M ułatwiający jej montaż na każdej powierzchni. Najpopularniejsze taśmy i moduły ledowe działają przy napięciu 12V DC, posiadamy także taśmy działające na napięciu 24V DC oraz taśmy zasilane bezpośrednio z napięcia sieciowego 230V AC, niewymagające zasilacza, a podłączane jedynie poprzez specjalny stabilizator zawierający mostek Gretza. W przypadku taśm LED 230V należy pamiętać o stosowaniu dostępnych w naszej ofercie stabilizatorów, ponieważ bez nich diody będą zasilane wyłącznie z połowy sinusoidy, przez co światło nie będzie stabilne i może wystąpić efekt migotania LED.

Dział taśm LED jest także bogaty we wszelkiego typu akcesoria, takie jak szybkozłączki ułatwiające montaż, a także sterowniki do taśm Białych i Jednokolorowych (sterowniki jednokanałowe), RGB (sterowniki trójkanałowe) oraz RGB + Biały (sterowniki czterokanałowe). Działanie taśmy LED białej oraz wielokolorowej możemy regulować poprzez sterowniki działające na podczerwień lub na fale radiowe o częstotliwości 2.4GHz. Posiadamy także proste sterowniki z ręcznymi pokrętłami lub z guzikami funkcyjnymi. Dzięki szerokiej gamie sterowników możliwe jest uzyskanie każdego wymaganego koloru taśm RGB lub dokładne ustawienie jasności taśmy jednokolorowej. Wiele sterowników oferuje także funkcje stroboskopowe oraz mruganie, zanikanie lub przenikanie się barw dostępnych w zakresie danej taśmy.

Taśmy LED Greenie podzielone według typów zastosowanych diod

Taśma LED 3528SMD – standardowa dioda LED małej mocy, dzięki czemu nie wymaga stosowania specjalnych podkładów odprowadzających ciepło, z jedną strukturą świetlną o wymiarach 3,5mm x 2,8mm;

Taśma LED 2835SMD – wysokowydajna dioda LED powszechnie stosowana w większości opraw oświetleniowych, a także w najmocniejszych lampach przemysłowych, z jedną strukturą świetlną o wymiarach 2,8mm x 3,5mm;

Taśma LED 5050SMD – dioda o 3–modułowej budowie, idealnie sprawdza się w taśmach RGB, każda dioda zawiera 3 kolory, wymiary 5mm x 5mm,;

Taśma LED 5630SMD – dioda zapewniająca największą ilość światła z pojedynczego chipu spośród dostępnych w ofercie LED, mają wymiary 5,6mm x 3,0mm.

Skontaktuj się - pomożemy.