Greenie World Unia Europejska

Realizacja oświetlenia LED w lokalach gastronomicznych na przykładzie sieci Aioli – Inspired by Mini

Greenie Polska to oficjalny dystrybutor oraz producent oświetlenia LED, świadczący usługi w zakresie sprzedaży, doboru oraz montażu produktów oświetleniowych. Dzięki szerokiej gamie asortymentu jesteśmy w stanie optymalnie rozświetlić każdą przestrzeń, niezależnie od wymiarów oraz rodzaju obiektu w którym przyjdzie nam pracować. W pracy z marką Aioli postawiliśmy na energooszczędne źródła światła LED o białej ciepłej barwie świecenia. Wprowadzone rozwiązania pozwoliły nam podkreślić unikalny charakter restauracji oraz znacząco obniżyć wysokość comiesięcznych rachunków za prąd. Jak wygląda ostateczny efekt? Co udało nam się osiągnąć? O tym przeczytacie Państwo poniżej!

Wyzwanie

Restauracja Aioli Inspired by Mini jest zlokalizowana przy placu Konstytucji w Warszawie czyli niemalże w sercu tętniącego życiem miasta.

Bez wątpienia inspiracja stylem MINI podkreśla nowoczesny charakter miejsca. W industrialno–loftowym  wnętrzu ciepła atmosfera pozwala cieszyć się potrawami południowej kuchni.

Właściwe oświetlenie jest elementarnym składnikiem budującym atmosferę wewnątrz Aioli Inspired by Mini. Odpowiednie oświetlenie bezsprzecznie wpływa na samopoczucie gości restauracji umilając czas spędzony w przyjacielskim gronie, podczas delektowania się posiłkiem.

  • img3
  • Aioli_konstytucji_garden

Głównym celem naszej firmy przy wymianie oświetlenia było zastosowanie źródeł LED o odpowiedniej temperaturze barwowej, które pozwolą podkreślić unikatowy charakter miejsca. Drugim najważniejszym celem, było zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED, które pozwoli na szybki zwrot z inwestycji, dzięki niższym rachunką za prąd.

Przed implementacją oświetlenia LED marki Greenie, w restauracji Aioli zużywano  21609 kWh, po modernizacji oświetlenia na LED 3168 kWh, co oznacza że przy średniej stawce za prąd, wygenerowaliśmy oszczędności roczne rzędu 8 tyś zł, co przekłada się na 6-miesięczny zwrot z inwestycji (ROI) 

  • IMG_2206
  • aioli pierwsze piętro

Wykonanie

Aby to osiągnąć zastosowaliśmy źródła LED o barwie świecenia białej ciepłej – temperatura barwowa to 2800-3200K. Dzięki temu rozwiązaniu nasze produkty idealnie skomponowały się z już zamontowanymi innymi źródłami światła. W realizacji wykorzystaliśmy żarówki LED 6W oparte na diodach SMD 2835 na gwincie E27, dodatkowo żarówki z serii Greenie Candle o mocy 4,5W na gwincie E14 oraz żarówki Greenie 5W MR16 również oparte o diody SMD 2835.

img4

Wybrane przez naszą firmę źródła posiadają matową przesłonę, w wyniku czego światło emitowane przez wszystkie trzy modele żarówek posiada miły dla oka ciepły odcień oraz szeroki kąt świecenia. Kształt żarówek Greenie 6W E27 jest zbliżony do tradycyjnych żarówek szklanych, a to pozwala rozszerzyć wachlarz zastosowania od choćby prezentowanego tu lokalu usługowego po zastosowania domowe.

Żarówka MR16 posłużyła jako zamiennik źródeł halogenowych (model ten występuje w wersji na 12V jak i 230V). Pozwoliło to utrzymać dotychczasową wydajność świetlną przy znacznej redukcji zapotrzebowania na energię. Żarówki zostały zamontowane w oprawy znajdujące się bezpośrednio nad stolikami, z wykorzystaniem istniejącego systemu szynowego.

Z kolei żarówki z Greenie Candle E14 zostały  wykorzystane jako wydajny zamiennik klasycznych żarówek ‘świecowych’ i podobnie jak przy źródłach MR16, udało się znacznie zmniejszyć zużycie prądu, nie tracąc na wydajności i jakości strumienia świetlnego.

img5

Efekt końcowy

Wielu klientów przy podejmowaniu decyzji o wymianie źródeł światła na zamienniki LED ma wątpliwości związane z kompatybilnością rodzaju światła generowanego przez LED. Kluczem do sukcesu okazało się dobranie właściwej barwy świecenia. W efekcie osoby przebywające w lokalu nie potrafią rozróżnić źródeł LED od dotychczas stosowanych.

img6

Oszczędzaj z produktami Greenie

Skontaktuj się - pomożemy.