Greenie World Unia Europejska
Traffic in underground parking garage

Oświetlenie parkingów naziemnych i podziemnych LED

Przy projektowaniu oświetlenia parkingowego i doborze odpowiednich systemów świetlnych, należy wszystkie decyzje podejmować w kontekście bezpieczeństwa. Przestrzeń parkingowa to miejsce, w którym oświetlenie bezpośrednio kreuje strefę bezpieczeństwa da kierowców, pasażerów i pieszych. W przypadku parkingów naziemnych często przestrzeń dzielona jest z ulicą zatem dobrane oświetlenie musi często spełniać wyśrubowane normy oświetleniowe.

Biorąc pod rozwagę wyżej wymienione czynniki, w przypadku parkingów naziemnych świetnie sprawdzi się oświetlenie z kategorii oświetlenia ulicznego. W szczególności oprawy  uliczne Greenie LED Lagoon zawierające diody 3030SMD, oprawy uliczne Greenie LED Strada oparte na diodach Samsunga 351B, oprawy uliczne Greenie LED COB Bridgelux. Produkty montowana bezpośrednio na słup oświetleniowy są zdolne oświetlić dużą część powierzchni, zapewniając odpowiednie światło.

Jeśli z jakiś przyczyn nie jest możliwe zastosowanie oświetlenia parkingowego słupowego, pewną alternatywą mogą okazać się naświetlacze Greenie LED. Te zróżnicowane pod względem mocy i kształtu urządzenia potrafią generować wydajne i oszczędne oświetlenie. Oferowane modele naświetlaczy zaczynają się już od 10W, a kończą na 200W. Zwłaszcza seria professional, zbudowana z komponentów uznanych producentów (Bridgelux, MeanWell). Rozwiązaniem poprawiającym wydajność jest stosowanie naświetlaczy wyposażonych w czujnik ruchu i zmierzchu. Naświetlacze są wyprodukowane w klasie wodoszczelności IP65 zatem bez żadnych przeszkód mogą być użytkowane na zewnątrz w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Naświetlacze LED sprawdzą się również jako rozwiązanie w oświetleniu przestrzeni parkingów podziemnych. Ponadto można użyć również produktów z gatunku oświetlenia liniowego. Oprawy liniowe Greenie LED hermetyczne LH IP65 to rozwiązanie które np. może zastąpić świetlówki w oprawach hermetycznych. Oprawa dostępna jest w kilku długościach w zależności od potrzeb danego miejsca. Oczywiście oprawa z powodzeniem może też być stosowna na zewnątrz. Podobne właściwości posiadają oprawy liniowe Greenie LED hermetyczne LL IP65 wyposażone w diody 2835SMD marki Epistar. Również oświetlenie parkingowe liniowe może być wyposażone w czujnik ruchu i zmierzchu mowa tu o oprawie Greenie LED Garage. Jak sama nazwa wskazuje ten produkt świetnie się sprawdzić w miejscach, gdzie nie jest wymagane oświetlenie całodobowe.

Natomiast jeśli wymagamy mocnego oświetlenia parkingu o szerokim kącie to rozwiązaniem są oprawy przemysłowe Greenie LED Gasoline. Te wyposażone w dużą liczbę diod marki Bridgelux, potężne lampy sprawdzą się zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz.

Nowością w oświetleniu parkingowym zewnętrznym są zestawy solarne Greenie LED. Składające się z lampy i dedykowanego panelu fotowoltaicznego, pozwala oświetlić te powierzchnię, gdzie nie można zastosować konwencjonalnych rozwiązań.

Bogata oferta firmy Greenie obejmująca dużą liczbę zróżnicowanych produktów na pewno sprosta wyzwaniu dostarczenia odpowiedniego oświetlenia w wymagającym miejscu, jakim są powierzchnie parkingowe.

Oświetlenie parkingów naziemnych i podziemnych LED

Skontaktuj się - pomożemy.