Greenie World Unia Europejska
RSV3B30NW

Oświetlenie szynowe LED

Czym charakteryzuje się oświetlenie szynowe LED od Greenie?

Oświetlenie szynowe LED jest to nowoczesny modułowy system oświetleniowy, który sprawdza się w oświetleniu mieszkań i domów, sklepowych, muzealnych czy innych, gdzie istotne jest wyróżnienie określonego elementu. Podstawowymi zaletami oświetlenia szynowego jest łatwość konfiguracji, mobilność oraz wszechstronność użycia. Taki rodzaj oświetlenia cieszy się coraz większą popularnością już nie tylko wśród właścicieli np. sklepów z odzieżą, ale także wśród osób wykańczających swoje mieszkania w nowoczesnym, designerskim stylu.

Oświetlenie szynowe LED

Jak sama nazwa wskazuje, system szynowy jest to system, który umożliwia montowanie źródeł światła na specjalnie dedykowanych szynach. W celu sprostaniu szerokiej gamie potrzeb konsumenckich oferta oświetlenia szynowego LED jest odpowiednio zróżnicowana, zawiera w sobie różne formy konfiguracji. Warto zatem bliżej poznać najbardziej kluczowe aspekty charakteryzujące systemy szynowe, aby nasze ewentualne decyzje zakupowe były podejmowane w sposób świadomy.

Najbardziej istotną cechą opisującą oferowany przez Greenie reflektor szynowy LED jest podział na systemy jednofazowe i trójfazowe. Od razu warto nadmienić, iż ten podział nie odnosi się do napięcia pracy, z powodu dość podobnego określenia ten parametr może być właśnie mylony. Dlatego można czasem się spotkać z innym sposobem nazewnictwa np. jednotorowe lub trójtorowe, jednakże jest to raczej rzadko spotykane zjawisko i można stwierdzić, iż określenie jedno lub trójfazowy stało się oficjalnym określeniem. Przy jednoczesnym podkreśleniu, iż oba systemy niezależnie od zastosowanego nazewnictwa działają pod 230V. Zasadnicza różnica polega na tym, że w przypadku szyny trójfazowej występuje możliwość podpięcia do szyny trzech oddzielnych obwodów, (trzy razy po 230V, a nie 400V). To rozwiązanie poszerza możliwości konfiguracyjne systemu. Ogólną zaletą systemów szynowych jest podłączenie kilku źródeł do jednej szyny czyli de facto do jednego przyłącza prądowego, natomiast rozwiązanie trójfazowe pozwala decydować, które konkretnie reflektory szynowe LED mają być włączone lub wyłączone. Jak można wywnioskować, systemy jednofazowe są pozbawione tej możliwości, uproszczając w momencie zainstalowania kilku reflektorów na jednej szynie świecą się po prostu wszystkie.

Niezależnie od wybranego rodzaju systemu, ich zastosowanie, ze względu właśnie na różne możliwości konfiguracyjne jest bardzo szerokie. Najczęściej te rozwiązania można znaleźć w różnego rodzaju sklepach, punktach usługowych, czy galeriach sztuki. We wszystkich tych miejscach, gdzie znajdują się elementy wystroju czy ekspozycji warte wyróżnienia. Oczywiście końcowy charakter wykorzystania systemów szynowych zależy od dobranych reflektorów, to jednak dominująca, choć nieostateczna, oferta reflektorów szynowych LED o relatywnie wąskim skupionym strumieniu świetlnym, powoduje, że system szynowy jest głównie wykorzystany jako dodatkowe, uzupełniające źródło światła, podkreślające przez nas wybrane obiekty.

Szeroki wybór szynowych reflektorów LED marki Greenie

Jeśli kwestia rozróżnienia i wyboru samych szyn wydaję się stosunkowo prosta, to jeśli rzecz tyczy się samych reflektorów to sprawa wygląda nieco inaczej. Tutaj po prostu wybór jest znacznie większy. Wachlarz elementów świadczących o wyborze danego reflektora jest szeroki. Oczywiście najlepiej kierować się starą zasadą dokonywania wyborów według potrzeb i wtedy dobrać źródło o odpowiednich parametrach. A jest w czym wybierać w zależności od mocy świetlnej, kształtu, rozmiaru czy tak prozaicznej rzeczy jak choćby kolor obudowy. Reflektor szynowy LED marki Greenie, aby sprostać wymaganiom klientów, występuje o różnych parametrach. Jeśli weźmiemy pod uwagę czynnik poboru mocy to zakres naszych reflektorów zawiera się w przedziale od 3 wat do nawet 30W. Dostępne są we wszystkich temperaturach barwowych świecenia ciepłej, neutralnej i zimnej. Możemy też wybrać kąt świecenia np. 45 stopni, 60, a nawet 100.

Rozwijająca się technologia LED nie ominęła segmentu szynowego. W wyniku czego można również wybierać między szynowymi reflektorami LED opartymi na technologii Power LED, w tych produktach możemy np. uzyskać strumień bardziej skupiony i tymi opartymi na diodach LED COB (Chip on Board). To rozwiązanie stosuje się w reflektorach ledowych, które mogą posiadać szerszy strumień świetlny i ze względu na wydajność samej diody w mocniejszych modelach reflektorów. Każdy reflektor szynowy LED to kompletny zintegrowany produkt posiadający źródło światła (diodę) i dedykowany zasilacz. Więc do poprawnego działania wystarczy tylko podpięcie reflektora LED do szyny.

Alternatywą dla zintegrowanych szynowych reflektorów LED jest oprawa szynowa posiadająca gwint E27, czyli najbardziej powszechnie stosowana w naszym domu czy miejscu pracy. Idealnie dopasowana do tej oprawy szynowej jest żarówka reflektorowa PAR. Oczywiście jest możliwość wkręcenia dowolnej żarówki o tym samym gwincie, jednakże może nie komponować się z oprawą szynową tak, jak w przypadku żarówki reflektorowej marki Greenie. Oczywiście szczegółowy opis wszystkich aspektów oświetlenia szynowego LED marki Greenie wymagałoby znacznie więcej miejsca, jednakże mamy nadzieję, iż powyższy tekst posłuży jako dobre wprowadzenie do zagadnienia.

Skontaktuj się - pomożemy.