Greenie World Unia Europejska
living room interior with stairs

Oświetlenie mieszkań i domów LED

Diody luminescencyjne są nieodzownym elementem stosowanym w elektronice od bardzo wielu lat. Dopiero od niedawna zyskały swoją popularność za sprawą diod wysokiej mocy, dających na tyle mocne światło, że mogą być stosowane, jako zamienniki tradycyjnych żarówek lub świetlówek.

W tej chwili dostępne są na tyle silne źródła oraz moduły LED, że znajdują szerokie zastosowanie w oświetleniu mieszkań, domów i przestrzeni przydomowej. W systemach oświetlenia LED będących zamiennikami zwykłego źródła światła najczęściej stosowane są diody Power LED, SMD a także COB zwane też Chip LED takich producentów jak Epistar, Bridgelux czy Samsung o mocach w przedziale od 0,5W do 50W dla oświetlenia domowego.

Do najpopularniejszych i często spotykanych systemów LED wykorzystywanych do oświetlenia mieszkań i domu zaliczyć możemy:

Żarówki LED Candle o gwincie E14 w nowoczesnej stylistyce o klasycznym kształcie tzw. żarówki świecowej w przedziale mocy od 3 do, 6W sprawdzi się znakomicie, jako zamiennik 40-50W w żyrandolach, kinkietach, lampach stojących będących aranżacją sypialni, salonu, pokoju dziennego czy przedpokoju. Dodatkowo posiadaj przesłonę przezroczystą lub matowa dającą miękką barwę przyjemną dla oka.

Żarówki Corn Like jest wysoce ekonomicznym zamiennikiem dla tradycyjnych żarówek o standardowym gwincie E27. Dzięki swojej budowie oraz rozmiarowi, żarówkę można zastosować w większości plafonów, kinkietów czy opraw wiszących. Żarówka posiada bardzo wydajne diody 2835SMD, dzięki czemu jest wysoce oszczędna a moc 12W osiąga ekwiwalent 100W, tradycyjne żarówki tzw. bańki.

Taśmy LED są jednym z popularniejszych i powszechnie stosowanych źródeł światła dających ozdobny efekt w domach i mieszkaniach. Dzięki niedużemu rozmiarowi oraz mnogości konfiguracji swoje zastosowanie znajdują głównie domach i mieszkaniach. Wykorzystywane są do podświetlania sufitu podwieszanego, oświetlenia blatu kuchennego itd. Taśmy Led mieszczą w sobie wysoce wydaje diody marki Epistar – światowego lidera wśród producentów diod. Oferowane są w mocach od 2,4 do 18W i zawierają przedział temperatury barwowej od 3000 do 6500K. Występują także w pojedynczych barwach (czerwonej, zielonej, niebieskiej) lub wielokolorowej RGB.

Reflektory szynowe to nowoczesny system liniowy LED, który swoje zastosowanie idealnie znajduje wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych gdzie istotne znaczenie ma wyróżnienie i akcent określonego elementu. Najbardziej istotną cechą opisującą reflektory szynowe jest ich podział na 1-fazowe oraz 3-fazowe. To rozwiązanie znacznie umożliwia zastosowanie wszelakich konfiguracji według własnej potrzeby. Reflektory dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych w przedziale mocy 3 do 50W o barwie ciepłej, neutralnej i zimnej.

Świetlówki LED to wszystkim znane tzw. tuby o różnych długościach wykorzystujące diody zamiast oparów rtęci i argonu, dzięki czemu są bardziej wydajniejsze i bezpieczniejsze dla środowiska. Swoje zastosowanie znajdą, jako oświetlenie liniowe na klatkach schodowych, korytarzach, garażach.

Oświetlenie Led marki Greenie to osiągnięcie w obszarze oświetlenia od czasów odkrycia energii elektrycznej. Świeci ponad 20 lat, może być stosowane w lampy o nowoczesnym wyglądzie i zużywa zalewie niewielki procent energii.

Oświetlenie mieszkań i domów LED

Skontaktuj się - pomożemy.