Greenie World Unia Europejska
1

Oświetlenie uliczne LED

Technologia LED w niedługim czasie przeszła drogę dzięki, której znacznie poszerzyła swoje spektrum zastosowania. Wszak do niedawna diody LED były głownie kojarzone ze źródłami światła o małej mocy i generalnie dekoracyjnym zastosowaniu. Obecnie w skutek wspomnianego rozwoju źródła LED mogą być wykorzystane jako wydajne i oszczędne oświetlenie uliczne.

Właśnie oświetlenie uliczne LED to rozwiązanie, które w soczewce skupia wszelkie zalety użytkowania źródeł LED. Poza wszelką dyskusją jest sprawa jakości oświetlenia ulicznego, gdyż jest to istotny czynnik bezpośrednio wpływający na życie danej społeczności. W tej chwili na ulicach polskich miast i gmin dominującym rodzajem oświetlenia są wyładowcze lampy sodowe o charakterystycznej pomarańczowej barwie światła. Innymi stosowanymi rodzajami lamp są metahalogenkowe lub rtęciowe. Warto zatem scharakteryzować ofertę produktową źródeł LED naszej firmy.

Generalnie produkty wchodzące w skład oferty oświetlenia ulicznego LED można podzielić na dwie kategorie: oprawy z zintegrowanymi diodami i wymienne źródła do zamontowania w oprawy (żarówki). Oferowane przez nas żarówki można z kolei podzielić na dookólne i kierunkowe. Dookólne żarówki to produkty z kategorii Greenie LED Alucorn. Występują w wielu wersjach mocy (od 20W do nawet 250W) , dzięki temu nasze żarówki są zdolne zastąpić praktycznie dowolną żarówkę sodową czy rtęciową. Słabsze modele 20-30W występują w barwie świecenia ciepłej, natomiast w barwie neutralnej lub zimnej. Żarówki są zbudowane w oparciu o diody firmy Epistar. Produkty z oferty oświetlenia ulicznego LED są dedykowane do opraw, które obsługują źródła dookólne. Mogą sprawdzić się w oświetleniu parkowych alejek, skwerów, czy miejskich ulic i chodników. Druga kategoria to żarówki uliczne kierunkowe Greenie LED ST Professional. To produkty dedykowane do opraw ulicznych kierunkowych świecących po prostu w dół. Źródła powstały w oparciu o diody 5630SMD firmy Samsung. Warto wspomnieć, iż ta seria żarówek jest kompatybilna z zapłonnikami lamp sodowych lub rtęciowych, dzięki czemu wymiana jest prostsza i pozwala obniżyć koszty. Żarówki są dostępne w barwie neutralnej lub zimnej.

Kolejna kategoria produktów z serii oświetlenia ulicznego LED to oprawy wyposażone w zintegrowane źródła. Tutaj podobnie oferta jest zróżnicowana. Oprawy te są dostępne w kilku wariantach np. rozpiętość mocy to przedział od 20 do 250W. Oparte są na różnych technologiach LED. Mogą to być diody Power LED lub COB (Chip on Board). Nasze produkty to: oprawy uliczne Greenie LED Lagoon zawierające diody 3030SMD, oprawy uliczne Greenie LED Strada oparte na diodach Samsunga 351B, oprawy uliczne Greenie LED COB Bridgelux. Wszystkie te produkty montuje się bezpośrednio na słupie oświetleniowym.

Firma Greenie posiada także produkty, które świetnie się odnajdą jako oświetlenie parkowe. Mowa tu o lampie parkowej Elementum, która oprócz właściwości świetlnych oferuje również ciekawy design. Ponadto żarówki stożkowe dedykowane do parkowych, a nawet ulicznych kloszy.

Oświetlenie uliczne LED to kluczowa sprawa dla każdej społeczności, a jego wymiana to inwestycja, która może przynieść korzyści zarówno w wymiarze finansowym jak i społecznym.

Oświetlenie uliczne LED

Skontaktuj się - pomożemy.