Greenie World Unia Europejska
Two women playing tennis in the indoor tennis court

Oświetlenie obiektów sportowych i boisk LED

Miejsca aktywności sportowej to z całą pewnością zróżnicowane obiekty. Różnią się oczywiście powierzchnią, mogą to być obiekty zadaszone lub otwarte. Niezależnie od rodzaju przeznaczenia każdy obiekt do poprawnego funkcjonowania potrzebuje właściwego, wydajnego oświetlenia. Obecny rozwój technologii LED pozwala wybierać produkty oświetleniowe praktycznie w każdej dziedzinie bez obawy o parametry świetlne.

Generalny podział produktów wynika z wyżej opisanej charakterystyki czyli oświetlenie dedykowane na zewnątrz lub wewnątrz obiektu. Oświetlenie obiektów sportowych to bliska dziedzina segmentowi oświetlenia przemysłowego. Wszak hale sportowe nierzadko to obiekty o podobnych parametrach. Zatem dobierając oświetlenie do obiektu sportowego często można wybierać spośród produktów oświetlenia przemysłowego. I tak jeśli chcemy oświetlić halę sportową np. do koszykówki, czy siatkówki świetnie sprawdzą się lampy typu highbay. Polecane ze względu na dużą wydajność szczególnie do wysokich obiektów. Lampy można zamontować praktycznie do każdego sufitu. Szczególnie warte polecania są te lampy o wyższym współczynniku wytrzymałości mechanicznej (IK). Takim produktem jest np. Lampa Greenie LED HighBay Flat 100W Philips 3030/MeanWell. Dodatkowo szeroki kąt świecenia i przystępny design podkreślają przydatność tego produktu. Lampy highbay LED mają oczywiście zróżnicowane parametry. Można zdecydować się na innym rodzaju lamp przemysłowych Greenie LED HighBay HighTECH. W tym modelu występuje możliwość użycia bardziej skupionego kąta świecenia zakres wynosi od 25°/90°. Więc do dobre rozwiązanie w celu np. doświetlenia parkietu na hali.
Można też zastosować żarówki z serii Alucorn. To dobre rozwiązanie w przypadku jeśli w danym obiekcie występują oprawy przystosowane do obsługi źródeł opartych na gwincie E40. W wielu halach sportowych występują specjalne oprawy, zabezpieczone odpowiednio do celów rozgrywek sportowych. W związku z czym, wymianę oświetlenia można oprzeć na samych źródłach. A te dostępne są w kilku wariantach np. żarówka przemysłowa LED 100W E40 flat panel, żarówki przemysłowe Greenie LED – seria HighBay IN. To produkty, które oferują bardziej kierunkowy promień świecenia.
Innymi produktami dedykowanymi zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obiektu sportowego są naświetlacze. Tuta szczególnie warta polecenia jest klasa professional. Naświetlacze są niewątpliwie dostępne w różnych mocach mogą mieć nawet 10W. Oczywiście w kontekście oświetlenia obiektów sportowych w grę wchodzą mocniejsze modele. Tu optymalnym rozwiązaniem wydaje się model 100W. Produkt występuje w klasie wodoszczelności IP65 zatem może być stosowany również jako oświetlenie zewnętrzne danego obiektu.
Natomiast jeśli naszym celem jest oświetlenie zewnętrzne obiektu sportowego np. boiska piłkarskiego czy lekkoatletycznego. W takim wypadku należy wykorzystać profesjonalne, specjalnie zaprojektowane do tego celu produkty – takie jak Greenie Naświetlacze LED Arena. To mocne i wydajne lampy (nawet do 960W) są w stanie wygenerować odpowiednie oświetlenie, jednocześnie jak na tego typu oświetlenie, nie cechują się dużym zapotrzebowaniem na energię . Produkty oświetleniowe wykorzystywane do sprofilowanych celów muszą być niezawodne. Dlatego w przypadku naświetlaczy Arena wykorzystane zostały podzespoły renomowanych producentów. Diody dostarczył Philips (Luxeon TX), natomiast zasilanie firma Meanwell.
Dobór komponentów i w konsekwencji całych produktów jest kluczowy dla każdego obiektu sportowego w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania danej jednostki. Stosowanie tylko sprawdzonych rozwiązań pozwoli osiągnąć zamierzone rezultaty i w pełni wykorzystać możliwości technologii oświetlenia LED.

Oświetlenie obiektów sportowych i boisk LED

Skontaktuj się - pomożemy.